Skocz do zawartości

Maglownica w H6 a ESP


Sławek1

Rekomendowane odpowiedzi

Namówiono mnie na regenerację maglownicy i po jej zamontowaniu (po kilkunastu km) zapala się ESP. Była powtórka w serwisie i nadal istnieje problem. Za drugim razem po zapaleniu ESP + kilka km zapalił się dodatkowo cruise i check.  Auto do serwisu i po 20km znowu ESP. Sugestie bardzo mile widziane. Chyba serwis coś spitolił  ale co? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Sławek1 napisał:

Namówiono mnie na regenerację maglownicy i po jej zamontowaniu (po kilkunastu km) zapala się ESP. Była powtórka w serwisie i nadal istnieje problem. Za drugim razem po zapaleniu ESP + kilka km zapalił się dodatkowo cruise i check.  Auto do serwisu i po 20km znowu ESP. Sugestie bardzo mile widziane. Chyba serwis coś spitolił  ale co? 

Dobrze by było odczytać błąd (np. za pomocą interfejsu BT, a jeśli takiego nie posiadasz to podjechać gdzieś, gdzie mają diagnostykę)

*W Subaru nie ma ESP tylko VDC (prawie to samo ale nazwa inna):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy typowe dla złego zmontowania/braku kalibracji czujnika kąta skrętu kierownicy.

Należy:

 

1) Zweryfikować poprawność montażu (czy kąt skrętu w lewo i w prawo jest taki sam, sposób montażu taśmy i kąta skrętu na kolumnie).

2) Po weryfikacji skalibrować czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, house_1 napisał:

Objawy typowe dla złego zmontowania/braku kalibracji czujnika kąta skrętu kierownicy.

Należy:

 

1) Zweryfikować poprawność montażu (czy kąt skrętu w lewo i w prawo jest taki sam, sposób montażu taśmy i kąta skrętu na kolumnie).

2) Po weryfikacji skalibrować czujnik.

 

Sprawdzałem i kierownica jest prosto. Czy to wyklucza powyższe?

 

Edytowane przez Sławek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2017 o 18:51, house_1 napisał:

) Zweryfikować poprawność montażu (czy kąt skrętu w lewo i w prawo jest taki sam, sposób montażu taśmy i kąta skrętu na kolumnie).

 

No bardziej łopatologicznie się nie da.

Chyba że mam pisać w stylu:

1) Wprowadzić pojazd na stanowisko naprawcze.

2) Otworzyć maskę i odpiąć (-) z akumulatora

3) Odkręcić śruby mocujące poduszkę powietrzną.....

itd itp.

 

Bo już nie wiem....

To warsztat / mechanik czy sprzedawca marchewki, który się wziął za regenerację przekładni?

Bo jak takich podstaw nie znają, to efekty ich napraw raczej nie będą zadowalające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2017 o 15:29, Sławek1 napisał:

Namówiono mnie na regenerację maglownicy i po jej zamontowaniu (po kilkunastu km) zapala się ESP. Była powtórka w serwisie i nadal istnieje problem. Za drugim razem po zapaleniu ESP + kilka km zapalił się dodatkowo cruise i check.  Auto do serwisu i po 20km znowu ESP. Sugestie bardzo mile widziane. Chyba serwis coś spitolił  ale co? 

A ściągali przy tym kierownice, bo jak piszą koledzy wyżej - objawy typowe dla błędu czujnika kąta skrętu kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze , że nie wiem.

2 godziny temu, house_1 napisał:

 

No bardziej łopatologicznie się nie da.

Chyba że mam pisać w stylu:

1) Wprowadzić pojazd na stanowisko naprawcze.

2) Otworzyć maskę i odpiąć (-) z akumulatora

3) Odkręcić śruby mocujące poduszkę powietrzną.....

itd itp.

 

Bo już nie wiem....

To warsztat / mechanik czy sprzedawca marchewki, który się wziął za regenerację przekładni?

Bo jak takich podstaw nie znają, to efekty ich napraw raczej nie będą zadowalające.

Jeden warsztat demontował i montował a inny regenerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...