Jump to content

II Subariada LIGHT Rumunia 9 -16 czerwca 2018


Recommended Posts

ZAPISY na II Subariada LIGHT Rumunia 9 -16 czerwca 2018

 

 

Drodzy Forumowicze!

 

Subariada LIGHT to:

 

-100 % dróg utwardzonych

 

- noclegi w hotelach, pensjonatach lub agroturystyce

 

- dla każdego modelu Subaru

 

Organizatorem wyprawy jest współpracująca z Subaru Import Polska firma Przygody 4x4.

 

 Termin:

- II Subariada LIGHT Rumunia 9 -16 czerwca 2018 (daty Polska-Polska)

 

Szczegóły i program wyprawy będą podane na przełomie stycznia i lutego.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zgodnie z sugestią link do filmu zarówno w wątku medialnym, jak i bezpośrednio w wątku konkretnej Subariady:    

Witamy Wszystkich, my już szczęśliwie w domu. Piotr, dziękujemy za super przygodę "4x4"  Nie wiemy co prawda jak to się stało, że wyjazd z piwniczki pod Tokajem wyszedł, tak jak byśmy pier

Nowe ekipy są zajęte integracją z lokalesami Wczoraj wieczorem podpisaliśmy RODO więc można już wstawiać fotki

Posted Images

 Też to zauważyłem. O ile wpisywanie się na rezerwę tu i tu ma jakiś sens, o tyle zajmowanie miejsc na listach głównych wyjazdów odbywających się w tym samym czasie powinno być na bieżąco weryfikowane. 

Chyba że ktoś ma dar bilokacji. ;)

Albo jest to efekt "gorączki zapisowej". :D

 

Link to post
Share on other sites
  • Dyrekcja SIP

Wprawdzie to będzie wersja "light", ale tak dla przypomnienia filmik z pierwszej Subariady - inauguracja Subariad odbyła się właśnie w Rumunii :)

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Witajcie
 
Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dla uczestników II Subariady LAJT do Rumunii.
 
Termin: 9 -16 czerwca 2018 (Kraków-Kraków)
 
Trasa: Cała trasa z i do Krakowa zamyka się w 2300-2500km. Całą trasę przejeżdżamy wspólnie. Prowadzi wyłącznie asfaltami lub drogami szutrowymi.
Z przewodnikiem spotykacie się o godzinie 8:30 na parkingu ośrodka JurgówSki w Jurgowie. O tutaj: https://goo.gl/maps/v1zRXc1kna22.
 
PRZED wyjazdem, każde auto powinno mieć wykupione winiety:
Nie zostawiajcie tego na ostatni dzień, w przypadku problemów z płatnością, systemem, wysyłką zostaniecie bez winiety, a jej zakup na granicy to strata czasu dla całej grupy.
 
Paliwo: Paliwo w Rumunii oraz krajach tranzytowych jest dobrej jakości i ogólnodostępne. Nie ma potrzeby zabierania kanistrów. Paliwo jest minimalnie droższe niż w Polsce.
 
Waluta: W Rumunii płacić możemy w wielu miejscach kartą, jednak nie wszędzie. Dlatego potrzebować będziemy gotówki. Istnieje możliwość wymiany Euro lub Dolarów w kantorze na granicy. My zwykle zabieramy kartę i wypłacamy stosowną ilość gotówki z bankomatu na miejscu. Złotówki są w Rumunii zbędne i niewymienialne. Po drodze za tankowania na Słowacji i Węgrzech płacimy kartą.
 
Noclegi: Wszystkie noclegi będą w hotelach, pensjonatach lub agroturystykach. Nie spodziewajcie się pięciogwiazdkowych hoteli, jednak staramy się, aby miejsca noclegowe były przyjemne i “klimatyczne”. Zwykle staramy się dobrać pokoje zgodnie z podziałem na samochody lub pary, ale nie zawsze jest to możliwe.
 
Wydatki: Noclegi w hotelach (ze śniadaniem) będą kosztować średnio 30-35E za noc za osobę dorosłą (zwykle od 10 lat).  Dokładny koszt zamówionych noclegów dla każdej z ekip będzie znany około 2 miesiące przed wyprawą. Za noclegi oraz zamówione wcześniej atrakcje (np. piknik z lokalnym jedzeniem) rozliczacie się z nami, na miejscu, w gotówce. Zwykle kilka razy stołujemy się w restauracjach, obiad można zjeść za 7-10E od osoby. Wstępy do atrakcji turystycznych w sumie nie powinny kosztować więcej niż 50E od osoby.  Jedzenie i podstawowe artykuły są w cenach porównywalnych do polskich.
 
Dokumenty: Do Rumunii nie potrzeba paszportu, wystarczy dowód osobisty, choć paszport jest milej widziany. Wystarczy polskie prawo jazdy. Zielonej Karty nie trzeba. Warto zrobić kserokopię dowodu/paszportu i trzymać ją podczas podróży w innym miejscu, niż oryginały.
 
Co koniecznie zabrać:
- sprzęt do przyrządzania posiłków w terenie – czyli jakiś palnik, menażka, kubki, nóż, niezbędniki. Można zabrać stoliczek i krzesełka, albo koc na trawę (ale to jest problematyczne jeśli jest mokro).
- baniak na wodę - 10 litrów na 2 osoby wystarczy – do wymycia naczyń po obiedzie i rąk przed (to już nieobwiązkowe  :) ).
- parasol, kurtkę przeciwdeszczową
- latarkę (najlepiej czołówkę)
- przynajmniej jeden komplet ubrań, które możecie bez żalu ubrudzić, podrzeć itp. Zasadniczo nie mamy terenu ani biwaków, więc nie powinniśmy się taplać w błocie, jednak nigdy nie wiadomo co nas zaskoczy, komu trzeba będzie pomóc, co naprawić.
- buty trekingowe
- dla wrażliwych okulary oraz krem z filtrem
- każde auto ma być wyposażone w sprawne CB Radio. 
 
Czy zabierać jedzenie? W Rumunii można kupić wszystkie towary spożywcze. Jednak nie będziemy codziennie w sklepach bo to strata czasu. Z doświadczenia wiemy jednak, że wygodniej i szybciej jest zabrać pewną ilość jedzenia z Polski, a na miejscu uzupełniać warzywa, owoce, napoje i pieczywo. Z drugiej strony na tym wyjeździe większość posiłków będziemy mieli w restauracjach (na pewno wszystkie śniadania i kolacje). Dlatego z polski warto zabrać jedynie kilka porcji “szybkoprzyrządzalnych” obiadów. Postaramy się w czasie wyprawy kilka razy zatrzymać na jakiejś łące i zrobić sobie obiad na łonie natury.
 
Przygotowanie auta:
Prawdopodobnie większość z Was ma stosunkowo nowe i sprawne auta. Warto jednak przed wyjazdem zrobić gruntowny przegląd, usunąć wycieki, luzy. Jeśli któreś auto ma tendencje do przegrzewania - naprawić. Nie powinno być upałów ale... a jeździć będziemy wolno i dużo po serpentynach.
Warto mieć zapasowy filtr powietrza i filtr paliwa.
NIE PRZECIĄŻAJCIE SAMOCHODÓW.
Auta na wyprawę zwykle są wypakowane po brzegi. Warto zrobić weryfikację bagażu pod względem ważności. Bez dodatkowego kremu można jechać, ale z urwanym kołem już nie.
Unikajcie opakowań szklanych - są ciężkie i tłuką się.
Pamiętajcie, że na każdym noclegu i przy każdym obiedzie w terenie musicie wypakowywać rzeczy. Na pakowanie i rozpakowywanie nie warto tracić dużo czasu - lepiej przeznaczyć go na jazdę lub wieczorną integrację. Dlatego odpowiednie rozłożenie bagażu jest bardzo ważne. Równie ważne jest zabezpieczenie go przed "fruwaniem"podczas jazdy.
 
Zdrowie:
Teoretycznie w Rumunii dla nas opieka zdrowotna jest bezpłatna. W praktyce warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie KL. Apteki są wszędzie i dobrze zaopatrzone, ale jeśli ktoś przyjmuje na stałe jakieś leki - niech zabierze zapas.
 
Ogólnie przygotowujcie się tak, aby na miejscu tracić jak najmniej czasu na zakupy, naprawy, przepakowania itp, a dzięki temu zobaczymy więcej ciekawych miejsc.
 
 
Wpisowe na tą wyprawę wynosi 1200 zł od samochodu, przy założeniu uczestnictwa 10 samochodów.
Do 5 lutego będziecie wpłacali zaliczki. Dane do wpłat, terminy, link do tabelki do uzupełniania swoich danych ekipy z listy głównej otrzymają w najbliższych dniach pocztą forumową.
 
Zdjęcie użytkownika Subariada.
 
Edited by Miłosz Rzeźnik
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...