Jump to content
Jacek Wyrzykowski

II Subariada LIGHT Rumunia 9 -16 czerwca 2018

Recommended Posts

ZAPISY na II Subariada LIGHT Rumunia 9 -16 czerwca 2018

 

 

Drodzy Forumowicze!

 

Subariada LIGHT to:

 

-100 % dróg utwardzonych

 

- noclegi w hotelach, pensjonatach lub agroturystyce

 

- dla każdego modelu Subaru

 

Organizatorem wyprawy jest współpracująca z Subaru Import Polska firma Przygody 4x4.

 

 Termin:

- II Subariada LIGHT Rumunia 9 -16 czerwca 2018 (daty Polska-Polska)

 

Szczegóły i program wyprawy będą podane na przełomie stycznia i lutego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o dopisanie do Rumunii 

gekoniasty 2+2 (dwoje dorosłych i dwoje dzieci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poproszę o wpisanie na Rumunia Light 9-17 czerwca:

załoga: focus69 + 2 osoby
Subaru Forester :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o wpisanie na liste rezerwową. Rumunia, 2 osoby

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uprzejmie proszę o rejestrację na listę rezerwową 2 osoby plus dziecko.

Pozdrawiam

Rafał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że p. @Paweł Węgliński będzie musiał podjąć decyzję, czy w dniach 9-16 czerwca pojedzie do Rumunii, czy też do Bułgarii :) 

Jedocześnie tu i tam może być trudno :)

 

Pozdrowienia

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Też to zauważyłem. O ile wpisywanie się na rezerwę tu i tu ma jakiś sens, o tyle zajmowanie miejsc na listach głównych wyjazdów odbywających się w tym samym czasie powinno być na bieżąco weryfikowane. 

Chyba że ktoś ma dar bilokacji. ;)

Albo jest to efekt "gorączki zapisowej". :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę że @Paweł Węgliński ogarnie się i zaraz po nowym roku wypisze się dobrowolnie z jednej listy ;)

Pomysł z bilokacją byłby zajebisty ale nie wiem jeszcze jak to zrobić ;(

Edited by Paweł Węgliński
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wprawdzie to będzie wersja "light", ale tak dla przypomnienia filmik z pierwszej Subariady - inauguracja Subariad odbyła się właśnie w Rumunii :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witajcie
 
Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dla uczestników II Subariady LAJT do Rumunii.
 
Termin: 9 -16 czerwca 2018 (Kraków-Kraków)
 
Trasa: Cała trasa z i do Krakowa zamyka się w 2300-2500km. Całą trasę przejeżdżamy wspólnie. Prowadzi wyłącznie asfaltami lub drogami szutrowymi.
Z przewodnikiem spotykacie się o godzinie 8:30 na parkingu ośrodka JurgówSki w Jurgowie. O tutaj: https://goo.gl/maps/v1zRXc1kna22.
 
PRZED wyjazdem, każde auto powinno mieć wykupione winiety:
Nie zostawiajcie tego na ostatni dzień, w przypadku problemów z płatnością, systemem, wysyłką zostaniecie bez winiety, a jej zakup na granicy to strata czasu dla całej grupy.
 
Paliwo: Paliwo w Rumunii oraz krajach tranzytowych jest dobrej jakości i ogólnodostępne. Nie ma potrzeby zabierania kanistrów. Paliwo jest minimalnie droższe niż w Polsce.
 
Waluta: W Rumunii płacić możemy w wielu miejscach kartą, jednak nie wszędzie. Dlatego potrzebować będziemy gotówki. Istnieje możliwość wymiany Euro lub Dolarów w kantorze na granicy. My zwykle zabieramy kartę i wypłacamy stosowną ilość gotówki z bankomatu na miejscu. Złotówki są w Rumunii zbędne i niewymienialne. Po drodze za tankowania na Słowacji i Węgrzech płacimy kartą.
 
Noclegi: Wszystkie noclegi będą w hotelach, pensjonatach lub agroturystykach. Nie spodziewajcie się pięciogwiazdkowych hoteli, jednak staramy się, aby miejsca noclegowe były przyjemne i “klimatyczne”. Zwykle staramy się dobrać pokoje zgodnie z podziałem na samochody lub pary, ale nie zawsze jest to możliwe.
 
Wydatki: Noclegi w hotelach (ze śniadaniem) będą kosztować średnio 30-35E za noc za osobę dorosłą (zwykle od 10 lat).  Dokładny koszt zamówionych noclegów dla każdej z ekip będzie znany około 2 miesiące przed wyprawą. Za noclegi oraz zamówione wcześniej atrakcje (np. piknik z lokalnym jedzeniem) rozliczacie się z nami, na miejscu, w gotówce. Zwykle kilka razy stołujemy się w restauracjach, obiad można zjeść za 7-10E od osoby. Wstępy do atrakcji turystycznych w sumie nie powinny kosztować więcej niż 50E od osoby.  Jedzenie i podstawowe artykuły są w cenach porównywalnych do polskich.
 
Dokumenty: Do Rumunii nie potrzeba paszportu, wystarczy dowód osobisty, choć paszport jest milej widziany. Wystarczy polskie prawo jazdy. Zielonej Karty nie trzeba. Warto zrobić kserokopię dowodu/paszportu i trzymać ją podczas podróży w innym miejscu, niż oryginały.
 
Co koniecznie zabrać:
- sprzęt do przyrządzania posiłków w terenie – czyli jakiś palnik, menażka, kubki, nóż, niezbędniki. Można zabrać stoliczek i krzesełka, albo koc na trawę (ale to jest problematyczne jeśli jest mokro).
- baniak na wodę - 10 litrów na 2 osoby wystarczy – do wymycia naczyń po obiedzie i rąk przed (to już nieobwiązkowe  :) ).
- parasol, kurtkę przeciwdeszczową
- latarkę (najlepiej czołówkę)
- przynajmniej jeden komplet ubrań, które możecie bez żalu ubrudzić, podrzeć itp. Zasadniczo nie mamy terenu ani biwaków, więc nie powinniśmy się taplać w błocie, jednak nigdy nie wiadomo co nas zaskoczy, komu trzeba będzie pomóc, co naprawić.
- buty trekingowe
- dla wrażliwych okulary oraz krem z filtrem
- każde auto ma być wyposażone w sprawne CB Radio. 
 
Czy zabierać jedzenie? W Rumunii można kupić wszystkie towary spożywcze. Jednak nie będziemy codziennie w sklepach bo to strata czasu. Z doświadczenia wiemy jednak, że wygodniej i szybciej jest zabrać pewną ilość jedzenia z Polski, a na miejscu uzupełniać warzywa, owoce, napoje i pieczywo. Z drugiej strony na tym wyjeździe większość posiłków będziemy mieli w restauracjach (na pewno wszystkie śniadania i kolacje). Dlatego z polski warto zabrać jedynie kilka porcji “szybkoprzyrządzalnych” obiadów. Postaramy się w czasie wyprawy kilka razy zatrzymać na jakiejś łące i zrobić sobie obiad na łonie natury.
 
Przygotowanie auta:
Prawdopodobnie większość z Was ma stosunkowo nowe i sprawne auta. Warto jednak przed wyjazdem zrobić gruntowny przegląd, usunąć wycieki, luzy. Jeśli któreś auto ma tendencje do przegrzewania - naprawić. Nie powinno być upałów ale... a jeździć będziemy wolno i dużo po serpentynach.
Warto mieć zapasowy filtr powietrza i filtr paliwa.
NIE PRZECIĄŻAJCIE SAMOCHODÓW.
Auta na wyprawę zwykle są wypakowane po brzegi. Warto zrobić weryfikację bagażu pod względem ważności. Bez dodatkowego kremu można jechać, ale z urwanym kołem już nie.
Unikajcie opakowań szklanych - są ciężkie i tłuką się.
Pamiętajcie, że na każdym noclegu i przy każdym obiedzie w terenie musicie wypakowywać rzeczy. Na pakowanie i rozpakowywanie nie warto tracić dużo czasu - lepiej przeznaczyć go na jazdę lub wieczorną integrację. Dlatego odpowiednie rozłożenie bagażu jest bardzo ważne. Równie ważne jest zabezpieczenie go przed "fruwaniem"podczas jazdy.
 
Zdrowie:
Teoretycznie w Rumunii dla nas opieka zdrowotna jest bezpłatna. W praktyce warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie KL. Apteki są wszędzie i dobrze zaopatrzone, ale jeśli ktoś przyjmuje na stałe jakieś leki - niech zabierze zapas.
 
Ogólnie przygotowujcie się tak, aby na miejscu tracić jak najmniej czasu na zakupy, naprawy, przepakowania itp, a dzięki temu zobaczymy więcej ciekawych miejsc.
 
 
Wpisowe na tą wyprawę wynosi 1200 zł od samochodu, przy założeniu uczestnictwa 10 samochodów.
Do 5 lutego będziecie wpłacali zaliczki. Dane do wpłat, terminy, link do tabelki do uzupełniania swoich danych ekipy z listy głównej otrzymają w najbliższych dniach pocztą forumową.
 
Zdjęcie użytkownika Subariada.
 
Edited by Miłosz Rzeźnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...