Skocz do zawartości

Aktualizacja mapy tom tom subaru impreza my18


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, aflinta napisał:

Która instalowana fabrycznie w Subaru była lepsza?

Wedlug mnie kazda poprzednia. Najlepsza funkcjonalosc miala ta z mojego Forka 10 lat temu. Mapy byly na plytach DVD, latwo dostepne i czesciej aktualizowane, bo pasowaly od Volvo.

Latwiej bylo wyszukac miejsca. Przykladowo moja obecna nawigacja ma klopoty ze znalezieniem tego samego hotelu w Niemczech. Raz go znajduje, a drugi raz nie ma go na liscie. Za to jak sie wprowadzi jego adres to znajduje sie pare kilometrow od rzeczywistego miejsca. Wkurzajce jes tdlugie wlaczanie sie nawigacji po ruszeniu np. ze stacji benzynowej, albo po szukanie sygnalu po wyjezdzie z tunelu w obcym miescie, gdzie zaraz trzeba skrecic.

Mialem 3 nawigacje SUbaru i ta z 2018 jest najgorsza.

Jak na razie to moja najlepsza nawigacja byl 15 letni TomTom przyczepiany do szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2019 o 07:46, Gregorius napisał:

Bo dla Subaru mapy sa wydawane z 2 letnim opoznieniem. Ja juz sie przestalem denerwowac na coraz gorsze nawigacje fabryczne instalowane w Subaru. 

 

Chyba niestety masz rację i nic się nie zmieniło wraz w wejściem nowych systemów multimedialnych i zwiększeniem częstotliwości aktualizacji.

 

Dziś zaktualizowałem mapę w nie Subaru i nowa droga S5 jest naniesiona. Aktualizacja z kwietnia tego roku. 

W mapach XV zawita pewnie w 2021r. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2019 o 13:46, spawalniczy napisał:

 

Chyba niestety masz rację i nic się nie zmieniło wraz w wejściem nowych systemów multimedialnych i zwiększeniem częstotliwości aktualizacji.

 

Dziś zaktualizowałem mapę w nie Subaru i nowa droga S5 jest naniesiona. Aktualizacja z kwietnia tego roku. 

W mapach XV zawita pewnie w 2021r. 

Cos wiadomo o aktualizacji map do OBK 2017? Ostatni raz aktualizacja byla w kwietniu 2018 i koniec. Podobno mam darmowa aktualizacje przez 3 lata. 2 lata juz minely i byla jedna aktualizacja. To jes tkompletny zart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@DZIAŁ TECHNICZNY

Na jakiej stronie znajdę aktualizację map do OBK MY17?

 

Na https://subaru-maps.com/#/vehicles jak dodaję swój VIN: JF1BS9LC2HG116983 to dostaję info,  że vin jest nieprawidłowy albo jeszcze nie ma go w bazie.

 

Dziękuję!

 

Edytowane przez TOMA52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dziś XV z włączoną fabryczną nawigacją po ostatniej aktualizacji.

 

1) Słuchając komend głosowych mam wrażenie, że Jedzie ze mną Joanna Krupa - taki dziewczyna ma akcent. Początkowo było zabawnie, jednak po 15 minutach musiałem ją zakneblować.

2) Mimo wpisania prawidłowego adresu nawigacja poległa - doprowadziła mnie 2 kilometry od miejsca docelowego. Musiałem odpalić mapę w telefonie, nanieść właściwy punkt docelowy w nawigacji samochodowej za pomocą palucha i dopiero wtedy zajechałem gdzie chciałem. Bida - tak samo było w Outbacku MY15 - 4 lata minęły, system jest nowy, mapy nowe a subarowa navi dalej nie ogarnia.

3) W pewnym momencie mapa pokazała, że ma przed sobą 20 km korka. Jak się okazało korka nie było. Jak wracałem 3 godziny później, nawigacja w dalszym ciągu była przekonana o istnieniu wielkiego korka w tym samym miejscu.

 

W drodze powrotnej musiałem podładować telefon - podłączyłem iphone'a i od razu uruchomił mi się Aple Car Play. Z ciekawości odpaliłem mapę google i uruchomiłem nawigację.

 

LUDZIE - TO JEST TO!

 

Darujcie sobie wszelkie aktualizacje, zapomnijcie o fabrycznej nawigacji i korzystajcie z tego dobrodziejstwa. REWELACJA!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, spawalniczy napisał:

Darujcie sobie wszelkie aktualizacje, zapomnijcie o fabrycznej nawigacji i korzystajcie z tego dobrodziejstwa. REWELACJA!

Ma też swoje humory i czasem dziwną filozofię wyznaczania trasy.... ale faktycznie niedoróbek jest znacznie mniej a funkcjonalność lepsza.

Swoją drogą fabryczna nawigacja odpowiada też za wyświetlenie ograniczeń prędkości - zaskoczyła mnie tym, że ogarnia nasze warianty prędkości w terenie zabudowanym zależnie od godziny. Widząc TomTom dwa lata temu w nawigacji fabrycznej byłem nakręcony, że w końcu standardowe problemy nawigacji samochodowych zostały ostatecznie rozwiązane.... jakże się myliłem mając nadzieję na zawsze aktualne mapy i informację o korkach przez internet. Na szczęście jest Android Auto/ Car Play - jakby jeszcze uruchamiało się to nieco szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, spawalniczy napisał:

Pojeździłem dziś XV z włączoną fabryczną nawigacją po ostatniej aktualizacji.

 

1) Słuchając komend głosowych mam wrażenie, że Jedzie ze mną Joanna Krupa - taki dziewczyna ma akcent. Początkowo było zabawnie, jednak po 15 minutach musiałem ją zakneblować.

2) Mimo wpisania prawidłowego adresu nawigacja poległa - doprowadziła mnie 2 kilometry od miejsca docelowego. Musiałem odpalić mapę w telefonie, nanieść właściwy punkt docelowy w nawigacji samochodowej za pomocą palucha i dopiero wtedy zajechałem gdzie chciałem. Bida - tak samo było w Outbacku MY15 - 4 lata minęły, system jest nowy, mapy nowe a subarowa navi dalej nie ogarnia.

3) W pewnym momencie mapa pokazała, że ma przed sobą 20 km korka. Jak się okazało korka nie było. Jak wracałem 3 godziny później, nawigacja w dalszym ciągu była przekonana o istnieniu wielkiego korka w tym samym miejscu.

 

W drodze powrotnej musiałem podładować telefon - podłączyłem iphone'a i od razu uruchomił mi się Aple Car Play. Z ciekawości odpaliłem mapę google i uruchomiłem nawigację.

 

LUDZIE - TO JEST TO!

 

Darujcie sobie wszelkie aktualizacje, zapomnijcie o fabrycznej nawigacji i korzystajcie z tego dobrodziejstwa. REWELACJA!

W mojej nawigacji glos kobiecy ujdzie, natomiast meski jes wkurzajacy - gosc sie ekscytuje jak siker prezentujacy bokserow przed walka.

 

Zaraz sprobuje Aple Car Play o ile u mni to dziala.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aflinta napisał:

Car Play - jakby jeszcze uruchamiało się to nieco szybciej ;)

 

U mnie Car Play uruchamia się błyskawicznie - podłączam telefon kablem i po chwili mam obraz telefonu na ekranie.

 

Jeszcze jedna rzecz z wczoraj mi się przypomniała. Zaraz po ruszeniu z domu fabryczna nawigacja chciała mnie przeprawić przez rzekę w miejscu w którym nigdy ie jeżdżę, bo droga jest ślepa. A jest ślepa dlatego, że tam nie ma i nigdy nie było mostu.

 

Uważajcie, bo poza tym, że mapy są nieaktualne - w sensie brakuje nowych dróg, to jeszcze mają poważne błędy i niedociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spawalniczy napisał:

 

U mnie Car Play uruchamia się błyskawicznie - podłączam telefon kablem i po chwili mam obraz telefonu na ekranie.

 

Jeszcze jedna rzecz z wczoraj mi się przypomniała. Zaraz po ruszeniu z domu fabryczna nawigacja chciała mnie przeprawić przez rzekę w miejscu w którym nigdy ie jeżdżę, bo droga jest ślepa. A jest ślepa dlatego, że tam nie ma i nigdy nie było mostu.

 

Uważajcie, bo poza tym, że mapy są nieaktualne - w sensie brakuje nowych dróg, to jeszcze mają poważne błędy i niedociągnięcia.

Zapomnialem, ze moj model nie ma Apple Car Playa..... Musze polegac na nawigacji samochodowej.

W bazie danych promow ma polaczenia promowe, ktore od lat nie funkcjonuja, a nie ma takich, ktore od lat funkcjonuja np. prom Sztokholm- Ryga na mapach nie istnieje. Pare dni temu pytalem sie u zrodla o aktualizacje map - powiedxzieli, ze nei wiedza kiedy bedzie. Obecna jest aktualna bo wydali ja w Q3 2017 i ta wersja ma sluzyc szczesliwym kierowcom Subaru w 2018 i 2019 roku.......

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam jeszcze raz po co się tak męczyć kiedy za cenę 2 aktualizacji ~150$ można kupić stacje androidzie i poruszać się na google maps  , którą z powodzeniem użytkuje już 3 rok i jedyny nakład inwestycyjny to bateria do rutera za 35 zł oraz 9 zł miesięcznice za dodatkowo kartę SIM 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...