Skocz do zawartości

XIV Subariada Albania/Czarnogóra 30.08-06.09.2018


Jacek Wyrzykowski

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Dyrekcja napisał:

Ze względu na chłodzenie ( użebrowanie kierunkowe osłony ) nie było zmian.

 

Pozdrowienia

 

czyli jednak powodem braku dostatecznego chłodzenia mogły być nieoryginalne osłony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
36 minut temu, Tiger napisał:

 

czyli jednak powodem braku dostatecznego chłodzenia mogły być nieoryginalne osłony?

W przypadku XT - tak ( trzeba jednak pamiętać o tym co wyżej - temperatury oleju w granicach ~ 117 stopni nie są powodem do niepokoju )

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemekka napisał:

 

W nowym XT-ku z tego co pamiętam (bo miałem rocznik 2013) metalowa była tylko przednia część osłony. Ale było to dość cienkie aluminium i jego zgięcie groziło uszkodzeniem przewodów olejowych turbiny.

 

2 godziny temu, przemekka napisał:

 

Poza tym jak już zauważył @Dyrekcja warto by ustalić temperaturę tego "przegrzewania" bo temperatura oleju i cieczy chłodzącej to dwie różne sprawy. ;)

Czyli doszliśmy do punktu w którym trzeba by się zastanowić co wyjdzie taniej w naprawie-nie oryginalna płyta i możliwość  "przegrzewania" ,czy oryginalna płyta i możliwość  uszkodzenia:angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Subary napisał:

Wrzucilibyście jakieś zdjęcia , a nie tylko o blachach i temperaturach :) 

 

Zdjęcia już przesłane do weryfikacji przez Andrzeja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, piotr_b napisał:

 

Czyli doszliśmy do punktu w którym trzeba by się zastanowić co wyjdzie taniej w naprawie-nie oryginalna płyta i możliwość  "przegrzewania" ,czy oryginalna płyta i możliwość  uszkodzenia:angry:

 

Lift zawieszenia. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
18 godzin temu, piotr_b napisał:

Czyli doszliśmy do punktu w którym trzeba by się zastanowić co wyjdzie taniej w naprawie-nie oryginalna płyta i możliwość  "przegrzewania" ,czy oryginalna płyta i możliwość  uszkodzenia:angry:

Jeżeli się jeździ czasem w terenie istnieje jeszcze inna opcja.

1. Delikatne podniesienie samochodu ( są dostępne podkładki homologowane )

2. Wzmocnienie znajdujących się nad płytą "szyn" - jedna z nich zabezpiecza króciec olejowy turbiny ( uszkodzenie tego jest niebezpieczne ! )

3. Ew. można też przewód olejowy przy króćcu zabezpieczyć pancerzem.

 

Takie zmiany mamy w naszym "weteranie" 656XA ( był na wielu Subariadach )

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dyrekcja napisał:

Jeżeli się jeździ czasem w terenie istnieje jeszcze inna opcja.

1. Delikatne podniesienie samochodu ( są dostępne podkładki homologowane )

2. Wzmocnienie znajdujących się nad płytą "szyn" - jedna z nich zabezpiecza króciec olejowy turbiny ( uszkodzenie tego jest niebezpieczne ! )

3. Ew. można też przewód olejowy przy króćcu zabezpieczyć pancerzem.

 

Takie zmiany mamy w naszym "weteranie" 656XA ( był na wielu Subariadach )

 

Pozdrowienia

A mogę to zrobić w samochodzie na gwarancji,konkretnie FXT  18MY z roku 2017? i gdzie ewentualnie.

Pytam w kontekście  Subariady  np.Maroko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
1 godzinę temu, piotr_b napisał:

A mogę to zrobić w samochodzie na gwarancji,konkretnie FXT  18MY z roku 2017?

Tak

1 godzinę temu, piotr_b napisał:

gdzie ewentualnie

W Emilu KRK już to robili ( tylko musieliby zamówić części ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, MarkoV napisał:

Nie byliście tam ?

Przy kościółku nie byliśmy, ale kozy to chyba te same;)

 

 

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
12 minut temu, Michał Krupa napisał:

Jeżeli to nie problem

Skontaktuję się jutro z serwisem i DT ( ale moja wypowiedź dotyczyła FXT - w XV dopiero testujemy ...)

 

Pozdrowienia

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę fajnie zamontowane koło zapasowe na tylnej klapie XV-a. Też chciałbym tak zrobić ale na Foresterze czy właściciel mógłby podesłać więcej szczegółów mocowania np. na zdjęciach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rutek111 napisał:

Widzę fajnie zamontowane koło zapasowe na tylnej klapie XV-a. Też chciałbym tak zrobić ale na Foresterze czy właściciel mógłby podesłać więcej szczegółów mocowania np. na zdjęciach?

Wygląda na tego typu mocowanie na haku jak poniżej,niemniej dopisuję się do prośby o szczegóły,w tym najważniejszy- gdzie to można nabyć i za ile;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś czegoś podobnego już szukałem, ale poza hakiem wymagało to zrobienia otworów w zderzaku. Może są takie platformy jak np. do rowerów, czyli spokojnie do 60 kg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powyżej jest montowane na hak, ale w wersji amerykańskiej czyli uniwersalne mocowanie 2 calowe.

Czyli oprócz tej platformy, kosztującej około 1000$ trzeba by jeszcze zakupić hak.

Poza tym pogarsza on kąt zejścia,  który z hakiem i tak już jest kiepski. 

Lepszym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie belki haka lub przeznaczonych na nią mocowań i zrobienie niewielkich otworów w zderzaku. Na fb ktoś tanim kosztem zrobił sobie takie mocowanie w Outbacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mam w XV to kompromis. Nie chcąc dziurawić zderzaka - mocowanie na haku i relingach. Brak możliwości otwierania tylnej klapy (nie było potrzebne). Miałem pomysł, aby można było otwierać klapę - zbyt dużo pracy by wymagało względem potrzeb - zestaw wyprawowy dla 2 os.  Zdjęcie całości to 5 śrub.  Raczej tego nie kupicie.. trzeba zrobić.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, życie nas wessało od razu (szkoła, praca itd), nawet nie było czasu wejść na forum :(. Kraków wrócił do domu, żałuję, że ominął nas Trogir w takim towarzystwie :( , ale mąż ciągnął do domu i nie było przeproś. W zasadzie wszystko zostało powiedziane, przyłączamy się do wszystkich podziękowań, super organizacja, super przewodnik, miejsca tak piękne, że dech zapierało, no, ale przede wszystkim: wspaniała, super ekipa. Tęsknimy za Wami :((,. I tak jak Mateusz - za CB pogawędkami też. 

A teraz pytanko: co z obiecywanymi zdjęciami z Kotoru i Budvy od Andrzeja? No i zdjęcia innych, jak to będziemy udostępniać sobie?

Nasze zdjęcia (wodoszczelne ze spływu) i inne przejdą selekcję w ten weekend.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy wszystkich Uczestników i Przewodnika Piotra. Jeszcze raz dziękujemy za wspaniały czas spędzony w Albanii i Czarnogórze. 

To my byliśmy w Lidlu i spotkaliśmy dzieci z Babcią. To była nasza pierwsza Subariada i taka udana. Szykujemy się już na Maroko !

Pozdrawiamy Radek i Julita  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź przybiła do brzegu i po chwili refleksji również chcemy serdeczne podziękować WSZYSTKIM uczestnikom (super ekipa) wyprawy za niezapomniane 8 dni wspaniałej przygody. Szczególne podziękowania dla Piotra za wyrozumiałość i cierpliwość podczas trudów wyprawy.

Do zobaczenia na następnej wyprawie. 

Agnieszka i Tomek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafał Reiski napisał:

To co mam w XV to kompromis. Nie chcąc dziurawić zderzaka - mocowanie na haku i relingach. Brak możliwości otwierania tylnej klapy (nie było potrzebne). Miałem pomysł, aby można było otwierać klapę - zbyt dużo pracy by wymagało względem potrzeb - zestaw wyprawowy dla 2 os.  Zdjęcie całości to 5 śrub.  Raczej tego nie kupicie.. trzeba zrobić.. 

A ja kupiłem to i spróbuję przerobić (coś dospawać) i dospawać mocowanie do koła zapasowego. Dam znać jak to ogarnę.

BAGAŻNIK ROWEROWY na HAK 3 Rowery Szybki Montaż

 

 

BAGAŻNIK ROWEROWY na HAK 3 Rowery Szybki Montaż

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...