Skocz do zawartości

Czy to smutny koniec subaru w Polsce?


AK80

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.04.2018 o 12:12, Giresse napisał:

Trafiłem na dosyć ciekawy materiał, w którym autor przedstawił grzechy japońskiej motoryzacji. Nie tylko Subaru nie słucha swoich klientów

Sorry...ale nie mogę :blink:...ten materiał to jakiś stek bzdur...w dodatku prowadzący kiepsko czyta z autocue

Poniżej link do statystyk

http://carsalesbase.com/global-car-sales-2017/

....Subaru passes the 1 million mark for the first time, and depends on the US for 61,6% of its sales, and sells just 16,8% of its global volume in its home market Japan and just 3,4% in Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie słyszałem zachwytów nad E4AT czy E5AT (oprócz niezawodności). CVT to jednak postęp efektywności spalania przy nie gorszych osiągach w porównaniu do tych starych konstrukcji. A, że nie jest to szczyt technologii jak w topowych autach? Subaru też nie jest topowe, uważam jednak, że CVT robotę robi - szczególnie w ostatnich odsłonach. 

Swoją drogą ktoś ma porównanie mas skrzyń biegów w Subaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 minuty temu, aflinta napisał:

a tu nie słyszałem zachwytów nad E4AT czy E5AT (oprócz niezawodności). CVT to jednak postęp efektywności spalania przy nie gorszych osiągach w porównaniu do tych starych konstrukcji

co wy macie z tym spalaniem, jakoś przy współpracy z E5AT nie zauważałem nadmiernego zużycia paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xawery1939 napisał:
W dniu 11.04.2018 o 12:12, Giresse napisał:

Trafiłem na dosyć ciekawy materiał, w którym autor przedstawił grzechy japońskiej motoryzacji. Nie tylko Subaru nie słucha swoich klientów

Sorry...ale nie mogę :blink:...ten materiał to jakiś stek bzdur...w dodatku prowadzący kiepsko czyta z autocue

Poniżej link do statystyk

http://carsalesbase.com/global-car-sales-2017/

....Subaru passes the 1 million mark for the first time, and depends on the US for 61,6% of its sales, and sells just 16,8% of its global volume in its home market Japan and just 3,4% in Europe.

Dla Ciebie może, to stek bzdur, ja natomiast zgadzam się z gościem. Argument, że biją rekordy sprzedaży na mnie nie działa, ale na pewno na ich księgowego owszem. TATA pewnie sprzedaje jeszcze więcej samochodów, a raczej nie chciałbym nią jeździć. To że Amerykanie kupują Subaru mnie nie dziwi, tanie, dobry napęd 4x4, zresztą, to duży kraj i pewnie jest tam więcej potencjalnych nabywców "kochających inaczej" niż w UE:). W Japonii, Rosji, Australii wszędzie poza UE klient ma wybór - 1,6 / 2.0 / 2,4 / 3,6, dlaczego ja nie mogę mieć / nie mam. Mnie jako Europejczyka interesuje cyfra 3,4% obrazująca stosunek Subaru do UE.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

Ja tu nie słyszałem zachwytów nad E4AT czy E5AT (oprócz niezawodności). CVT to jednak postęp efektywności spalania przy nie gorszych osiągach w porównaniu do tych starych konstrukcji. A, że nie jest to szczyt technologii jak w topowych autach?

Nie wiem czy to powód do dumy dać skrzynię "nie gorszą" w porównaniu do skrzyń sprzed 10 czy 20 lat. Wszystkie dwusprzęgłówki ładowane na Zachodzie biją na głowę CVT jeśli chodzi o osiągi. Spalania też jakoś nie zawyżają.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RoadRunner napisał:

Nie wiem czy to powód do dumy dać skrzynię "nie gorszą" w porównaniu do skrzyń sprzed 10 czy 20 lat. Wszystkie dwusprzęgłówki ładowane na Zachodzie biją na głowę CVT jeśli chodzi o osiągi. Spalania też jakoś nie zawyżają.

Jakiś powód widoczne był, że poszli w CVT mimo ich wad (pierwszy problem to ograniczenia związane w wielkością przenoszonego  momentu obrotowego z silnika). Może jest to kwestia masy skrzyni DSG a może brak gotowca do użycia w układzie napędowym jaki stosuje Subaru. A może po prostu opinia 3,4% nie ma dla nich kluczowego znaczenia bo w USA i tak im się świetnie sprzedaje. Trudno mi podważać ich decyzje skoro sprzedaż ogólna rośnie. Że my w UE mamy gorzej to chyba ich tak bardzo nie martwi.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, aflinta napisał:

To o tym już był film - każdy japoński producent wie lepiej :)

No nie każdy :)  Szukając dlaczego Suzuki odeszło od CVT znalazłem proste wytłumaczenie: modele Vitara/S-Cross są dedykowane na Europę a tutaj ludzie nie są przekonani do CVT. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jakie CVT ma Suzuki to się nie dziwię. Subaru jest przynajmniej trzy razy mniejszym producentem, więc obawiam się, że przy tej skali nie ma możliwości zrobienia konstrukcji dedykowanej na Europę. Sam jestem ciekaw czy ich ostatni eksperyment zrobiony głównie z myślą o EU - SBD zaliczają do udanych i opłacalnych. Ja dalej będę obstawał przy swoim, że ostatnie wersje CVT robione przez Subaru są bardzo dobrymi skrzyniami, pod warunkiem, że nie operuje się pedałem gazu zerojedynkowo - ładnie wachlują obrotami i przyjemnie się jedzie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CVT od Subaru ratuje dosyć dobre oprogramowanie które symuluje działanie skrzyni jakby to był zwykły automat. Gdyby to działało jak w innych markach z tą skrzynią to i tutaj klienci pewnie ostro by atakowali Plejady aby pomyśleli o innej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co patrzeć na osiągi papierowe bo miałem okazje sprawdzić z takim i Forek nie był szybszy, a od 80km/h odjechałem dosyć znacznie i start był normalny bez żadnych prób z hamulca.

Hyundai Genesis 3.8 niby więcej mocy, a mój XT poradził sobie z nim mimo aerodynamiki lodówki :)

Oczywiście jakby była możliwość w Subaru dwusprzęgłówki to chętnie zamieniłbym z CVT.

Edytowane przez Kukson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Giresse napisał:

Argument, że biją rekordy sprzedaży na mnie nie działa, ale na pewno na ich księgowego owszem. TATA pewnie sprzedaje jeszcze więcej samochodów, a raczej nie chciałbym nią jeździć. To że Amerykanie kupują Subaru mnie nie dziwi, tanie, dobry napęd 4x4, zresztą, to duży kraj i pewnie jest tam więcej potencjalnych nabywców "kochających inaczej" niż w UE:). W Japonii, Rosji, Australii wszędzie poza UE klient ma wybór - 1,6 / 2.0 / 2,4 / 3,6, dlaczego ja nie mogę mieć / nie mam. Mnie jako Europejczyka interesuje cyfra 3,4% obrazująca stosunek Subaru do UE

1.  Statystyki z rekordem sprzedaży są li tylko argumentem, że Twoje twierdzenie.... Subaru nie słucha swoich klientów.... jest nieco na wyrost....:D

2. Jeśli uważasz, że zwiększenie popytu i podaży producenta swoich produktów.....to niewłaściwa droga.... i na Ciebie taki argument nie działa... a postrzeganie koncernu Tata Motors Limited z Land Roverem i Jaguarem jako masówki, którą nie chciałbyś jeździć....to rozumiem, że dla takiego "Klienta" tylko coś z Pagani lub W Motors SAL 

3. Nie rozumiem ......z jednej strony piszesz, że wielkość sprzedaży nie jest dla Ciebie argumentem....a z drugiej narzekasz, że Subaru w Europie sprzedaje 3,4% globalnego wolumenu. 

4. Sugeruję ...raczej się zastanowić...... nad prawem, normami UE, które jeszcze kilka lat temu lobbowały za samochodami z silnikami diesla :biglol:..... nad faktem, że  Niemcy są największym rynkiem motoryzacyjnym w UE....może wtedy będzie prościej zrozumieć realia działania producenta motoryzacyjnego spoza UE i dlaczego ....jak słusznie stwierdziłeś...w Japonii, Rosji, Australii wszędzie poza UE klient ma wybór :D

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xawery1939 napisał:

4. Sugeruję ...raczej się zastanowić...... nad prawem, normami UE, które jeszcze kilka lat temu lobbowały za samochodami z silnikami diesla :biglol:..... nad faktem, że  Niemcy są największym rynkiem motoryzacyjnym w UE....może wtedy będzie prościej zrozumieć realia działania producenta motoryzacyjnego spoza UE i dlaczego ....jak słusznie stwierdziłeś...w Japonii, Rosji, Australii wszędzie poza UE klient ma wybór :D

No i w tym cały problem. Bo ani na normy i prawa UE, ani na podejście producentów do tych norm i tego prawa nie mamy żadnego wpływu, więc jedyne co nam zostało to nasze tradycyjne staropolskie narzekanie :P. Bądź na UE, bądź na producentów. W tym wątku padło akurat na producentów ;). Myślę, że wybór taki, bo klient jeszcze ma nadzieję, że producent kiedy chce coś sprzedać to weźmie pod uwagę nasze żale, że wszędzie można tylko u nas nie. Natomiast UE robi co chce i nikt nawet nie ma złudzeń, że jakieś oddolne inicjatywy cokolwiek zdziałają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Giresse said:

W Japonii, Rosji, Australii wszędzie poza UE klient ma wybór - 1,6 / 2.0 / 2,4 / 3,6, dlaczego ja nie mogę mieć / nie mam. Mnie jako Europejczyka interesuje cyfra 3,4% obrazująca stosunek Subaru do UE.

 

A czy to wina Subaru, że faszystowska UE narzuca limity na wyimaginowane emisje gazów cieplarnianych?

Muszą się dostosować, robią to i chwała im za to. Mogliby przecież sprzedawać mocne silniki na pozostałych rynkach a UE sobie odpuścić.  W końcu 96.4% to nie 3.4%, a mimo wszystko jakoś się jeszcze męczą z tymi regulacjami pasożytów z Brukseli.

Zamiast narzekać na politykę silnikową Subaru może czas zacząć pisać petycje do polityków, żeby przestali brać łapówki i nie popierali chorych pomysłów zmniejszania emisji CO2, który to jak wiemy jest potrzebny dla roślin, które to później wytwarzają tlen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Xawery1939 napisał:

1.  Statystyki z rekordem sprzedaży są li tylko argumentem, że Twoje twierdzenie.... Subaru nie słucha swoich klientów.... jest nieco na wyrost....:D

2. Jeśli uważasz, że zwiększenie popytu i podaży producenta swoich produktów.....to niewłaściwa droga.... i na Ciebie taki argument nie działa... a postrzeganie koncernu Tata Motors Limited z Land Roverem i Jaguarem jako masówki, którą nie chciałbyś jeździć....to rozumiem, że dla takiego "Klienta" tylko coś z Pagani lub W Motors SAL 

3. Nie rozumiem ......z jednej strony piszesz, że wielkość sprzedaży nie jest dla Ciebie argumentem....a z drugiej narzekasz, że Subaru w Europie sprzedaje 3,4% globalnego wolumenu. 

4. Sugeruję ...raczej się zastanowić...... nad prawem, normami UE, które jeszcze kilka lat temu lobbowały za samochodami z silnikami diesla :biglol:..... nad faktem, że  Niemcy są największym rynkiem motoryzacyjnym w UE....może wtedy będzie prościej zrozumieć realia działania producenta motoryzacyjnego spoza UE i dlaczego ....jak słusznie stwierdziłeś...w Japonii, Rosji, Australii wszędzie poza UE klient ma wybór :D

1. Tak jak pisałem, Subaru nie słucha EUROPEJSKICH klientów, nie interesuje mnie ile aut sprzedają za oceanem, ja mieszkam tu a nie tam. Reasumując z czego mam się cieszyć, że traktują Nas jak upośledzonych.

2. Nie uważam, że rozwój jest złem:facepalm: ale interesuje mnie przede wszystkim sytuacja w UE, a tu bida aż piszczy. Jeżeli chodzi o TATA, to wyobraź sobie, że nie chciałbym jeździć Jaguarem ani Landkiem, w tych pieniądzach mam innych faworytów, aczkolwiek pewnie doskonale wiesz, o jaki produkt tego producenta mi chodziło.

3. Kolejny raz zaznaczam, że interesuje mnie sprzedaż w UE.

4. Głównym problemem jest emisja flotowa, niech wprowadzą na rynek jakiegoś malucha, zagonią inżynierów do roboty, niech coś wymyślą. Dla mnie doskonałym przykładem jest Mazda z Skyactiv-X - trzymam za nich kciuki, bo ten kierunek rozwoju silników odpowiada mi bardziej niż hybrydy i inne wynalazki na prąd.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aflinta napisał:

Jakiś powód widoczne był, że poszli w CVT mimo ich wad (pierwszy problem to ograniczenia związane w wielkością przenoszonego  momentu obrotowego z silnika). Może jest to kwestia masy skrzyni DSG a może brak gotowca do użycia w układzie napędowym jaki stosuje Subaru

Właśnie tak. Skrzynia o której mowa, została tak zaprojektowana aby CAŁY układ napędowy był symetryczny. Jeśli podzielimy auto linią przez środek to rozkład mas oraz długość półosi będzie identyczny po obu stronach. CVT jest rozwiązaniem bardzo dobrym i sprawnym choć w połączeniu z wolnossącym silnikiem pozostawia duży niedosyt ze względu na dostępność momentu obrotowego silnika w wyższym zakresie obrotów co w konsekwencji prowadzi do bardzo niemiłych doznań akustycznych. Do tego jeszcze mamy na dokładkę poślizg  konwentera  momentu obrotowego i uzyskujemy wywoływuący kompletny brak zachwytu zestaw. 

Silnik turbo z CVT bardziej mnie przekonuje. Tutaj też oprogramowanie samej skrzyni jest zupełnie inne z symulacją biegów włącznie.

2 minuty temu, anakinsky napisał:

To zwykła gałka z emblematem STI. Do dostania w PL.

Do agrotuningu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...