Skocz do zawartości

Wymiana oleju w AT


rydzada

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, gorion napisał:

Oryginalny filtr posiada zawor upustowy i otwiera sie on przy dosc niskim cisnieniu jak na warunki pracy 4eat.

 

dla mnie to oryginalny czarny filtr ASB nie ma żadnego zaworu upustowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to Twoje zdanie czy nie ma znaczenia wolny przepływ a zawór upustowy 0,6Bar. Ponieważ filtr zewnętrzny nakręcony jest na linii chłodzenia skrzyni, to głównie chodzi o to żeby nie tworzyć zbędnego oporu przepływu przez cały ten układ.

Filtr WIX 51365 jest również oferowany jako filtr oleju silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, archi_voo napisał:

Zamierzam kupić teraz 2x4 litry - jak wjedzie zwrot podatku =) subaru ATF jest dość drogi ale czego się nie robi by ratować auto. Wymienię tyle ile uda mi się spuścić. 

szkoda ORI na płukanie, serio. Nie wiem co masz za skrzynię bo inny olej idzie do 4EAT a inny do 5EAT więc na to uważaj. Dobierz zamiennik pod wymagania i przepłukaj jeszcze 2-3x żeby odgruzować tą skrzynię.

 

13 godzin temu, archi_voo napisał:

Mam jeszcze pytanko odnośnie wycieku, który odnotowałem zaraz po wejściu do kanału. To cieknie skrzynia czy dyfer? 

ATF ma dużo większe zdolności pełzania więc osobiście obstawiałbym skrzynię. Jak masz tak zapuszczoną skrzynię to całkiem dobrym pomysłem byłoby zdjęcie tej miski, wyczyszczenie i wymiana filtra wewnętrznego.

1 godzinę temu, gorion napisał:

tak, lecz w praktyce nie ma to znaczenia jesli zawor upustowy otwiera sie przy bardzo niskim cisneiniu. Filtr OEM jest w zasadzie "dziurawy", dzięki czemu nie jest on narażony zbytnio na zatkanie osadem i w teorii wymienia się go przy bardzo dużych przebiegach (albo jak czesto w USA nie wymienia się go w ogole).

serwisówka od 4EAT zresztą tylko to potwierdza - wymiana w przypadku uszkodzenia zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ozarek napisał:

szkoda ORI na płukanie, serio. Nie wiem co masz za skrzynię bo inny olej idzie do 4EAT a inny do 5EAT więc na to uważaj. Dobierz zamiennik pod wymagania i przepłukaj jeszcze 2-3x żeby odgruzować tą skrzynię.

 

ATF ma dużo większe zdolności pełzania więc osobiście obstawiałbym skrzynię. Jak masz tak zapuszczoną skrzynię to całkiem dobrym pomysłem byłoby zdjęcie tej miski, wyczyszczenie i wymiana filtra wewnętrznego.

Mam 4EAT. Czy filtr wewnętrzny jest do kupienia do tej skrzyni!? Jak fabrycznie uszczelniona jest miska? Potrzebna uszczelka czy jakiś silikon? Czy ten millers będzie dobry do 4EAT? Cena zachęca: 177 za 5l w porównaniu do 240 za 4l subaru atf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, archi_voo napisał:

Mam 4EAT. Czy filtr wewnętrzny jest do kupienia do tej skrzyni!? Jak fabrycznie uszczelniona jest miska? Potrzebna uszczelka czy jakiś silikon? Czy ten millers będzie dobry do 4EAT? Cena zachęca: 177 za 5l w porównaniu do 240 za 4l subaru atf

Filtr jest spokojnie do kupienia ale musisz wiedzieć do której wersji skrzyni phI czy phII, wrzuć w googla filtr wewnętrzny 4EAT i dostaniesz zwrotkę z ofertami do subarak'ów ;)

Miska AFAIK jest na silikonie,

Co do oleju ja mam u siebie Comma AQ3, dobierany po parametrach fizykochemicznych - jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ozarek napisał:

Filtr jest spokojnie do kupienia ale musisz wiedzieć do której wersji skrzyni phI czy phII, wrzuć w googla filtr wewnętrzny 4EAT i dostaniesz zwrotkę z ofertami do subarak'ów ;)

Miska AFAIK jest na silikonie,

Co do oleju ja mam u siebie Comma AQ3, dobierany po parametrach fizykochemicznych - jest ok.

Wg katalogu filtr do mojej skrzyni ma nr 31728AA091

http://epc.japancars.ru/subaru/#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%3D%3D

 

znalazłem 2. polskie oferty max 120 pln

 

Trochę mnie dziwi, że w katalogu nie ma uszczelki miski, a takowa jest w sprzedaży do 4EAT.

filtr_wew.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dwa tygodnie temu wyczyściłem miskę olejową skrzyni przy okazji wymieniając filtr wewnętrzny na nowy.

20180625_210023.thumb.jpg.7059fe967920601a4b29c90ed8dc041e.jpg

2.thumb.jpg.266fa6053382c2c9129e0db0fc5d7003.jpg

1.thumb.jpg.eb1650b37bdbc967af85921c3b9ea663.jpg

 

Spuściłem ponad 5 litrów ATF. Zawsze wydawało mi się, że mam go za dużo. Był też bardzo spieniony i ciężko było cokolwiek odczytać z miarki.

Zalałem więc 4 litry - jak co doleję. Jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem to:

3.thumb.jpg.413f8c8cded505b6392625ad86d26c06.jpg

4.thumb.jpg.8605e47e444c9903069dd8971a765886.jpg

5.thumb.jpg.2332bcead06cea34567a181a49e6a2cd.jpg

6.thumb.jpg.c40685b021be7995705411d1a4659d5d.jpg

 

Jest to pomiar przy rozgrzanej skrzyni po kilki kilometrowej jeździe, następnie odstawienie na równej powierzchni, gajga P-R-N-D-N-R-P i pomiar, wszystko bez gaszenia silnika.

Co robię nie tak i czy na pewno nadal mam za dużo ATF. Wlałem przecież litr mniej niż spuściłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się i ja. Zbliża się termin wymiany atf w moim Legacy 4 EAT. Z tego co wiem od poprzedniego właściciela, zalany jest Castrol Dextron III. Jak się za to zabrać jeżeli zechcę zmienić na Millermatic ATF SP III WS ? Będę musiał zrobić więcej niż jedną wymianę, czy wystarczy wylać to co spłynie grawitacyjnie i po prostu dolać taką samą ilość nowego oleju nie bojąc się o problemy związane z mieszaniem dwóch różnych płynów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji dextrona jest informacja by nie mieszać z innymi  olejami. Przy wymianie statycznej  nie wymienisz więcej jak 70 % chyba że zrobisz tak jak ja i odkręcisz sterownik w skrzyni to zleci dodatkowe 1 - 1,5 L ale zaraz tu mnie zaszczują inni ze sterowników się nie odkręca bo się je uszkodzi itp. to pozostaje Ci tylko opcja dynamicznej wymiany ale to już dodatkowe koszta.

W dniu 9.07.2018 o 23:03, archi_voo napisał:

Dwa tygodnie temu wyczyściłem miskę olejową skrzyni przy okazji wymieniając filtr wewnętrzny na nowy.imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6

20180625_210023.thumb.jpg.7059fe967920601a4b29c90ed8dc041e.jpg

2.thumb.jpg.266fa6053382c2c9129e0db0fc5d7003.jpg

1.thumb.jpg.eb1650b37bdbc967af85921c3b9ea663.jpg

 

Spuściłem ponad 5 litrów ATF. Zawsze wydawało mi się, że mam go za dużo. Był też bardzo spieniony i ciężko było cokolwiek odczytać z miarki.

Zalałem więc 4 litry - jak co doleję. Jakież było moje zdziwienie kiedy zobaczyłem to:

3.thumb.jpg.413f8c8cded505b6392625ad86d26c06.jpg

4.thumb.jpg.8605e47e444c9903069dd8971a765886.jpg

5.thumb.jpg.2332bcead06cea34567a181a49e6a2cd.jpg

6.thumb.jpg.c40685b021be7995705411d1a4659d5d.jpg

 

Jest to pomiar przy rozgrzanej skrzyni po kilki kilometrowej jeździe, następnie odstawienie na równej powierzchni, gajga P-R-N-D-N-R-P i pomiar, wszystko bez gaszenia silnika.

Co robię nie tak i czy na pewno nadal mam za dużo ATF. Wlałem przecież litr mniej niż spuściłem.

 

Sprawdzaj poziom następnego dnia rano przed uruchomieniem po wcześniejszym wyjęciu bagneta i oczyszczeniu dokładnym , bo te dziury łapią olej rozbryzgany zlatujący do miski i to mało wiarygodny pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gorion napisał:

No to przezroczysty wężyk z Castoramy + duza strzykawka i odciągnij trochę dla świętego spokoju - jest to banalne gdyż ten olej jest niewiele gęstszy od wody. Możliwe że jest na granicy normy i wszystko jest w porządku, lecz bagnet łapie górną dziurkę. Skoro skrzynia działa to ten wcześniejszy nadmiar jej nie zaszkodził, nie ma co się teraz martwić na zapas.

 

Bardzo mądre to co napisałeś ;)  Tak zrobię. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

WItam. Dziś właśnie ogarniałem skrzynię 4eat. Filtr zew/wew,ale się pod koniec dnia "zmuliłem" i nie zarejestrowałem,że długości śrub od filtra wew są różnej długości. Jak odtworzyć prawidłową kolejność? Zapisywałeś kolejne śruby? (układałeś w kolejności? ,a może w manualu od 4eat jest kolejność? ) Ps z tego co wiem ma to istotne znaczenie ,bo scala resztę "bebechów" w środku 4eat...

Ok temat rozwiązany... Tu jest link.  włączcie napisy i ziomek od 5:30 opowiada o tych różnej długości śrubach/o tym,jak zamontować odpowiednie śruby w odpowiednich... dziurach ;)  Ps jak się nie spierniczy skrzynia, to napiszę,czy jego metoda działa,a jak nie napiszę , to nie stać mnie na internet,bo... odkładam na działającą skrzynię ;)

 

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Panowie Forek SH 4EAT MY09  zagazowany, po wymianie rozrządu nadszedł czas na wymianę ATF (nie wiem czym jest zalany i raczej od nowości ATF nie wymieniany, przebieg 122000).

Według książki zalecane SUBARU ATF-HP, albo IDEMITSU ATF-HP nie osiągalne w Polsce.

Co polecacie w zamian (2x statyczna wymiana ) albo raz dynamiczna....

Skrzynia nie ma filtra zewnętrznego, wymieniać wewnętrzny (jaki kod filtra?)

1.jpg

2.jpg

19 minut temu, ORDEC napisał:

Witam

Panowie Forek SH 4EAT MY09  zagazowany, po wymianie rozrządu nadszedł czas na wymianę ATF (nie wiem czym jest zalany i raczej od nowości ATF nie wymieniany, przebieg 122000).

Według książki zalecane SUBARU ATF-HP, albo IDEMITSU ATF-HP nie osiągalne w Polsce.

Co polecacie w zamian (2x statyczna wymiana ) albo raz dynamiczna....

Skrzynia nie ma filtra zewnętrznego, wymieniać wewnętrzny (jaki kod filtra?)

1.jpg

2.jpg

 

A co powiecie o czymś takim:

CASTROL TRANSMAX DEX III - Multivehicle

 

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-1833-Castrol-Transmax-Dex-III-Multivehicle-1L.html

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ORDEC napisał:

A co powiecie o czymś takim:

CASTROL TRANSMAX DEX III - Multivehicle

 

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-1833-Castrol-Transmax-Dex-III-Multivehicle-1L.html

 

 

3.jpg

Powinieneś mieć też w konstrukcji napisane, że Dex to w przypadkach awaryjnych. W instrukcji do Legacy jest taka informacja... Ale, u mnie ten płyn był już zalany przez poprzedniego właściciela i wszystko jeździło jak złoto. Kolejną wymianę statyczną zrobiłem ja, jakieś 5kkm temu, może więcej, z racji, że był wlany ten płyn, to zalałem ten sam i również jeździ jak trzeba. Ale wiem, że się go nie poleca i jeżdżę na swoją odpowiedzialność. 

Co do wymiany dynamicznej to zdania nie mam bo nie robiłem u siebie. Ale to trochę jak z płukaniem silnika, jedni polecają, inni odradzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ORDEC napisał:

Witam

Panowie Forek SH 4EAT MY09  zagazowany, po wymianie rozrządu nadszedł czas na wymianę ATF (nie wiem czym jest zalany i raczej od nowości ATF nie wymieniany, przebieg 122000).

Według książki zalecane SUBARU ATF-HP, albo IDEMITSU ATF-HP nie osiągalne w Polsce.

Co polecacie w zamian (2x statyczna wymiana ) albo raz dynamiczna....

Skrzynia nie ma filtra zewnętrznego, wymieniać wewnętrzny (jaki kod filtra?)

1.jpg

2.jpg

 

A co powiecie o czymś takim:

CASTROL TRANSMAX DEX III - Multivehicle

 

http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-1833-Castrol-Transmax-Dex-III-Multivehicle-1L.html

 

 

3.jpg

 

Polecam:

MILLERS Millermatic ATF SP III WS

 

Używam w 4EAT i nie narzekam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli statyczna wymiana ( a co z filtrem ?)

Co do oleju to ten Castrol mam w garażu na zbyciu i tak sobie pomyślałem żeby zalać nim a następnie po krótkim czasie ponownie którymś z tych:

 

Z forum:

Cenowo za 4 litry

Gulf Multi-Vehicle ATF  ok. 95 brutto

RAVENOL SU5 ATF  ok. 140 brutto

Motul Multi ATF  ok. 120 brutto

 

Jakościowo bardzo zbliżone, kwestia dostępności i upodobań.

 

Żeby było pełne kompendium w temacie

MILLERS OILS MILLERMATIC ATF SP-III ale op. 5 litrów ok. 180 brutto  co w przeliczeniu na 4 litry da ok. 145 brutto

ATF SUBARU   4 litry ok. 200 brutto

Wielki dylemat mam z tym filtrem którego nie ma.!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2018 o 23:53, ORDEC napisał:

Według książki zalecane SUBARU ATF-HP, albo IDEMITSU ATF-HP nie osiągalne w Polsce.

 

to chyba własnie rzucili ;-)

https://allegro.pl/olej-atf-skrzyni-subaru-4l-oryginal-k0410y700-i7238402431.html

 

Ja na Ravenolu SU5 zrobiłem 30kkm bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...