Skocz do zawartości

Czy to smutny koniec subaru w Polsce?


AK80

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.12.2017 o 22:01, AK80 napisał:

Dzień dobry,moje pytanie brzmi;

Czy subaru planuje sprzedawać jakieś sportowe samochody z nowoczesnymi silnikami bo obecne są przestarzałe i doczekały czasów kiedy golf  je wyprzedza.Jeżeli jedyna innowacja  to impreza z dwulitrowym silnikiem i 150KM to powstaje obawa że niedługo dilerzy będą musieli  otwierać multi salony a subaru w uzupełnieniu  dla kapelusznika w kamizelce z nutrii aby mógł dojechać na swoją ogrodową działkę.

 

Gdzieś tam można usłyszeć że subaru planuje postawić na innowacyjne technologie w postaci hybrydy.Niemniej chciałbym przypomnieć że owa technologia jest już powszechna   i znana w wielu  markach  od  lat i ciągle udoskonalana choćby przez ładowanie bez konieczności podłączania kabli i imponującym dystansem na jednym ładowaniu.To tak jakbym dzisiaj będąc mikro-przedsiębiorcą zapragnął pozostać deweloperem i podbić Warszawę.

Do jakiego  zatem klienta marka subaru jest skierowana i co chcę zaproponować w najbliższych latach?bo póki co słychać o niej jako o firmie która znika z obecnych rynków a nie otwiera się na kolejne.

Póki co, to tylko częściowo znika i tylko z UE. Zarząd Subaru czuję się świetnie, liczy zyski z reszty świata. Nowe "cła" w postaci nowych norm emisji w UE zabiją za chwilę nawet jazdę rowerem: przecież wdychamy tlen, a wydychamy CO2 ;) O bączkach :rolleyes: nie wspominając.

Zalecam luzik i polecam BRZeta.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny WRX może nie mieć boxera (https://www.carthrottle.com/post/the-next-subaru-wrx-may-not-have-a-boxer-engine/) :)

Czyli co ? Niski środek ciężkości przestaje być ważny czy też klienci nie oczekują jego ? :)

Podchody pod hybrydę. Ciężko spasować z boxerem więc pewnie będzie copy&paste z Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, sluf napisał:

No właśnie - BRZ - jedyne "prawdziwe" Subaru - nigdy nie występował z SBD i do tego ma szyby bez ramek, RWD to pikuś, pewnie można go przerobić na AWD ;)

BRZ to na dzien dzisiejszy najbardziej "mechaniczne" i nastawione na dawanie funu z jazdy subaru i tak naprawdę tylko ono w tej kategorii broni marki spod znaku plejad.

Zgodzę się z tym,że w tym wypadku AWD to nie minus-koncepcja auta jak dla mnie w 100% trafiona.Szkoda,ze to tyle jesli chodzi o prawdziwy fun...

Edytowane przez beemowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, aflinta napisał:

Brak boksera to brak silnika spalinowego, nie oczekiwałbym rzędowej jednostki w Subaru. Może bardziej chodziło, że WRX będzie zupełnie elektryczny...

Pełna elektryfikacja ma być w 2021 - podobno jako join venture z Mazdą i Toyotą. To jest sensowne bo Subaru ma zerowe doświadczenie z elektryką. Jeśli tak będzie to na bank będzie zunifikowane rozwiązanie i w bebechach różnica między Mazdą - Subaru - Toyotą będzie jak pomiędzy BRZ a GT86 :)

No i to oznacza jeszcze dobitniejsze odpuszczenie rynku wschodnieuropejskiego - jakoś nie widzę aby do 2021 powstała u nas sieć stacji ładujących o w miarę sensownych zagęszczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RoadRunner napisał:

Pełna elektryfikacja ma być w 2021 - podobno jako join venture z Mazdą i Toyotą. To jest sensowne bo Subaru ma zerowe doświadczenie z elektryką. Jeśli tak będzie to na bank będzie zunifikowane rozwiązanie i w bebechach różnica między Mazdą - Subaru - Toyotą będzie jak pomiędzy BRZ a GT86 :)

No i to oznacza jeszcze dobitniejsze odpuszczenie rynku wschodnieuropejskiego - jakoś nie widzę aby do 2021 powstała u nas sieć stacji ładujących o w miarę sensownych zagęszczeniu. 

Mazda tez chyba doświadczenia nie ma. Zobaczcie, ze nawet w Toyocie całkiem sporo modeli nie ma hybryd - avensis (ten akurat zaraz odpada), verso, camry chyba nie będzie miał, land cruiser, hilux... łatwiej wymienić które modele maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, matros1 napisał:

Makinen jakoś sobie z GT86 poradził to i BRZ’ta się da ;)

Ale to chyba nawet coś pod WRC było a nie N'ka :) A wtedy konstrukcja dosyć mocno wydumana jest.

 

3 godziny temu, RoadRunner napisał:

Pełna elektryfikacja ma być w 2021 - podobno jako join venture z Mazdą i Toyotą. To jest sensowne bo Subaru ma zerowe doświadczenie z elektryką. Jeśli tak będzie to na bank będzie zunifikowane rozwiązanie i w bebechach różnica między Mazdą - Subaru - Toyotą będzie jak pomiędzy BRZ a GT86 :)

Jeśli to tak mały okres czasu to tym bardziej nie ma sensu wsadzać innego silnika i wszystko na nowo wymyślać. Będzie zapewne jakaś hybryda z bokserem, bo to musi się relatywnie szybko pojawić. Ale tu na 100% nie będzie to konstrukcja jak w Toyocie bo nie będzie się pokrywało z koncepcją napędu Subaru. Raczej będzie to rozwinięcie tego co miał Crosstrek Hybrid. A pełny napęd elektryczny... zupełnie nie mam pojęcia, ale Subaru musi wiedzieć skoro SGP jest pod to zaprojektowane. Oczywiście to tylko moje przemyślenia. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

A pełny napęd elektryczny... zupełnie nie mam pojęcia, ale Subaru musi wiedzieć skoro SGP jest pod to zaprojektowane

 

Zwizualizowałem sobie Subaru Boxer Electric: cewki powietrzne na dwie strony, a w nich magnesy na korbowodach :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bast napisał:

nie podoba mi się ta wypowiedź bo 'sami się tu' sugeruje jakobym miał jakikolwiek wpływ na bzdurne normy i wymogi.

 

 

Przecież to nie Ameryka i nie Japonia nam te normy narzuca tylko my sami sobie ten los gotujemy. Niestety brzmi to jak odpowiedzialność zbiorowa, ale trochę tak jest. Nasi europejscy włodarze dopuszczają do takich regulacji, a to kto nami rządzi poniekąd jednak zależy od nas: w skali mikro i w skali makro. Nie chcę wywoływać burzy politycznej. 

O środowisko trzeba dbać, ale w sposób, który ma sens i realne efekty. Niestety odnoszę wrażenie, że głównym motorem napędowym ekologii w Europie jest lobby konkretnych branż i gałęzi. Jedyny plus jaki płynie z tak restrykcyjnych norm jest bardzo intensywny postęp technologiczny niemal tak wysoki jak w warunkach wojny. Całkiem niedawno, gdy opracowano wielopunktowy wtrysk paliwa sterowany elektronicznie to silnikowcy zarzekali się, że to w zasadzie szczyt możliwości jeżeli chodzi o zasilanie silników benzynowych. Niewiele czasu trzeba było czekać na kolejne rozwiązania przełomowe. I myślę, że wciąż jest wiele do osiągnięcia choć trendy wskazują na popularyzację hybryd. 

 

5 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Mazda tez chyba doświadczenia nie ma.

Mazda ma i-eloop czyli jakby nie patrzeć mała hybryda. :) Oczywiście to daleka droga do samochodu elektrycznego, ale myślę, że tam już jakaś komórka pracuje nad rozwojem napędu elektrycznego. Subaru całkiem skutecznie trzymało do tej pory język za zębami więc za rok czy dwa możemy pospadać z krzeseł. :) 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Przecież to nie Ameryka i nie Japonia nam te normy narzuca tylko my sami sobie ten los gotujemy

Nie Ameryka i nie Japonia tylko Unia Europejska, dla mnie na jedno wychodzi. Po prostu mnie to drażni bo za tym stoi dokładnie taka sama logika, jak za tym żeby powiedzieć, że sam sobie wymyślam przesyłanie plików JPK, płacenie wyższych podatków itp.

Dalsze dywagacje to już by wchodziły na tematy czysto polityczne więc "szkoda sensu". Zresztą to i tak nic nie wnosi do tematu, więc proponuję EOT ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.04.2018 o 12:12, Giresse napisał:

Trafiłem na dosyć ciekawy materiał, w którym autor przedstawił grzechy japońskiej motoryzacji. Nie tylko Subaru nie słucha swoich klientów:mellow:

 

Prawda.

Szczególnie w kwestii bohaterów marki.

Teraz do ostrzału dołączyło STI. A tak to właśnie jest, że ludzie są zauroczeni 911, kupują Macana, fascynuje ich M3, kupują 3 touring. Klient zafascynowany STI wyjeżdżał WRX em lub zwykłą Imprezą, ale przecież FHI rozdzieliła te modele by następnie ikonę zabić. Smutne co się dzieje obecnie w japońskiej motoryzacji.

Ciekawe czy Civic Type R, skończy się na obecnej generacji. 

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chojny napisał:

Tak ale to skrzynia M, skrzynia AMG, skrzynia RS a nie... gałka STi. :(

Jak dotyczy to Limited Last Edition to no worries, pójdzie jak świeże bułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...