Jump to content

Pomoc w wyborze nowego(?)auta 4x4 ~150tys

waka

Recommended Posts

Siemano.

W czerwcu, więc jeszcze mam trochę czasu, mam zamiar kupić auto. Myślę o nowym ale nie wiem czy cena mnie trochę nie hamuje, bo mam budżet 150tys zł. Więc może używka do 2lat?

Tylko jednak wtedy 150tys wydaje nie się sporo, wolałbym tak koło 130tys.

Kilka wytycznych to:

- auto chociaż z segmentu D lub jakiś suv(chociaż bardziej cenie dobre prowadzenie, niż właściwości terenowe)

- w miarę mocny silnik między 5 a 7s do 100km/h( może być i benzyna i diesel a nawet hybryda -q50?

- szybka, automatyczna skrzynia biegów(to bardziej dla żony)

- w miarę jakość wykonania, nie chce tandetnych plastików.

Mam jakieś swoje typy i głupio przyznać ale nie wiem czy w tych pieniądzach znajdę coś poza uciekająca kurą 280KM.

Jeździłem stingerem świetny wóz ale jednak nie ta cena.

Myślałem też o Audi S3 ale to jednak malutkie jest.

Podpowiedź cię coś....

Pozdrawiam

Od dobrych 7 lat mam różne Subaru ale jednak nie chce dostać zawału od samej myśli o wybuchających silnikach czy to w dieslu czy XT.

Oczywiście nie skreślam całkiem subaraka ale chyba celuje gdzie indziej....

Jeśli nie FXT to może Lexus np. NX200t? Marka zbiera b. pozywtywne opinie, także tutaj na forum ... i w dodatku japończyk. Choć cena będzie ciut wyższa za nówkę z salonu.

Edited by subleo

Jeśli osobówka bez zapotrzebowania na giga bagażnik, to moim zdaniem wspomniane Q50 to może być dobry wybór. Sympatyczne, niewysilone, pięknie brzmiące, 3,5 litrowe V6, do tego trochę prądu, razem 364 KM, które "umieją" być oszczędne (jak się komuś akurat chce). Do tego cenione przez użytkowników AWD (choć osobiście wolałbym RWD). Do tego znakomite wyposażenie. Do tego nowatorski system kierowniczy (DAS). Ogólnie kapitalne auto moim zdaniem. Może skrzynia nie jest najszybsza na świecie, ale i tak szybka.

9 godzin temu, waka napisał:

U mnie 4x4 to podstawowy warunek. Mieszkam na Podhalu i podjazd pod dom mam dosyć stromy więc ośka czasem nie daje rady

Tak tak, zrozumiałem. Sytuacja wygląda tak, że mam subaraki i mniej więcej wiem, jak jeżdżą. Mam też RWD. No i jeździłem tą hybrydą (nie raz). Moim zdaniem to AWD daje radę, a i - jak pisałem - codzienni użytkownicy chwalą. Najlepiej ją objedź przy okazji.

Moze Golf R kombi? Wiem, ze to nie segment D, ale jednak porzadny, dobrze wyciszony woz.
Ewentualnie Alfa Stelvio. Z jakoscia, jak mowia, bywa roznie. Ale w kwestii prowadzenia to (procz Macana, ktory jest znacznie poza budzetem) lider w klasie.
A jesli w gre wchodzi jakies finansowanie, pomysl o Audi. Ceny na fakturze sa wysokie, ale rata potrafi byc juz naprawde miła (bywa, ze lepsza od teoretycznie tanszej Skody/VW).

11 godzin temu, Mikad napisał:

Ewentualnie Alfa Stelvio. Z jakoscia, jak mowia, bywa roznie. Ale w kwestii prowadzenia to (procz Macana, ktory jest znacznie poza budzetem) lider w klasie.

Hmmm... a gdzie tak napisali?

Godzinę temu, Paweł_P napisał:

Hmmm... a gdzie tak napisali?

Najlepiej polecam się przejechać. Nie jeździłem wieloma suv-ami, ale prowadzenie Stelvio mi się podobało. Zresztą Giulii też, a tu mam porównanie do BMW

i uważam, że Alfa jest pod tym względem lepsza.

Jeżdżę czasami żony Q5 z tego roku (przedtem też było Q5), i miałem okazję jeździć Alfą Stelvio, i według mnie Audi nie ma podejścia. Audi Diesel 2,0 a Alfa Diesel 2,2.

Edited by abrams

25 minut temu, Crazy_Ivan napisał:

@Paweł_P To opinia. Wyrażona przez dziennikarza Auto Świata byłaby ok, a przez kogoś innego już nie? ;)

Kolega nie napisał, że (jego zdaniem) po przetestowaniu wielu SUV'ów ocenił, że tylko Macan jeździ lepiej niż Stelvio dlatego pytam :)  Inna sprawa że dla każdego z nas "lepszy" oznacza coś kompletnie innego bo jeden będzie lubił miękkie zawieszenie a inny twarde itp.

Dziennikarz "AŚ" czy inni "dziennikarze" lub blogerzy/vlogerzy nie są dla mnie żadnymi autorytetami więc nie trafiłeś :D

Edited by Paweł_P