Jump to content

pocenie się silnika 3,6

Recommended Posts

Witam wszystkich ,

Pojawiło się lekkie "pocenie" na połączeniu skrzyni biegów z łańcuchem rozrządu.  Podobno wada konstrukcyjna i te modele tak mają..

Moje pytanie:  co z tym robić i czy w ogóle bawić się w uszczelnianie skoro jest to wada budowy silnika ( duży element silnika, który zawsze będzie pracował a co za tym idzie tracił swoją szczelność)

Pozdrawiam i czekam na porady

18 godzin temu, areksail napisał:

Pojawiło się lekkie "pocenie" na połączeniu skrzyni biegów z łańcuchem rozrządu.

no po drodze masz jeszcze silnik ;)

Poważnie, rozrząd masz z przodu silnika, a skrzynia biegów jest z tyłu :) Najpierw musisz napisać z której strony cieknie :)

Edited by skwaro
8 godzin temu, GREGG napisał:

Ja to miałem zrobione przy okazji ostatniego przeglądu, koszty symboliczne 

na pewno miałeś uszczelnianą pokrywę rozrządu, że koszty były symboliczne? Żeby się do tego dorwać trzeba spuścić olej, zrzucić pasek, odkręcić koło pasowe na wale, odkręcić rurkę chłodzenia oleju i chyba 40 śrub.

Może w takim razie coś innego uszczelniali...
Warto wiedzieć co serwis robił przy samochodzie

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

W dniu 19.12.2017 o 14:40, areksail napisał:

Moje pytanie:  co z tym robić i czy w ogóle bawić się w uszczelnianie skoro jest to wada budowy silnika ( duży element silnika, który zawsze będzie pracował a co za tym idzie tracił swoją szczelność)

Pozdrawiam i czekam na porady

Panie i Panowie, ponawiam pytanie...

5 godzin temu, areksail napisał:

Panie i Panowie, ponawiam pytanie...

To jak ustaliliśmy że chodzi o pokrywe rozrządu, to teraz możemy rozmawiać jak temu zaradzić ;)

A tak na poważnie, jeśli jest to tylko pocenie, to jeszcze to zostaw, a jak Ci to przeszkadza, to zleć ogarniętemu serwisowi uszczelnienie.

U mnie też jest dość mocne pocenie, ale od przeszło pół roku się nie powiększa i na razie tego nie ruszam.

na pewno miałeś uszczelnianą pokrywę rozrządu, że koszty były symboliczne? Żeby się do tego dorwać trzeba spuścić olej, zrzucić pasek, odkręcić koło pasowe na wale, odkręcić rurkę chłodzenia oleju i chyba 40 śrub.

Pytanie czy ciekło z łączenia pokryw czy z oringów pod dolną osłoną rozrządu. Jak wymiana oringów to tam jest grubo ponad 100 śrub w sumie i cały rozrząd do rozebrania i złożenia ponownie włączając koła zębate wałków rozrządu. Jest przy tym naprawdę sporo roboty.  

A na marginesie to nie żadna wada silnika tylko zwykłe oringi, które po tylu latach przestają uszczelniać i trzeba je wymienić.

9 godzin temu, skwaro napisał:

Pytanie czy ciekło z łączenia pokryw czy z oringów pod dolną osłoną rozrządu.

Mógłbyś na poniższych zdjęciach, wskazać gdzie znajdują się te oringii o których piszesz?

5a440f165f568_s-l1600(1).thumb.jpg.1729217b43b285358f30852f8f6fcb0b.jpg

248390_Subaru_s_Boxer_Engine_Turns_50.thumb.jpg.07f94799ae25afb6ec084e747ca84546.jpg

Między blokiem a wewnętrzną osłoną rozrządu widoczną na drugim zdjęciu, patrz schemat poniżej po prawej, poza tym wymieniasz też podkładkę nr 4 i uszczelniacz wału nr 9:

566495102203.png

21 godzin temu, skwaro napisał:

Między blokiem a wewnętrzną osłoną rozrządu

W silniku 3.6 nie widzę tej wewnętrznej osłony rozrządu.

5a454b995ec2a_subarutimingcover.jpg.1c4672595f59dd36f29a5b5a4917c2af.jpg

Zwracam honor, jakimś cudem nie doczytałem że chodzi o 3.6 nie 3.0, w 3.6 masz pokrywę rozrządu bezpośrednio na bloku. Trzeba zdjąć pokrywę i od nowa uszczelnić, polecam do tego Megagreya

• 2 weeks later...