Skocz do zawartości

Najniższy punkt na brzuchu XV 2.0D - pytanie do działu technicznego


Bazyli

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieściłem na stronie technicznej dotyczącej modelu XV 2.0D poniższy post:

 

https://forum.subaru.pl/topic/97800-najniższy-punkt-na-brzuchu-xv-20d/

 

Celowo nie zamieszczam całej treści tego postu tutaj, żeby nie powielać wątków.

Czy mogę prosić Dział Techniczny o odniesienie się to przedstawionego tam problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2017 o 21:52, Bazyli napisał:

Czy mogę prosić Dział Techniczny o odniesienie się to przedstawionego tam problemu?

 

Szanowny Panie,

Nie bardzo wiemy o jakim problemie Pan wspomina.

W związku tym proszę o pytanie, a postaramy się na niego udzielić odp.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

 

Na wstępie chcę poinformować, że  jestem od 7 lat zadowolonym właścicielem Outbacka z silnikiem SBD. Auto kupiłem w polskim salonie w Mikołowie. Dlatego zdecydowałem się na zakup nowego Subaru XV z tą samą jednostką napędową (SBD).

Moje wątpliwości dotyczą elementu układu wydechowego, który mocno odstaje w dół poza obrys podwozia (jak na zdjęciu). Wiązać się to może z dwoma problemami:

 

- po pierwsze element taki narażony jest na zaczepienie i urwanie go podczas jazdy np. w leśnych koleinach czy jazdy po gałęziach (często pokonuję takie drogi, dlatego kupiłem Outbacka a teraz XV a nie np. imprezę),

- po drugie wtyczka i niczym nieosłonięte kabelki (!) narażone są na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie wody z solą w zimie itp. i związaną z tym utratą połączenia. Nawet poruszanie się w wysokiej trawie niesie ryzyko ich urwania.

 

Dlatego proszę o informację czy montaż tych elementów jest prawidłowy oraz czy nie powinno być w tym miejscu jakiejś osłony, której może brakuje w moim samochodzie?

Rozumiem też, że producent umieszczając tego typu elementy w tak newralgicznym miejscu, ryzyko ewentualnych uszkodzeń podczas jazdy w lekkim terenie bierze na siebie?

 

Pozdrawiam

 

 

IMG_3777.JPG

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie,

 

W dniu 19.12.2017 o 17:44, Bazyli napisał:

Dlatego proszę o informację czy montaż tych elementów jest prawidłowy oraz czy nie powinno być w tym miejscu jakiejś osłony, której może brakuje w moim samochodzie?

Widoczny na zdjęciu zawór jest w kompletacji fabrycznej. 

 

W dniu 19.12.2017 o 17:44, Bazyli napisał:

Rozumiem też, że producent umieszczając tego typu elementy w tak newralgicznym miejscu, ryzyko ewentualnych uszkodzeń podczas jazdy w lekkim terenie bierze na siebie?

 To pytanie traktujemy z przyczyn oczywistych, jako pytanie retoryczne.

 

pozdr

DT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to może nowe myślenie księgowych? Jak mi powiedziano: w Peugeot instalują komputer samochodu przy lewym przednim nadkolu, dlaczego - bo statystycznie najwięcej jest w tym miejscu stłuczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, spawalniczy napisał:

Tak z ciekawości, czy Dział Techniczny może zdradzić co to za element?

 

Jest to zawór odpowiedzialny z częściowy powrót spalin do silnika. Zawór ten jest częścią składową układu EGR niskiego ciśnienia.

pozdr

DT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...