Skocz do zawartości

MY14 - głośny szum z okolic lusterek bocznych


KubaOBK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

stałem sie dzisiaj szczęśliwym (mam nadzieję:) posiadaczem Forka MY14, 2.0 N/A. Jako, że miałem do domu jakies 200km autostradą, po wyjezdzie na trasą od razu zwrócił moją uwagę dość głośny szum z okolic lusterek bocznych. Wydaje mi się że coś jest nie tak, bo szum zaczyna być słychac od ok. 60-70 km/h, potem już tylko gorzej. Jak złożę lusterka, szum praktycznie spada do zera. Da się coś tam pokombinować? Uszczelić coś? Wmienieć lusterka?:) nie wierzę że TTTM, bo to jest naprawdę uciążliwe na dłuższym dystansie...

 

Przy okazji - słychac też wentylator/nawiew nawet na najniższym "programie"...cichy jednostajny szum, jak kiedyś szumiały w pecetach wentylatory...podczas jazdy ginie w ogólnym szumie, ale na postoju dość wyraźnie słychac - też tak macie?:)

 

Zdarzyło się lekkie przydławienie auta po odpaleniu, obroty troszkę spadły ale zaraz wróciły do normy.

Po chwili odpaliałem auto i tak się przydławił ze zgasł, ale po kolejnych 70 km i po dojeżdzie do domu wsyztsko jest ok, odpala w porządku, obroty nie spadają, nic nie dławi. Poprzedni właściciel podobno nie widział takich objawów - jakiś zbieg okoliczności? syf w paliwie? Szukać głębiej czy olać?

 

Z góry dzięki za wszelkie info, najbardziej wkurzający na ten moment to ten świst/szum/hałas od lusterek....

 

Pozdr,

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ;)

niektórzy nie słyszą, inni udają że nie słyszą jeszcze innym po  prostu nie przeszkadza. Być może  wymiana na szyby z My16 w góre pomoże. Podobno lifting  wprowadził  właśnie  grubsze szyby i ogólnie lepsze wyciszenie wnętrza,  dodatkowy plastik maskujący wiatraki  mający na  celu ich wyciszenie  (przynajmniej w XV )

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja na twoim miejscu ślepo nie wierzyłbym w zapewnienia  osób  finansowo związanych z Subaru ( dealer np.  AK) z przyczyn oczywistych :)

Ale podjedz do ASO niech sprawdzą te szyby najlepiej wszystkie 4 :) i napisz czy coś się zmieniło.

P.S

Nie pisze tego złośliwie tylko na podstawie  własnego doświadczenia co prawda z XV. Po przesiadce z poprzedniego auta też myślałem że coś jest nie ok( jakaś dziura w drzwiach , podwoziu czy coś ) okazało się że te auto takie po prostu jest. Za to plotki głoszą ze modele po liftingu to już inna bajka...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko Pan Andrzej poważnie potraktował problem Kolegi Kuby OBK. Standardowe lusterka nie powodują takiego szumu nawet przy szybkiej jeździe pod wiatr. Co do wentylatora, to jak kiedyś czytałem, to od modelu 2014 co prawda w XV, wentylator został wyciszony. Przypuszczam, że dotyczyło to też Forestera. serii Silniki FB to udana konstrukcja, zatem być może to gaśnięcie wynikało z zatankowanego złego paliwa, a może poprzedni właściciel dość zachowawczo eksploatował auto, a wskutek Twojej autostradowej jazdy doszło do swoistego przepalenia, procesu oczyszczania z osadów, co dało opisany przez Ciebie niepożądany efekt. Propozycja udania się do ASO jest najsensowniejszą i szybko może zniwelować przyczynę/przyczyny Twego niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej Koper napisał:

 

jadą do ASO i pytają czy wszystko jest w porządku np. z mocowaniem szyby  :) 

ps. w żadnym wypadku nie słuchają osób pokroju Karas ...:)

Tylko z szybą byłby podobny efekt nawet po złożeniu lusterek, a u mnie po złożeniu lusterek w czasie jazdy robi sie cicho, moze nie jak makiem zasial:) ale jednak szum znika...myślałem bardziej o mocowaniu lusterek, ale wygladaja w porządku..luzow nie ma, jakieś małe szczeliny przy drzwiach...moze by to jakoś uszczelnić...tak czy inaczej podjade przy okazji i zapytam.

Auto ma mały przebieg wiec silnik raczej ok, chyba rzeczywiście musiał sie odetkac...:)

Edytowane przez KubaOBK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, żadnych napraw blacharskich, szyby wszystkie oryginalne, nadwozie ogólnie nie ruszane. Moze tak to ma gwizdac, tylko dziwne mi sie to wydaje, bo nie jest to szum zwykly...nie z gatunku tych, które mozna pominąć:) przy złożeniu lusterek prawie ustaje...

Godzinę temu, Andrzej Koper napisał:

auto bezwypadkowe ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrzej Koper napisał:

sprawdzić czy porównać z innym nie zaszkodzi , przy okazji wizyty w ASO...:)

to któreś ASO ma w ofercie jeszcze wersje my14?? ;)

Przecież doskonale zdaje Pan sobie sprawę z faktu ze modele liftingowe my17 są lepiej wygłuszone czy też mają grubsze szybki. Więc czy jest sens porównywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MY15 . Szumu , dźwięku żadnego nie ma z lusterek . Coś kolega ma nie tak . Bardziej może być z uszczelkami przy drzwiach lub ze srebrną listwą przy szybie - oczywiście jeżeli wykluczy się problemy z samą obudową lusterek . Akurat dzisiaj jechałem A1 i specjalnie nasłuchiwałem z kąd dochodzą szumy - obstawiam przód a najbardziej zderzak oraz relingi na dachu ( o całej karoserii rysowanej w kant nie wspominam ;) ) . Nawet przy 160/h przy lusterkach i szybach bocznych normalna może nie cisza ale lekki szum jak  w każdym innym aucie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jacocz napisał:

Mam MY15 . Szumu , dźwięku żadnego nie ma z lusterek . Coś kolega ma nie tak . Bardziej może być z uszczelkami przy drzwiach lub ze srebrną listwą przy szybie - oczywiście jeżeli wykluczy się problemy z samą obudową lusterek . Akurat dzisiaj jechałem A1 i specjalnie nasłuchiwałem z kąd dochodzą szumy - obstawiam przód a najbardziej zderzak oraz relingi na dachu ( o całej karoserii rysowanej w kant nie wspominam ;) ) . Nawet przy 160/h przy lusterkach i szybach bocznych normalna może nie cisza ale lekki szum jak  w każdym innym aucie . 

No to jak przy 160 jest w miarę ok, to u mnie na pewno jest cos nie tak:) posprawdzam uszczelki drzwi i szyby, moze cos jest do poprawki, bo nie ma opcji ze ktoś by wsiadł i nie zwrócił na to uwagi:) w my17 jechałem i nie słyszałem nic takiego...dzieki za sprawdzenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie poprawili i było duuużo lepiej. Trzeba się przyjrzeć trójkątowi. Jak zaczynaliśmy zabawę z regulacją, to zaczęliśmy od owinięcia taśmą miejsca składania lusterka. Ponieważ pomogło trochę, to szukaliśmy dalej. Teraz jest o połowę ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lojszczyk napisał:

Mnie poprawili i było duuużo lepiej. Trzeba się przyjrzeć trójkątowi. Jak zaczynaliśmy zabawę z regulacją, to zaczęliśmy od owinięcia taśmą miejsca składania lusterka. Ponieważ pomogło trochę, to szukaliśmy dalej. Teraz jest o połowę ciszej.

I jak to sie ostatecznie udało? Co konkretnie poprawiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...