Jump to content

Konserwacja podwozia

Gacu Gac

Recommended Posts

Cześć,

Mój Legac skończył w tym roku 10 lat w związku z tym pojawia się refleksja czy nie zabezpieczyć podwozia powłoką antykorozyjną?

Na chwilę obecną nie ma żadnych ognisk korozji i wolałbym aby ten stan utrzymać.

Ktoś z Was przerabiał może temat, jaki koszt usługi, warto? 

Możecie polecić warsztat, który wykona dobrze usługę (Lublin lub Warszawa)?

Pozdr.

Świąteczny humor:)

Godzinę temu, Karenz napisał:

Świąteczny humor na najwyższym poziomie :D

Jakbym chciał wiedzy ogólnej od właścicieli fiatów seicento to chętnie bym skorzystał  z twojej porady ale w tym wypadku mogę się tylko pośmiać...

Szukaj jest w innym wątku już to samo. Koszt za całość w tym roku 1500.

6 godzin temu, Gacu Gac napisał:

Cześć,

Mój Legac skończył w tym roku 10 lat w związku z tym pojawia się refleksja czy nie zabezpieczyć podwozia powłoką antykorozyjną?

Na chwilę obecną nie ma żadnych ognisk korozji i wolałbym aby ten stan utrzymać.

Pozdr.

W dniu 23.12.2017 o 16:55, Karenz napisał:

Musze to powiedzieć - jesteś żałosny. Dlaczego ? Dlatego, że idea forum jest taka by wymieniać opinie i doświadczenia. Pytać i odpowiadać. Autor tematu nie pytał gdzie znajdzie warsztat konserwujący podwozia tylko pytał:

1. Czy ktoś z nas robił konserwacje podwozia

2. Jakie mamy doświadczenia w tym temacie

3. Jakie są orientacyjne ceny usługi

4. Czy po czasie możemy się wypowiedzieć czy warto czy nie warto

5. W jakim warsztacie było robione i czy jesteśmy zadowoleni z usługi/obsługi

5 konkretnych pytań o doświadczenia i opinie na konkretny temat. Odpowiedzi nie znajdzie na Wikipedii a tylko i wyłącznie poprzez dyskusje z innymi ludźmi. A Ty kolego szanowny odpowiadasz żeby poszukał sobie odpowiedzi w google ? Żałosne

Gacu Gac, noszę się z zamiarem konserwacji podwozia w swoim samochodzie. Cena takiej usługi powinna kręcić się w okolicy 1000 zł. Chemia około 500 i robocizna około 500. Chyba, że warsztat oferuje coś ekstra za co warto zapłacić. Jeżeli masz smykałkę do takich prac to teoretycznie możesz zrobić to sam. Trudność jest w konserwacji wewnątrz progów . No i musisz mieć gdzie podnieść samochód. Polega to  na wymyciu podwozia, mechanicznym odczyszczeniu tego co będziesz konserwować i nałożeniu chemii. Tak jak mówiłem, chemia to około 500 zł. Warsztatu żadnego nie polecę bo jestem z innej części Polski.

Zależy ile chcesz pojeździć jeszcze samochodem. Jak długo to warto. Między innymi nakładają pod podwozie coś co jest jak guma. Chroni to przed mechanicznymi uszkodzeniami a w sumie o to własnie chodzi żeby żaden kamień nie bił pod podwoziem do gołego metalu bo wtedy zacznie rdzewieć.

Edited by SzymonSubaru
  • Upvote 2

Raz robiłem to sam i wyszło bardzo tanio ale... no właśnie teraz sam materiał to koszt ok. 500zł no i czyjś dzień pracy a właściwie dni i stąd mamy koszt. Robi się to rzadko więc moim zdaniem nie ma co oszczędzać tylko trzeba zrobić to profi. Ja u siebie mam środek raptor i zapewnienia a jak to działa to zobaczę za kilka lat.

@SzymonSubaru dzięki za wsparcie i zrozumienie tematu :applause:

@Karenz "Teoria utleniania metali  jest w każdym pojeździe taka sama" no i tu się nie zgodzę bo zupełnie inaczej utlenia się metal w oplu vectra a inaczej lexus ls400 (w konteście dynamiki).

Cześć,

Pozdr.

Ja robiłem niedaleko Lublina - Kraśnik.

https://motointegrator.com/pl/pl/warsztat/krasnik/d55gl2-piotr-musz-zaklad-mechaniki-i-elektromechaniki-samochodowej

Komplet kosztował ok 1500 ze wstawkami i błotnikiem. Zadzwo i dowiesz się wiecej. Jak bedzie z jakością to się okaże, ale podwozie było mocno skorodowane.

7 godzin temu, cepochron napisał:

malowanie RAPTOREM, LINE-Xem lub PLASTIDIPem.

A mógłbys tak skrótowo wady zalety, róznice i koszty miedzy  raptor i x-line   oraz między plastidip i plastilak ?

Zdrówka dla wszystkich w tym roku!

• 2 months later...

Się podepne: Legac III 2000r sedan. Muszę zrobić podwozie + nadkola + błotniki. Facet, który ma od zawsze warsztat przy domu, zawołał za podwozie i nadkola ok. 600zl. ,,Błotniki tylne" ;) - do dogadania. Robią u niego ludzie, czasem widziałem doszczetnie rozebrane i konserwowane auta. Ale coś tanio... na co zwrócić uwagę, o co zapytać przed, jakich środków się spodziewać/wymagać?

Pozdrawiam :)

Edited by Broda

• 5 weeks later...

Dobra, inaczej zapytam - jakie są uczciwe widelki za taką usługę, czy może ktoś polecić odpowiednią osobę od Bolesławca na zachód i południe. Lub okolice Bielsko-Biala?

Dzięki dobry człowieku :) mieszkałem w tym ,,najbardziej polskim z polskich miast" 7 najpiekniejszych lat, z czego 4 z żoną na Kosminku. 

Na Lubelaka można liczyć ;)

W tzw. ,,międzyczasie" pojeździlem, popytałem: od 600 do 800zl, o ile bez udziwnien...i tutaj pytanie: warto po oczyszczeniu, zduszeniu rudej, podkładzie - polecieć podwozie i nadkola raptorem? Czy tam lepszy zwykły ,,baranek". Tak konkretnie, nie teoretycznie ;)

Bo reszta fury poleci niebawem do generalnej roboty i pod raptor, to się nad podwoziem też zastanawiam... :blink:

Ja przymierzam się do zabezpieczenia podwozia w firmie Krown Polska. Polecał mi ją m.in. pracownik stacji diagnostycznej, gdzie robię przeglądy techniczne. Na razie nie mogę się efektem pochwalić, ale mój ojciec tam robił zabezpieczenie w Maździe 6 i jest zadowolony z efektu. Po rabacie zaproponowali mi wykonanie usługi za 600 zł, co jest chyba dobrą ceną. W moim przypadku za tą firmą przemawia jeszcze fakt, że mieszczą się 200 m ode mnie:)

Ok. Dogadalem: cale podwozie czyszczenie + nadkola + ranty i konserwacja ok.1000zl. Drożej niż planowałem, ale mają to zrobić git (Intercar DZG). Jak się nie spisza, to ich zjem. Zobaczymy.

• 3 weeks later...
W dniu 4/4/2018 o 14:42, Jaceko napisał:

Ja przymierzam się do zabezpieczenia podwozia w firmie Krown Polska. Polecał mi ją m.in. pracownik stacji diagnostycznej, gdzie robię przeglądy techniczne. Na razie nie mogę się efektem pochwalić, ale mój ojciec tam robił zabezpieczenie w Maździe 6 i jest zadowolony z efektu. Po rabacie zaproponowali mi wykonanie usługi za 600 zł, co jest chyba dobrą ceną. W moim przypadku za tą firmą przemawia jeszcze fakt, że mieszczą się 200 m ode mnie:)

Robiłeś zabieg? Pochwalisz się efektami? Na stronie firmy chwalą się wieloletnią tradycją i takimi tam, ale wolałbym informację z pierwszej ręki. Mam blisko do zakładu w Radomiu i zastanawiam się, bo te 600-700 PLN to cena bardzo w porządku. 

8 godzin temu, simpulator napisał:

Ja tylko tyle dodam od siebie, że te kwoty wydają mi sie podejrzanie małe. Ja słyszałem raczej o sumach rzędu 1400 (średnio) do 2000 (max maxów).

Znajomek robił jakiś niedługi czas temu swojego Lexusa. W Warszawce w jakimś zakładzie policzyli mu coś około 1000 PLN i ma dwuletnią gwarancję na to, jakieś mycie po zimie z soli i ogólnie jest zadowolony z efektu. Także ceny chyba spadły. (:

W dniu 4/24/2018 o 08:32, momores napisał:

W Warszawie u Wyszyńskiego aktualnie robią zabezpieczenie podwozia mojego forka, koszt 1200

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Daj ocenę jak wyszło, jak oceniasz wykonaną robotę i jakieś foto może. ;)