Skocz do zawartości

Wymiana oleju w AT


rydzada

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymiana oleju (ATF) w 4EAT w Forku stanowi jakiś problem? Mogę to zlecić pierwszemu lepszemu, oczywiście ogarniętemu mechanikowi, czy raczej serwis dedykowany? Preferuję wymianę NIE-dynamiczną tylko zwykłą. Razem z filtrem zewnętrznym oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza stosowanymi materiałami i procedurą sprawdzania poziomu, która wymaga kilku kroków, nie różni się niczym od wymiany oleju w silniku.
Filtr kup oryginalny w ASO, nie baw się zamiennikami.
Dzięki za porady dot wymiany. ATF i filtrek już dawno kupione w New Sącz ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem starą butelkę po ATF ze wspomagania (miała lejek) na to założyłem wężyk i do dziury po bagnecie. W dnie butelki zrobiłem otwór odpowietrzający, aby ATF schodził szybciej. Jeden kanister subarowego ATF-u (4L) nie wystarcza. Schodzi ok. 6L. Najlepiej zużyty ATF zlać i zmierzyć ile go zeszło. Zalać tyle samo TO JEST BARDZO WAŻNE. Cała operacja nie jest skomplikowana, ale dość czasochłonna. Powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jak filtr jest przykręcony do boku skrzyni i dysponuje się kanałem, to maks 20min.
Filtr jest na samym wierzchu, więc spoko. Tylko ten bagnet i dostęp do niego od góry to trochę kicha, ale raz na 60kkm da się chyba wytrzymać

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lutek34 napisał:

Jak filtr jest przykręcony do boku skrzyni i dysponuje się kanałem, to maks 20min.

Samo schodzenie oleju chyba powinno trwać dłużej niż 20min. Im więcej zejdzie tym lepiej, chyba o to chodzi;) Jak robisz to we własnym zakresie, to na czasie nie ma co oszczędzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo schodzenie oleju chyba powinno trwać dłużej niż 20min. Im więcej zejdzie tym lepiej, chyba o to chodzi Jak robisz to we własnym zakresie, to na czasie nie ma co oszczędzać. 
A niech sobie schodzi. W między czasie będzie olej silnikowy, inne filtry i oring na pompie wspomagania, więc czasu full

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Daniel Janus napisał:

Samo schodzenie oleju chyba powinno trwać dłużej niż 20min

 

a ile Ci tam ukapie po 5 minutach od odkręcenia korka spustowego? Jak wymieniasz olej w silniku to tez czekasz godzinę zanim zakręcisz korek spustowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
a ile Ci tam ukapie po 5 minutach od odkręcenia korka spustowego? Jak wymieniasz olej w silniku to tez czekasz godzinę zanim zakręcisz korek spustowy?
Przy wymianie nie-dynamicznej i tak zmieniamy około 2/3 całego atf-a. Więcej nie zleci.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lutek34 napisał:

Jak wymieniasz olej w silniku to tez czekasz godzinę zanim zakręcisz korek spustowy?

Oleju silnikowego sam nie wymieniam:D, ale gdybym to robił sam to czekałbym, a tak dla przyjemności:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Olej wymieniony, a w zasadzie jego część. Skrzynia była zagrzana,  ściekało z godzinę, ale zeszło jedynie 4,5 litra. O strzykawce zapomniałem niestety. Tyle samo zostało zalane nowego oleju. Do bagnetu jest strasznie ciężkie dojście. Pomogło odkręcenie IC, przy okazji opaski poprawiliśmy. Po paru dniach jeżdżenia sprawdzę poziom, może ktoś z chudą ręką tam dojdzie bez ściąganie ICka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Miesiąc temu zakupiłem Legacy 2005 2.0 4AT z przebiegiem 158tys - nie mam żadnej historii serwisowej więc obstawiam, że mądrym posunięciem będzie dynamiczna wymiana oleju w skrzyni. Czy ktoś się orientuje gdzie w okolicy Poznania wykonuje się taką usługę? Oczywiście pytam o miejsce, które można z czystym sumieniem polecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, archi_voo napisał:

Witam

Miesiąc temu zakupiłem Legacy 2005 2.0 4AT z przebiegiem 158tys - nie mam żadnej historii serwisowej więc obstawiam, że mądrym posunięciem będzie dynamiczna wymiana oleju w skrzyni. Czy ktoś się orientuje gdzie w okolicy Poznania wykonuje się taką usługę? Oczywiście pytam o miejsce, które można z czystym sumieniem polecić ;)

Jak nie znasz historii to na razie zapomnij o dynamicznej. Sprawdź kolor atfu i zalej tyle ile ci grawitacja wcześniej wyciągnie. Zmień filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile litrów oleju kupić na wymianę grawitacyjną? Filtr kupuję oryginalny. W poprzednich autach zawsze stosowałem MOTUL. Czy ktoś zmieniał kiedyś na MOTUL MULTI ATF? Co z kwestią mieszania różnych typów co jest nieuniknione przy takiej wymianie i nieznajomości historii auta?

Jest jakiś manual takiej wymiany?

Edytowane przez archi_voo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...