Jump to content

Brak podświetlenia konsoli środkowej - Forester 2014XT

pumex1

Recommended Posts

Pacjent - Forester 2014XT. Nagle zgasło podświetlenie konsoli środkowej. Dzisiaj w serwisie sprawdzono wszystkie bezpieczniki, podmieniono konsole z LEDami i nadal ciemność. Światełka A/C, ogrzewania itp działają. Ktoś miał może taką sytuację? 

DSC_3687.JPG

DSC_3689.JPG

Też tak miałem ale sam zwarłem kable od doświetlenia pokręteł.

Również sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i pudło więc pojechałem do ASO.

Powiedzieli że jest jakaś tylna skrzynka bezpieczników do której bardzo trudno się dostać ale po wymianie bezpiecznika wszystko było ok.

No to by znaczyło, że są 4 miejsca gdzie są bezpieczniki w Forku? :blink: Jedna wewnątrz, dwie w komorze silnika i jeszcze jedna z tyłu? :blink:

OK, zasugeruję jeszcze to rozwiązanie - bo "na szybko" sprawdzili tylko te podstawowe rozwiązania. 

dziwi mnie ze ASO nie posiada elektryka. Skoro nie działa podświetlenie po podmianie na inne również to każdy ogarnięty zakład najpierw sprawdziłby napięcie na  wiązce którą  podłącza się do panelu.  Jeżeli nie ma na niej napięcia szukamy  przyczyny- bezpieczniki bądź przerwa

Edited by Karas

• 11 months later...
W dniu 22.12.2017 o 13:06, Karas napisał:

napięcie na  wiązce którą  podłącza się do panelu.  Jeżeli nie ma na niej napięcia szukamy  przyczyny- bezpieczniki bądź przerwa

I tak też było. Okazało się, że jeden z kabli "od masy" był luźny/przetarty na złączce (ale nie tej od razu przy  panelu)  i raz napięcie się pojawiało, raz znikało. Przy  wymontowanym panelu i wyprostowanym  kablu - wszystko stykało i napięcie było. Bezpieczniki całe. Przy dogiętym i włożonym panelu -  napięcie znikało.  I taka tam zabawa na poszukiwanie tego co "nie żarło" :) 

Na szczęście Grzesiek  u Kopra nie odpuszcza i wszystko hula jak trzeba :)