Jump to content
AK80

Czy to smutny koniec subaru w Polsce?

Recommended Posts

czyli z ta mazda to prawda. Znajomy ma taka i myslalem ze bajdurzy troche ze wygrywa na swiatlach z mocniejszymi furami a dopiero potem loja mu tylek. on ma z ameryki 

3 minuty temu, MateuszWwa napisał:

czyli z ta mazda to prawda. Znajomy ma taka i myslalem ze bajdurzy troche ze wygrywa na swiatlach z mocniejszymi furami a dopiero potem loja mu tylek. on ma z ameryki 

W zasadzie to większość aut z automatem ma dobry start ze świateł o ile ktoś z ręczną skrzynią nie jest gotowy i bezbłędny :)

1 minutę temu, MateuszWwa napisał:

Może kierowcy tych mocniejszych fur nie są świadomi, że ktoś się ściga :)

Nie ma bata aby silnik bez turbo o zbliżonej pojemności w aucie o podobnych gabarytach miał podejście do silnika 100 NM mocniejszego. Jeśli by tak było to znaczy, że CVT to nieporozumienie.

• Upvote 2

Szkoda ze takiej nie ma

Jak ktoś już chce ile do setki ma to lepiej ten filmik wrzucić, a nie z szóstką.

Charakterystyka silników benzynowych Mazdy jest ciekawa. Jako posiadacz trójki z 2.0 benzyna to kiedy tym autem mam okazje jeździć, a ostatnio nawet często to czuje się jakbym jechał dieslem.

11 godzin temu, Kukson napisał:

Charakterystyka silników benzynowych Mazdy jest ciekawa. Jako posiadacz trójki z 2.0 benzyna to kiedy tym autem mam okazje jeździć, a ostatnio nawet często to czuje się jakbym jechał dieslem.

Poczytaj o SkyActive będziesz wiedział czemu tak się czujesz. Mazda poszła w dobrą stronę z tym. Mi się super jeździ CX-3, pomimo że nie ma zawrotnych mocy.

Edited by vince_snd
  • Upvote 1

1 hour ago, vince_snd said:

Poczytaj o SkyActive będziesz wiedział czemu tak się czujesz. Mazda poszła w dobrą stronę z tym. Mi się super jeździ CX-3, pomimo że nie ma zawrotnych mocy.

Ja mam z kolei mała dwójkę i bardzo lubię ten samochodzik. 115 KM przy masie ponad 900 kg, precyzyjny manual i brak turbopierdziawki. Powyżej 3000 obrotów wyrywa, aż miło. Szkoda, że nie ma trójki w stylu XV, bo CX-5 to już duży jest i nietani.

Cx-3 fajny samochód, ale jeśli się nie mylę jest na płycie dwójki, choć ma większy bagażnik.

Ford podpatrzył subaru w nowym focusie, jakby mazda zrobiła tak samo z trójka, brałbym w ciemno.

3 godziny temu, peteres napisał:

Cx-3 fajny samochód, ale jeśli się nie mylę jest na płycie dwójki, choć ma większy bagażnik.

Ford podpatrzył subaru w nowym focusie, jakby mazda zrobiła tak samo z trójka, brałbym w ciemno.

Nowa 3ka ma być bardziej sportowym modelem

Kurcze, temat dalej otwarty czyli rozumiem, ze jeszcze nie nastąpił ten koniec Subaru??? :p

1 godzinę temu, Than_Junior napisał:

Kurcze, temat dalej otwarty czyli rozumiem, ze jeszcze nie nastąpił ten koniec Subaru??? :p

koniec świata też już był parę razy zapowiadany i jak na razie wszystko po staremu...

co nie znaczy, że kiedyś w końcu nie nastąpi ;)

2 godziny temu, tamer9 napisał:

co nie znaczy, że kiedyś w końcu nie nastąpi ;)

Równie dobrze może kiedyś nastąpić koniec Skody... choć brzmi to mało prawdopodobnie:P

24 minuty temu, radekk napisał:

Równie dobrze może kiedyś nastąpić koniec Skody

To się stanie dopiero po końcu świata, jeżeli w ogóle :lol:

26 minut temu, radekk napisał:

Równie dobrze może kiedyś nastąpić koniec Skody... choć brzmi to mało prawdopodobnie:P

zważywszy na to, jak dobrą opinią cieszy się Skoda na forum Subaru, to faktycznie mało prawdopodobne ;)

3 godziny temu, tamer9 napisał:

zważywszy na to, jak dobrą opinią cieszy się Skoda na forum Subaru, to faktycznie mało prawdopodobne ;)

więc właśnie, to dopiero by była tragedia, bez Subaru, świat, a przede wszystkim my się obędziemy, bez Skody stracilibyśmy całkowicie sens życia i dążenia do ideału którego już nie osiągnęlibyśmy :mrgreen:

Edited by radekk

Ideał jest tylko jeden: Passat B5 1.9TDi :puchar: 

Skoda jest zaledwie lepsza tylko od Subaru.

5 godzin temu, radekk napisał:

Równie dobrze może kiedyś nastąpić koniec Skody

Wtedy nastąpi wieszczony koniec Subaru...tzn koniec Forum Subaru, bo tu zrzeszają się miłośnicy postrzelonej kury.

:P

Jeździłem imprezą 3 oraz XV 1.6. Mam też porównanie z innymi markami. Niestety, jeśli człowiek nie ma mentalności fanatyka, to przyzna, że współczesne subaru wysiada przy wielu innych autach. Fakt, wnętrza ostatnio poprawili, ale technicznie ten mały koncern jest już strasznie zapóźniony. Pamiętam, jak pierwszy raz jechałem zwykłym seryjnym golfem 1.4 z turbo z 2015 r. i na zakrętach nie mogłem uwierzyć, jak bardzo odstaje on (na plus) od niby legendarnego 4x4 z imprezy. A jeszcze ostatnio, jak usłyszałem w salonie, Unia tak mocno podkręciła normy ekologiczne, że za chwilę nowe XV będzie w Polsce dostępne tylko z silnikiem 1.6. Wersja 2.0 zniknie, choć i jej brakowało mocy w stosunku do konkurencji. Uwierzcie mi, do miasta 1.6 wystarcza, ale wyprzedzanie na trasie to czasem istny thriller. Dobrze, że chociaż awaryjność to auto ma wciąż dość niską

Edited by Marecki67

15 minut temu, Marecki67 napisał:

Jeździłem imprezą 3

15 minut temu, Marecki67 napisał:

Pamiętam, jak pierwszy raz jechałem zwykłym seryjnym golfem 1.4 z turbo z 2015 r. i na zakrętach nie mogłem uwierzyć, jak bardzo odstaje on (na plus) od niby legendarnego 4x4 z imprezy.

Tak to już jest z legendami, że smoki czasem są jaszczurkami ;) Byłbym zdziwiony swoją drogą gdyby na suchej drodze dekadę młodszy golf prowadził się gorzej od (domyślam się wolnossącej) imprezy. 

8 minut temu, aflinta napisał:

Tak to już jest z legendami, że smoki czasem są jaszczurkami ;) Byłbym zdziwiony swoją drogą gdyby na suchej drodze dekadę młodszy golf prowadził się gorzej od (domyślam się wolnossącej) imprezy. 

Moja żona "obiektywnie" uznała że jest inaczej ;) .Jeździła Mazdą 3 (2.0 automat), Aurisem (benzyna, manual), po jeździe Subaru stwierdziła, że wszystkie przednionapędowce jeźdżą identycznie, nasz stary tylnionapędowy jeździł inaczej, a Subaru jeszcze inaczej - lepiej. Co prawda, nie była w stanie wytłumaczyć, na czym ta "lepszość" miałaby polegać, ale wyglądała na zadowoloną po jeździe Subaru.

Smutne, że temat wątku okazał się tak prawdziwy. :(

• Confused 2

Alez skad tak daleko idace wnioski? 

Cos przegapilem?

P.S. jak mawial pewien klasyk: pogloski o mojej smierci sa nieco przesadzone... ;)

• Like 1