Skocz do zawartości

Aktualizacja mapy tom tom subaru impreza my18


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu ‎16‎.‎05‎.‎2018 o 12:34, DZIAŁ TECHNICZNY napisał:

 

 

Dzień dobry,

 

Aktualizacja map do systemów Harman Kardon (dla IMP18MY/XV18MY/OBK18MY/BRZ18MY) nie została jeszcze wydana.

Prawdopodobny termin wydania map to: lipiec bieżącego roku.

 

 

Właściciele wspomnianych modeli otrzymają 6 aktualizacji map w ciągu 36-miesięcznego okresu gwarancji pojazdu.

 

Pozdrawiamy,

Dział Techniczny

 

Witam @DZIAŁ TECHNICZNY

Lipiec puka do drzwi ;) czy już mogę szykować auto do przyjazdu w najbliższych dniach do serwisu na bezpłatną aktualizacje map obiecanych przez dealera i potwierdzonych przez DT ? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - zaprosili mnie do ASO.

 

W sumie, to pytałem o aktualizację softu silnika/skrzyni w związku z szarpaniem w korkach.

Mieli sprawdzić i oddzwonić, czy jest. Faktycznie w krótkim czasie dostałem info, że jest i mogę przyjechać.

Dopiero w trakcie rozmowy okazało się, że chodzi o aktualizację nawigacji a nie skrzyni.

 

Jak w dowcipie o radiu Erewań... w związku z powyższym proszę podchodzić do informacji z rezerwą i sprawdzić telefonicznie we własnym ASO.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎11‎.‎07‎.‎2018 o 12:21, spawalniczy napisał:

Dostałem informację w moim ASO, że jest dostępna aktualizacja map.

 

@spawalniczy daj znać co i jak bo ja dzwoniłem wczoraj do Wrocławia i dostałem wiadomość że aktualizacja softu radia, a nie map nawigacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za lekkie OT

 

mozesz opisac ten problem blizej z tego co czytalem od ciebie to szarpanie w korku ale w jakoch specyficznuch warunkach ?

 

 

ja zauwazylem ze skrzynia na auto trybie nie wykorzystuje za czesto 7 biegu choc warunki sa do tego odpowiednie.

Edytowane przez orm
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpie wówczas, gdy korek zwalnia i przyspiesza ale się nie zatrzymuje. Dzieje się to mniej więcej w zakresie 15 - 40 km/h.

 

8 minut temu, orm napisał:

ja zauwazylem ze skrzynia na auto trybie nie wykorzystuje za czesto 7 biegu choc warunki sa do tego odpowiednie.

 

Faktycznie, to siódme przełożenie jest naprawdę wirtualne. Moim zdaniem ono jest po prostu za długie do tego silnika i dlatego rzadko wykorzystywane. Można je w trybie ręcznym włączyć i da się na nim jechać w okolicach 140 km/j pod warunkiem, że nie ma wiatru z przeciwka albo choć minimalnej górki. Jeśli są takie czynniki, to samochód zwalnia mimo mocniejszego wciskania gazu. Obroty silnika są wtedy stosunkowo niskie (2200) i silnik generuje za mały moment, żeby pokonać opory toczenia i powietrza.

932CC30B-B4ED-4176-8C33-3E536CA278FA.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2018 o 08:46, orm napisał:

 

@spawalniczy daj znać co i jak bo ja dzwoniłem wczoraj do Wrocławia i dostałem wiadomość że aktualizacja softu radia, a nie map nawigacji. 

 

Dziś w moim ASO powiedziano mi, że jest zarówno aktualizacja softu radia, jak i aktualizacja map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@aflinta dzięki zarejestrowałem się ... ale nie ma cały czas aktualizacji. Widać, że subaru jest konsekwentne w sprawie obietnic co do aktualizacji map :th_dash: :yellowcard: 

 

a pytałem się gdyż w ASO Subaru dostałem informacje, że to oni dokonują aktualizacji a nie ja ….

Edytowane przez orm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak mojemu ASO się zdawało, że są już nowe mapy.

Dobrze, że nie pojechałem na ich wgranie. Ostatnio ćwiczyłem już bezsensowne wycieczki poprzeglądowe.

 

W ASO nie wiedzą też czy jest nowy soft silnika / skrzyni. Mogą to potwierdzić jak przyjadę i podepną komputer. I tak się zastanawiam,  na pewno w dzisiejszych czasach to jest tak trudne / niemożliwe do zdalnej weryfikacji?

Ewidentnie nikt się nie liczy potencjalnie straconym czasem klienta.

 

I tak na marginesie - w ubiegłym tygodniu umawiałem telefonicznie firmową kijankę na przegląd w ichnim ASO. Z przykrością muszę stwierdzić, że poziom obsługi telefonicznej w moim ASO Subaru dzieli przepaść w stosunku do Kia.

 

Z mojej strony procedura polegała na powiedzeniu dzień dobry i podaniu numeru rejestracyjnego.

Miła pani od razu podała mi:

- kiedy samochód był ostatnio serwisowany

- jakie dokładnie graty będą wymienione tym razem zgodnie z harmonogramem przeglądów

- ile dokładnie zapłacę po uwzględnieniu rabatu flotowego

Spytała też, czy mam jakiekolwiek uwagi, co do działania samochodu i czy życzę sobie bezpłatnego auta zastępczego na czas przeglądu.

I dostałem jeszcze smsa z przypomnieniem daty i godziny przeglądu.

Niby nic a porównując z moim ASO poczułem się jak KLIENT.

 

Od razu czuć, że tam obowiązuje przemyślana procedura i do tego jest ściśle przestrzegana.

 

Moje ASO Subaru dla odmiany zadzwoniło do mnie po przeglądzie, że mam do nich przyjechać jeszcze raz, bo zapomnieli skserować książki serwisowej. Zaproponowałem przesłanie skanu ale usłyszałem, że nie wystarczy...

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aflinta wg powyzej kawalek jest post dzialu technicznego ze mamy 6 aktualizacji w okresie 36 miesiecy pieresze slysze ze to maja byc 2 w roku chyba ze to skrot myslowy arytmetyczny :) .... sam dzial

techniczny posal o lipcu ,wiec moja (nie)cierpliwosc wynika z tego faktu :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 aktualizacji na 36 miesięcy to dwie rocznie... średnio oczywiście :) Mogą być co pół roku, mogą być co miesiąc przez ostatnie sześć miesięcy ;) Opóźnienia się trafiają i spokojnie można przyjąć nawet dwa miesiące różnicy względem deklarowanego terminu - szczególnie jak teraz jest sezon urlopowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, aflinta napisał:

Zamiast się dopytywać o mapy, można samemu sprawdzić: https://subaru-maps.com/#/usermanual

Rozumiem, ze to stronka to aktualizacji map nowej generacji. Mojego numery VIN MY17 nie rozpoznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...