Skocz do zawartości

Konserwacja podwozia


Gacu Gac

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mój Legac skończył w tym roku 10 lat w związku z tym pojawia się refleksja czy nie zabezpieczyć podwozia powłoką antykorozyjną?

Na chwilę obecną nie ma żadnych ognisk korozji i wolałbym aby ten stan utrzymać.

Ktoś z Was przerabiał może temat, jaki koszt usługi, warto? 

Możecie polecić warsztat, który wykona dobrze usługę (Lublin lub Warszawa)?

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świąteczny humor:)

Godzinę temu, Karenz napisał:

Świąteczny humor na najwyższym poziomie :D

Jakbym chciał wiedzy ogólnej od właścicieli fiatów seicento to chętnie bym skorzystał  z twojej porady ale w tym wypadku mogę się tylko pośmiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj jest w innym wątku już to samo. Koszt za całość w tym roku 1500.

6 godzin temu, Gacu Gac napisał:

Cześć,

Mój Legac skończył w tym roku 10 lat w związku z tym pojawia się refleksja czy nie zabezpieczyć podwozia powłoką antykorozyjną?

Na chwilę obecną nie ma żadnych ognisk korozji i wolałbym aby ten stan utrzymać.

Ktoś z Was przerabiał może temat, jaki koszt usługi, warto? 

Możecie polecić warsztat, który wykona dobrze usługę (Lublin lub Warszawa)?

 

Pozdr.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2017 o 16:55, Karenz napisał:

 

Musze to powiedzieć - jesteś żałosny. Dlaczego ? Dlatego, że idea forum jest taka by wymieniać opinie i doświadczenia. Pytać i odpowiadać. Autor tematu nie pytał gdzie znajdzie warsztat konserwujący podwozia tylko pytał:

1. Czy ktoś z nas robił konserwacje podwozia

2. Jakie mamy doświadczenia w tym temacie

3. Jakie są orientacyjne ceny usługi

4. Czy po czasie możemy się wypowiedzieć czy warto czy nie warto

5. W jakim warsztacie było robione i czy jesteśmy zadowoleni z usługi/obsługi

 

5 konkretnych pytań o doświadczenia i opinie na konkretny temat. Odpowiedzi nie znajdzie na Wikipedii a tylko i wyłącznie poprzez dyskusje z innymi ludźmi. A Ty kolego szanowny odpowiadasz żeby poszukał sobie odpowiedzi w google ? Żałosne

 

Gacu Gac, noszę się z zamiarem konserwacji podwozia w swoim samochodzie. Cena takiej usługi powinna kręcić się w okolicy 1000 zł. Chemia około 500 i robocizna około 500. Chyba, że warsztat oferuje coś ekstra za co warto zapłacić. Jeżeli masz smykałkę do takich prac to teoretycznie możesz zrobić to sam. Trudność jest w konserwacji wewnątrz progów . No i musisz mieć gdzie podnieść samochód. Polega to  na wymyciu podwozia, mechanicznym odczyszczeniu tego co będziesz konserwować i nałożeniu chemii. Tak jak mówiłem, chemia to około 500 zł. Warsztatu żadnego nie polecę bo jestem z innej części Polski.

 

Zależy ile chcesz pojeździć jeszcze samochodem. Jak długo to warto. Między innymi nakładają pod podwozie coś co jest jak guma. Chroni to przed mechanicznymi uszkodzeniami a w sumie o to własnie chodzi żeby żaden kamień nie bił pod podwoziem do gołego metalu bo wtedy zacznie rdzewieć.

 

 

Edytowane przez SzymonSubaru
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz robiłem to sam i wyszło bardzo tanio ale... no właśnie teraz sam materiał to koszt ok. 500zł no i czyjś dzień pracy a właściwie dni i stąd mamy koszt. Robi się to rzadko więc moim zdaniem nie ma co oszczędzać tylko trzeba zrobić to profi. Ja u siebie mam środek raptor i zapewnienia a jak to działa to zobaczę za kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzymonSubaru dzięki za wsparcie i zrozumienie tematu :applause:

 

@Karenz "Teoria utleniania metali  jest w każdym pojeździe taka sama" no i tu się nie zgodzę bo zupełnie inaczej utlenia się metal w oplu vectra a inaczej lexus ls400 (w konteście dynamiki).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mój Legac skończył w tym roku 10 lat w związku z tym pojawia się refleksja czy nie zabezpieczyć podwozia powłoką antykorozyjną?

Na chwilę obecną nie ma żadnych ognisk korozji i wolałbym aby ten stan utrzymać.

Ktoś z Was przerabiał może temat, jaki koszt usługi, warto?

Możecie polecić warsztat, który wykona dobrze usługę (Lublin lub Warszawa)?

 

Pozdr.

 

 

Ja robiłem niedaleko Lublina - Kraśnik.

 

https://motointegrator.com/pl/pl/warsztat/krasnik/d55gl2-piotr-musz-zaklad-mechaniki-i-elektromechaniki-samochodowej

 

Komplet kosztował ok 1500 ze wstawkami i błotnikiem. Zadzwo i dowiesz się wiecej. Jak bedzie z jakością to się okaże, ale podwozie było mocno skorodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Się podepne: Legac III 2000r sedan. Muszę zrobić podwozie + nadkola + błotniki. Facet, który ma od zawsze warsztat przy domu, zawołał za podwozie i nadkola ok. 600zl. ,,Błotniki tylne" ;) - do dogadania. Robią u niego ludzie, czasem widziałem doszczetnie rozebrane i konserwowane auta. Ale coś tanio... na co zwrócić uwagę, o co zapytać przed, jakich środków się spodziewać/wymagać?

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzięki dobry człowieku :) mieszkałem w tym ,,najbardziej polskim z polskich miast" 7 najpiekniejszych lat, z czego 4 z żoną na Kosminku. 

Na Lubelaka można liczyć ;)

 

W tzw. ,,międzyczasie" pojeździlem, popytałem: od 600 do 800zl, o ile bez udziwnien...i tutaj pytanie: warto po oczyszczeniu, zduszeniu rudej, podkładzie - polecieć podwozie i nadkola raptorem? Czy tam lepszy zwykły ,,baranek". Tak konkretnie, nie teoretycznie ;)

Bo reszta fury poleci niebawem do generalnej roboty i pod raptor, to się nad podwoziem też zastanawiam... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam się do zabezpieczenia podwozia w firmie Krown Polska. Polecał mi ją m.in. pracownik stacji diagnostycznej, gdzie robię przeglądy techniczne. Na razie nie mogę się efektem pochwalić, ale mój ojciec tam robił zabezpieczenie w Maździe 6 i jest zadowolony z efektu. Po rabacie zaproponowali mi wykonanie usługi za 600 zł, co jest chyba dobrą ceną. W moim przypadku za tą firmą przemawia jeszcze fakt, że mieszczą się 200 m ode mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dogadalem: cale podwozie czyszczenie + nadkola + ranty i konserwacja ok.1000zl. Drożej niż planowałem, ale mają to zrobić git (Intercar DZG). Jak się nie spisza, to ich zjem. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4/4/2018 o 14:42, Jaceko napisał:

Ja przymierzam się do zabezpieczenia podwozia w firmie Krown Polska. Polecał mi ją m.in. pracownik stacji diagnostycznej, gdzie robię przeglądy techniczne. Na razie nie mogę się efektem pochwalić, ale mój ojciec tam robił zabezpieczenie w Maździe 6 i jest zadowolony z efektu. Po rabacie zaproponowali mi wykonanie usługi za 600 zł, co jest chyba dobrą ceną. W moim przypadku za tą firmą przemawia jeszcze fakt, że mieszczą się 200 m ode mnie:)

Robiłeś zabieg? Pochwalisz się efektami? Na stronie firmy chwalą się wieloletnią tradycją i takimi tam, ale wolałbym informację z pierwszej ręki. Mam blisko do zakładu w Radomiu i zastanawiam się, bo te 600-700 PLN to cena bardzo w porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, simpulator napisał:

Ja tylko tyle dodam od siebie, że te kwoty wydają mi sie podejrzanie małe. Ja słyszałem raczej o sumach rzędu 1400 (średnio) do 2000 (max maxów).

Znajomek robił jakiś niedługi czas temu swojego Lexusa. W Warszawce w jakimś zakładzie policzyli mu coś około 1000 PLN i ma dwuletnią gwarancję na to, jakieś mycie po zimie z soli i ogólnie jest zadowolony z efektu. Także ceny chyba spadły. (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4/24/2018 o 08:32, momores napisał:

W Warszawie u Wyszyńskiego aktualnie robią zabezpieczenie podwozia mojego forka, koszt 1200

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Daj ocenę jak wyszło, jak oceniasz wykonaną robotę i jakieś foto może. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...