Skocz do zawartości

Silnik gaśnie bez gazu :/


FastLane

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Właśnie próbowałem odpalić samochód, bez gazu po rozruszeniu popierdział sekundę i zgasł. Spróbowałem kilkakrotnie. Potem z wciśniętym gazem, silnik zapalił i działał, po kilku sekundach zdjąłem nogę z gazu: silnik zaczął się telepać a na obrotomierzu wskazanie ledwie 1mm nad 0, dużo niżej niż normalnie na jałowym. Zgasiłem dla bezpieczeństwa.

 

Mam tą Imprezę od 3 lat i silnik zawsze chodził elegancko. To 2004 Blobek 2.0 bez turbo, niecałe 200kkm. Paski w porządku.

 

Proszę o porady, sugestie, co sprawdzić, ew. jakiej naprawy się spodziewać.

Edytowane przez FastLane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, chwilowo się naprawiło.

 

Dzisiaj spróbowałem go ponownie odpalić, za pierwszym razem bez gazu, rozrusznik kręcił bezskutecznie, silnik nic.

 

Drugi raz próbowałem na gazie, zapalił po dość długim kręceniu i go chwilę trzymałem na 2000+ rpm, o dziwo po puszczeniu gazu obroty się zatrzymały na nieco ponad 1000, jak zwykle na zimnym. Pojechałem na 15min. przejażdżkę i wszystko pracowało normalnie. Obroty na postojach normalne, żadnego trzepania nic.

 

Co nie zmienia faktu że chciałbym znaleźć winę i zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.

 

Przyszło mi do głowy, może świece do wymiany? Były wymieniane w ASO 40kkm temu, niby co 50 się wymienia, ale może któraś kona wcześniej z powodu mojej ciężkiej nogi. Zaznaczam że nie mam LPG.

 

@recki dopóki przygazowywałem, wszystko było normalnie. Tylko po zdjęciu nogi z gazu się zaczynał cyrk.

@_scooby_ Check engine się świecił tylko po zgaśnięciu, jak zwykle.

@Avic Akumulator i klemy są OK.

@Narrator W razie jakby to było to, zrobię jak mówisz prewencyjnie, to chyba prosta operacja.

Edytowane przez FastLane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, FastLane napisał:

 

@_scooby_ Check engine się świecił tylko po zgaśnięciu, jak zwykle.

 

Rozumiem, że podczas pracy silnika kontrolka się nie świeci?

Jeżeli jest inaczej odczytaj i podaj kod.

 

Sprawdź świece, cewki i przewody.

Na 99% problem tkwi w jednym z powyższych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece przy gazie powinno się zmieniać częściej niż normalnie, ale patrząc że to tylko chwilowy objaw to raczej nie ich wina.

Ustawiałeś luzy zaworowe? Jak jeżdżone długo na gazie lubią się rozregulować, u mnie podobna przypadłość i czyszczenie krokowego nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wszystko śmiga, samo się naprawiło jak mu pogazowałem więc myślę że to był ten silniczek krokowy. Będzie okazja to go wyczyszczę zeby się nie powtarzało. Świece w sumie też niedługo będę wymieniał rutynowo.

 

@Ericsson ja nie mam LPG :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...