Skocz do zawartości

schowek z zegarkiem zamiast ekranu nawigacji


Adrian713

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym wywalić z Legasia IV polift ekran nawigacji i wrzucić schowek z małym wyświetlaczem, na którym jest godzina i temperatura czy jest tu ktoś, kto orientuje się w takich sprawach i może pomóc? Chodzi o schematy i oznaczenia pinów w kostkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Adrian713 napisał:

Witam. Chciałbym wywalić z Legasia IV polift ekran nawigacji i wrzucić schowek z małym wyświetlaczem, na którym jest godzina i temperatura czy jest tu ktoś, kto orientuje się w takich sprawach i może pomóc? Chodzi o schematy i oznaczenia pinów w kostkach

 

13 godzin temu, Filip Cz napisał:

Też o tym myślę. :) Tym bardziej, że coś ostatnio mi szwankuje.

 

Jakbyście nie wiedzieli co zrobić z ramkami (w sensownej kasie :P ) to proszę o info gdyby zachodziły jakieś zmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Adrian713 napisał:

Chodzi o schematy i oznaczenia pinów w kostkach

 

To nie będzie P&P gdyż CAN w wersji z nawigacją idzie do jednostki głównej tj. dolnej (HU) a w wersji bez nawigacji biegnie bezpośrednio do wyświetlacza w schowku (MID). Kostki podłączeniowe są zupełnie inne!

 

Ponadto bez ekranu u góry jak będziesz odtwarzał muzykę/radio? Po "omacku" ;)? Pomysł nie ma sensu, nie dość, że tracisz funkcjonalność to jeszcze obniżasz wartość rezydualną auta. Nawigacja w tej wersji jest całkiem niezła, pod warunkiem, że korzystasz z aktualnych map np. Volvo :) !

 

 

 

Schowek z wyświetlaczem (podłączenia):

image.thumb.png.519ca09436095b89b647baf010ec82f2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lechuorzech napisał:

Wyświetlacz z zegarkiem ma inny wtyk (chyba 4 pin) którym idzie zasilanie i sygnały z CAN, wszystko do podebrania z radia ale p&p to nie będzie.

Posiadam taki i on ma 5 czy 6 pinów i jedynie wiem jak zrobic żeby chodził zegarek i podświetlenie przydałaby się jeszcze temperatura. Niby jest w zegarach (liczniku) i nie jest konieczne tego robić w konsoli środkowej gdyby nie fakt, że sam zegarek śmiesznie wyglada 

 

 

 

 

41 minut temu, subleo napisał:

 

To nie będzie P&P gdyż CAN w wersji z nawigacją idzie do jednostki głównej tj. dolnej (HU) a w wersji bez nawigacji biegnie bezpośrednio do wyświetlacza w schowku (MID). Kostki podłączeniowe są zupełnie inne!

 

Ponadto bez ekranu u góry jak będziesz odtwarzał muzykę/radio? Po "omacku" ;)? Pomysł nie ma sensu, nie dość, że tracisz funkcjonalność to jeszcze obniżasz wartość rezydualną auta. Nawigacja w tej wersji jest całkiem niezła, pod warunkiem, że korzystasz z aktualnych map np. Volvo :) !

 

 

 

Schowek z wyświetlaczem (podłączenia):

image.thumb.png.519ca09436095b89b647baf010ec82f2.png

 

Mam wersje bez dvd radio jest oddzielnie. 

Ekran służy tylko do navi i danych z trasy dodatkowo ma kalkulator 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tinuviel napisał:

Jak już wywalać to nie lepiej tam tablet wmonotwać? Wygląda estetycznie i jest użyteczny. 

Ne każdy potrzebuje media w aucie. Mi w zupełności wystarcza radio ze zmieniarką na 6 cd. Takim doradzaniem odbiegamy od tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne każdy potrzebuje media w aucie. Mi w zupełności wystarcza radio ze zmieniarką na 6 cd. Takim doradzaniem odbiegamy od tematu 
Mogę się wymienić, ja daję Ci schowek z wyświetlaczem Ty mi nawiewyz miejscem na navi ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 14.12.2017 o 22:11, Adrian713 napisał:

 

Mam już schowek a ekran niech sobie leży. Jeść nie prosi ;) 


Hej, wiem, że już trochę czasu minęło ale jak Ci poszło z tą przekładką w kontekście podpięcia wyświetlacza? Zastanawiam się nad zrobieniem w drugą stronę, mianowicie, żeby zamiast schowka z wyświetlaczem wsadzić właśnie sam ekran od nawigacji. O ile nawigacji nie chcę to fajnie by było mieć te parametry z komputera tam wyświetlane zamiast na małym ekranie. Ale zgaduję, że tego się nie zrobi tak P&P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 20:27, Charlie9 napisał:

O ile nawigacji nie chcę to fajnie by było mieć te parametry z komputera tam wyświetlane zamiast na małym ekranie. Ale zgaduję, że tego się nie zrobi tak P&P?

Szybciej chyba ogarniesze temat zainstalowania tableta w miejsce OEM Navi i badanie parametrów przez moduł BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jak wygląda sytuacja w przedlifcie? Chciałbym pozbyć się nawigacji na rzecz schowka z zegarkiem. Czy zegarki z przedlifta i polifta mają takie same złącza? Jak podejrzewam decydując się na wersję z polifta będzie w nim stała jasność, niezależna od jasności reszty podświetlenia wnętrza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...