Jump to content
Jacek Wyrzykowski

Subariada LIGHT Bułgaria: 23 - 30 września 2018

Recommended Posts

 

Subariada LIGHT Bułgaria:  23 - 30 września 2018

 

Drodzy Forumowicze!

Zapraszamy do Bułgarii na Subariady LIGHT.

 

Subariada LIGHT to:

 

-100 % dróg utwardzonych

 

- noclegi w hotelach, pensjonatach lub agroturystyce

 

- dla każdego modelu Subaru

 

 

 

Organizatorem wyprawy jest współpracująca z Subaru Import Polska firma Przygody 4x4.

 

Termin:

- Subariada LIGHT Bułgaria:  23 - 30 września 2018 (daty na miejscu)

Szczegóły i program wyprawy będą podane na przełomie stycznia i lutego.

 

Ta Subariada została Odwołana!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o zapisanie mnie na listę rezerwową. 2 osoby dorosłe i dziecko, dziękuję :).

Z uwagi na wiek dziecka, tradycyjna subariada może być nieco zbyt dużym wyzwaniem, dlatego rozważam wypisanie się z terminu sierpniowego do Bułgarii (XIII).

Edited by B-52

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja potwierdzam chęć wyjazdu.

Jak nie dostanę się na wcześniejszy termin, to może tu mi się uda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o skreślenie nas z listy - udało się załapać na Bułgarię "zwykłą" 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jacek Wyrzykowski, a czy lista rezerwowa będzie aktualizowana? Bo już jakieś ruchy wystąpiły i można by to uwzględnić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dostałem się na listę podstawową do Albanii:yahoo: w związku z czym proszę o wypisanie z tej listy.;)

Edited by Daniel Janus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o dopisanie do listy rezerwowej - skład załogi 2+2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam

Jesteśmy na liście na III Subariadzie Light. ale nie jesteśmy jeszcze pewni naszych urlopów i chętnie dopisuję się na rezerwę do IV we wrześniu

ekson  3 osoby

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witajcie
 
Poniżej znajdują się szczegółowe informacje dla uczestników IV Subariady LIGHT do Bułgarii.
 
Termin: 23-30 września 2018 (i tu uwaga, to jest termin NA MIEJSCU!)
 
Dojazd/powrót: Spotykamy się w niedzielę 23 września o 9.00 rano CZASU BUŁGARSKIEGO, na parkingu pod Kauflandem w bułgarskiej miejscowości Widin, Bulvar Panonia 23, tutaj: https://goo.gl/maps/gjnJfxqiipE2.
Dokonamy tam wspólnych zakupów. W tym miejscu jest możliwość wymiany waluty lub wypłaty jej z bankomatu. Przyjedźcie proszę na spotkanie ZATANKOWANI DO PEŁNA.
Do miejsca spotkania z południowej granicy Polski jest ok. 900-1000km. Istnieją dwie sensowne trasy dojazdowe - Słowację, Węgry, Serbię (https://goo.gl/maps/dx3bNyZyHf82) lub Słowację, Węgry, Rumunię (https://goo.gl/maps/2GVvHnnXQP42). Oczywiście punkt startu zależy od waszego miejsca zamieszkania.
Na Słowacji i Węgrzech obowiązują winiety na autostrady. Można kupić winiety wcześniej przez internet tutaj: http://www.pzmtravel.com.pl/pzmsklep/oplaty,drogowe-winiety,23.html
Na Rumunię obowiązuje winieta na wszystkie drogi. Można kupić winiety wcześniej przez internet tutaj: https://www.roviniete.ro/en
W Serbii autostrady są płatne na bramkach (Dinary, Euro, karta).
W Bułgarii obowiązuje winieta na wszystkie drogi. Zakup na granicy. Most na Dunaju w Calafat/Widyń jest płatny.
 
W niedzielę 30 września po południu oficjalnie kończymy wspólny wyjazd po Bułgarii (w okolicach Sofii). Powrót (podobnie jak dojazd) ekipy realizują samodzielnie. Oczywiście praktyka forumowa pokazuje, że stworzą się “podgrupy dojazdowe”.
 
Trasa: Cała trasa PO BUŁGARII zamyka się w 1500km. Trasę przejeżdżamy wspólnie. Prowadzi wyłącznie asfaltami lub drogami szutrowymi.
 
Paliwo: Paliwo w Bułgarii oraz krajach tranzytowych jest dobrej jakości i ogólnodostępne. Nie ma potrzeby zabierania karnistrów. Paliwo jest w cenach porównywalnych jak w Polsce.
 
Waluta: W Bułgarii płacić możemy w wielu miejscach kartą, jednak nie wszędzie. Dlatego potrzebować będziemy gotówki - waluta bułgarska to LEWA. Istnieje możliwość wymiany Euro lub Dolarów w bankach i kantorach. My zwykle zabieramy kartę i wypłacamy stosowną ilość gotówki z bankomatu (zdecydowanie łatwiej). Warto kupić niewielką ilość LEW w Polsce jako "pierwsze zabezpieczenie". Na miejscu zwykle NIE MA MOŻLIWOŚCI WYMIANY ZŁOTÓWEK.
Po drodze za tankowania na Słowacji, Węgrzech, Rumnii, Serbii zapłacicie niemal wszędzie kartą.
 
Noclegi: Wszystkie noclegi będą w hotelach, pensjonatach lub agroturystykach. Nie spodziewajcie się pięciogwiazdkowych hoteli, jednak staramy się, aby miejsca noclegowe były przyjemne i “klimatyczne”. Zwykle staramy się dobrać pokoje zgodnie z podziałem na samochody lub pary, ale nie zawsze jest to możliwe.
 
Wydatki: Noclegi w hotelach (ze śniadaniem) będą kosztować średnio 30-35E za noc za osobę dorosłą (zwykle od 10 lat).  Dokładny koszt zamówionych noclegów dla każdej z ekip będzie znany około 2 miesiące przed wyprawą. Za noclegi oraz zamówione wcześniej atrakcje (np. piknik z lokalnym jedzeniem) rozliczacie się z nami, na miejscu, w gotówce. Zwykle kilka razy stołujemy się w restauracjach, obiad można zjeść za 7-10E od osoby. Wstępy, parkingi, dodatkowe atrakcje w sumie nie powinny kosztować więcej niż 30E od osoby. Jeśli dopisze pogoda w ostatni dzień zorganizujemy rafting. Cena 40E od osoby.  Jedzenie i podstawowe artykuły są w cenach porównywalnych do polskich.
 
Dokumenty: Do Bułgarii ani do żadnego z krajów tranzytowych (w tym Serbii) nie potrzeba paszportu, wystarczy dowód osobisty. Zabrać prawo jazdy (wystarczy polskie) i ewentualnie zieloną kartę (pytają o nią czasem w Serbii, choć teoretycznie nie jest potrzebna). Warto zrobić kserokopię dowodu/paszportu i trzymać ją podczas podróży w innym miejscu, niż oryginały.
 
Co koniecznie zabrać:
- sprzęt do przyrządzania posiłków w terenie – czyli jakiś palnik, menażka, kubki, nóż, niezbędniki. Można zabrać stoliczek i krzesełka, albo koc na trawę (ale to jest problematyczne jeśli jest mokro).
- baniak na wodę - 10l na 2 osoby wystarczy – do wymycia naczyń po obiedzie i rąk przed (to już nieobwiązkowe ).
- prasol, kurtkę przeciwdeszczową
- latarkę (najlepiej czołówkę), przynajmniej jeden komplet ubrań, które możecie bez żalu ubrudzić, podrzeć itp. Zasadniczo nie mamy terenu ani biwaków, więc nie powinniśmy się taplać w błocie, jednak nigdy nie wiadomo co nas zaskoczy, komu trzeba będzie pomóc, co naprawić.
- strój kąpielowy / kąpielówki
- okulary, krem do opalania
- buty trekingowe
 
- każde auto ma być wyposażone w sprawne CB Radio. 
 
Czy zabierać jedzenie? W Bułgarii można kupić wszystkie towary spożywcze. Jednak nie będziemy codziennie w sklepach bo to strata czasu. Z doświadczenia wiemy jednak, że wygodniej i szybciej jest zabrać pewną ilość jedzenia z Polski, a na miejscu uzupełniać warzywa, owoce, napoje i pieczywo. Z drugiej strony na tym wyjeździe większość posiłków będziemy mieli w restauracjach (na pewno wszystkie śniadania i kolacje). Dlatego z polski warto zabrać jedynie kilka porcji “szybkoprzyrządzalnych” obiadów. Postaramy się w czasie wyprawy kilka razy zatrzymać na jakiejś łące i zrobić sobie obiad na łonie natury.
 
Przygotowanie auta:
Prawdopodobnie większość z Was ma stosunkowo nowe i sprawne auta. Warto jednak przed wyjazdem zrobić gruntowny przegląd, usunąć wycieki, luzy. Jeśli któreś auto ma tendencje do przegrzewania - naprawić. Nie powinno być upałów ale... a jeździć będziemy wolno i dużo po serpentynach.
Warto mieć zapasowy filtr powietrza i filtr paliwa.
NIE PRZECIĄŻAJCIE SAMOCHODÓW.
Auta na wyprawę zwykle są wypakowane po brzegi. Warto zrobić weryfikację bagażu pod względem ważności. Bez dodatkowego kremu można jechać, ale z urwanym kołem już nie.
Unikajcie opakowań szklanych - są ciężkie i tłuką się.
Pamiętajcie, że na każdym noclegu i przy każdym obiedzie w terenie musicie wypakowywać rzeczy. Na pakowanie i rozpakowywanie nie warto tracić dużo czasu - lepiej przeznaczyć go na jazdę lub wieczorną integrację. Dlatego odpowiednie rozłożenie bagażu jest bardzo ważne. Równie ważne jest zabezpieczenie go przed "fruwaniem"podczas jazdy.
 
Zdrowie:
Teoretycznie w Bułgarii dla nas opieka zdrowotna jest bezpłatna. W praktyce warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie KL. Apteki są wszędzie i dobrze zaopatrzone, ale jeśli ktoś przyjmuje na stałe jakieś leki - niech zabierze zapas.
 
Ogólnie przygotowujcie się tak, aby na miejscu tracić jak najmniej czasu na zakupy, naprawy, przepakowania itp, a dzięki temu zobaczymy więcej ciekawych miejsc.
 
 

Wpisowe na tą wyprawę wynosi 1200 zł od samochodu, przy założeniu uczestnictwa 10 samochodów.
Do 25 lutego będziecie wpłacali zaliczki. Dane do wpłat, terminy, link do tabelki do uzupełniania swoich danych ekipy z listy głównej otrzymają w najbliższych dniach pocztą forumową.

 

 

UWAGA - jako, że wątek trochę "umarł", proszę wszystkich z listy, którzy się nie odezwali o określenie się. Jest rezerwowa - oni czekają. Jeśli wypadnie tak, że na głównej liście nie będzie 10 ekip to zrobimy akcję "poszukiwawczą".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o wykreślenie mnie z listy - załapałem się na Albanie i Czarnogórę

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sabaru i ja z przykrością informujemy, że w tym roku musimy odpuścić Subariadę z powodu, o ironio losu, głębszego wchodzenia w markę Subaru :yahoo:

 

shhh.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o wykreślenie mnie z listy. Jadę na edycję sierpniową.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 23.01.2018 o 22:02, Apacz napisał:

Proszę o wykreślenie mnie z listy. Jadę na edycję sierpniową.

@Apacz Jedziesz powiadasz... A tabelka uzupełniona? Kasiorka u Marraasa? :P

@B-52 i @Paweł Węgliński  - dodałem Was do poczty dotyczącej tego wyjazdu, ponieważ zwolniły się miejsca i wskakujecie oboje na listę główną. Potwierdzać się proszę. Komplet informacji na poczcie. 

Z tego, co widać w ogóle są jeszcze miejsca na tą Subariadę Light. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
zaktualizowana lista uczestników w pierwszym poście wątku
W poście z 10 grudnia prosiłem o dopisanie do listy. Dlaczego zostałem pominięty??

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po rezygnacji z letniej Bułgarii i dokładnej analizie terminów składam niniejszym podanie o dopisanie do listy ( chyba na razie rezerwowej ?) na niniejszą Subariadę light. Będzie logistycznie trudno, ale da rady :)

 

Pozdrowienia

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 29.01.2018 o 18:31, Dyrekcja napisał:

Po rezygnacji z letniej Bułgarii i dokładnej analizie terminów składam niniejszym podanie o dopisanie do listy ( chyba na razie rezerwowej ?) na niniejszą Subariadę light. Będzie logistycznie trudno, ale da rady :)

 

Pozdrowienia

Dopisuję oczywiście jako 10ty samochód lub 1szy na rezerwowej (muszę wyjaśnić z 1 uczestnikiem). Proszę pamiętać, że 23.09 kończy się Rajd Polski, a daty tej Subariady dotyczą pobytu już "na miejscu"

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minut temu, Jacek Wyrzykowski napisał:

Proszę pamiętać, że 23.09 kończy się Rajd Polski, a daty tej Subariady dotyczą pobytu już "na miejscu"

Dziękuję za przypomnienie. Mam jednak sprytny plan logistyczny :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Dyrekcja napisał:

Mam jednak sprytny plan logistyczny :)

 

;)

 

tumblr_n2z0b8QKeb1qi8c90o5_500.gif

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 31.01.2018 o 13:05, Dyrekcja napisał:

Dziękuję za przypomnienie. Mam jednak sprytny plan logistyczny :)

 

Rozumiem :). Czyli mamy komplet na liście głównej. @Eclipse wchodzi na pierwszego rezerwowego

Share this post


Link to post
Share on other sites

BYłem wpisany na rezerwie dlaczego mnie pominięto

 

Proszę mnie dopisać do rezerwy

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...