Skocz do zawartości

Czy to smutny koniec subaru w Polsce?


AK80

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dobi1972 napisał:

Z czasem się tych drutów nie widzi, można się przyzwyczaić. W niektórych markach zamiast drutów jest folia i jest znacznie lepiej. 

Uważam, że masz rację. Mnie tych drutów w przedniej szybie brakuje, zwłaszcza, ze z odmrażaniem przewdniej szyby w Forku nie jest łatwo, spore fragmenty nadmuch pozostawia. Cociaż nie miałem tego wynalazku we wcześniejszych autach chciałbym go w Forku. Podgrzewanie miejsc spoczynku wycieraczk jest, do kompletu byłąby przednia szyba. Folia to wogule super, widziałęm test Zachara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2017 o 20:08, Tsunetomo napisał:

wyprodukowal ze 4000 postów o beznadziei Subaru XV

 

Swoją drogą jakim trzeba być [edycja moderatora], żeby opluwać posiadane przez siebie auto i uczynić go teoretycznie niesprzedawalnym.

 

Co do tego wątku, to założył go trol (już dawno zniknął) w celu tzw puszczenia bąka, wy się podniecacie i karmicie następnych gimnazjalistów, madoxów, turlejów itp ;)

Edytowane przez Urabus
Obraźliwa wypowiedź
  • Haha 3
  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OBK CVT napisał:

Swoją drogą jakim trzeba być [edycja moderatora], żeby opluwać posiadane przez siebie auto i uczynić go teoretycznie niesprzedawalnym.

 Post poniżej jakiejkolwiek kultury osobistej  chamski i wulgarny . Chyba nie rozumiesz po co powstało forum /społecznosc. to mnie tylko umacnia w przekonaniu  że jesteś zwyczajnym dzieciakiem który  nie wyszedł jeszcze ze swoimi zabawkami z piaskownicy  ...

Edytowane przez Urabus
Korekta cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karas napisał:

 Post poniżej jakiejkolwiek kultury osobistej  chamski i wulgarny . Chyba nie rozumiesz po co powstało forum /społecznosc.-  to mnie tylko umacnia w przekonaniu  że jesteś zwyczajnym dzieciakiem który  nie wyszedł jeszcze ze swoimi zabawkami z piaskownicy  ...

 

Określenie 'edycja moderatora' nie dotyczy nikogo z TF ...

Tak czy siak dzięki za tego dzieciaka :)

Edytowane przez Urabus
Obraźliwa wypowiedź
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OBK CVT napisał:

Swoją drogą jakim trzeba być [edycja moderatora], żeby opluwać posiadane przez siebie auto i uczynić go teoretycznie niesprzedawalnym.

 

FHI nie opluwało swojego silnika SBD (wręcz odwrotnie, broniło) ... a i tak uczyniło go teoretycznie niesprzedawalnym (starsze roczniki). Liczą się fakty, fakty i jeszcze raz fakty ... a nie subiektywne opinie.

 

Narracja "prawda czasów, prawda ekranu" ;) może jeszcze działa, ale tylko na tych mniej ogarniętych ;) 

Edytowane przez Urabus
Korekta cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
W dniu 19.12.2017 o 16:12, Adam Turlej napisał:

i twierdzenie importera

Ja też życzę Wesołych Świąt w ciepłej atmosferze wzajemnej sympatii i szacunku :)

Edytowane przez Urabus
Korekta cytatu
  • Lajk 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nawet tematyka motoryzacyjna podnosi w dzisiejszych czasach ciśnienie do poziomu nieakceptowalnego regulaminowo :( Wątek przenoszę na forum ogólne bo nie kwalifikuje się poziomem do działu Pytania do Dyrekcji. Z racji okresu przedświątecznego wszystkie ostrzeżenia były czysto werbalne, rzekłbym  mikołajowe... bardzo proszę aby nie trzeba było zmieniać tego stanu rzeczy ;) 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2017 o 17:00, Sebastian.R napisał:

Pod kołem sie podpisuje. Sam za chwile bede musiał szukac czegos na allegro.

 

Kupiłem oryginalną felgę ze sklepu Subaru i z oponą wchodzi w miejsce zapasu, ale jest problem z mocowaniem koła, pełne koło układa się trochę inaczej niż zapas.  Blaszka okrągła przytrzymująca felgę, jej otwór centralny już nie jest nad otworem nagwintowanym podwozia. W blaszcze trzeba zrobić nowy otwór ok 1,5cm przesunięty od środka. Fabryczna śruba która przechodzi przez tą blaszkę i mocuje felgę do podwozia jest o chyba 1,5cm za krótka i nie sięga gwintu. Po zakupie dłużej śruby w jej główce naciąłem szczelinę szlifierką kątową (szczelina jak pod śrubokręt) i w szczelinę wstawiłem dużą podkładkę i obspawałem. Teraz podkładka robi mi za "motylka" i mogę palcami odkręcać. Dziwnie zaprojektowali to inżynierowie Subaru, niby pełen zapas możesz włożyć bo wymiary pozwalają, ale mocowanie już nie i wymaga przeróbki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, tak sobie czytam i faktycznie bardzo łatwo doprowadzić do "zadymy" jednym niemądrym zapytaniem. Niektórzy poruszali tu kwestię, że Subaru to niezależna marka czy też inną nawiązującą do nowoczesnej technologii, którą inni producenci już wprowadzili i wypróbowali a Subaru dopiero zamierza. Musicie wziąć pod uwagę, że w obecnych czasach kierunek rozwoju najczęściej wyznaczają finansiści i potrzeby potencjalnego odbiorcy do którego firma stara się trafić. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Subaru jako marka dosyć mocno powiązana finansowo z Toyota Motor Corporation nie będzie "szalała" w kierunkach na które nie dostała przyzwolenia a z drugiej strony czy rzeczona Toyota ma w swojej ofercie mocne silniki w autach dla Kowalskiego?

 

Pozdrawiam i Życzę Zdrowych i Spokojnych Świąt

Jasro

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuowanie tego wątku nie ma sensu....wystarczy zerknąć na forum....końca Subaru nad Wisłą nie widać

...zresztą można się tylko ciszyć, że tutaj w Polsce, nas właścicieli pojazdów Subaru cechuje indywidualizm, oryginalność...mając przy tym świadomość z przynależenia do grupy ludzi, którzy się pozdrawiają na drodze...delektując się jazdą, chłonąc każdą chwilę  niezwykłej przygody....z legendą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gorion napisał:

Skoro tylko na tym mamy się skupiać i poklepywać się po plecach że nic złego się nie dzieje to miłośnicy UAZów mogą wymienić podobne zalety swoich wehikułów oraz zamkniętej i oryginalnej społeczności. I oczywiście legendy.

Każdy się skupia na czym chce i jak chce....tylko skąd tyle defetyzmu/pesymizmu i zamartwiania się na zapas skoro.....  https://eng.autostat.ru/tags/107/ 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.12.2017 o 15:16, bardzozlymisio napisał:

 

Myślę, że powinieneś wziąć pod uwagę, że uczestnikami rynku samochodowego są różni ludzie. Jedni chcą mieć 260KM i fun, a inni wolnegossaka i spokojny sen.

A patrząc na strukturę rynku, modele jakie się sprzedają, rejestracje nowych vs. używanych - to nowe auto po 3-5 latach to przywilej nielicznych Polaków. Nie mierz ludzi własną miarą, bo przeciętny somsiad to gość, który modli się do 12 letniego paska. Dlatego największym popytem cieszą się auta niezawodne (stąd sukces Octavii I gen.) a nie 1.0, 260KM z opcją funu.  

Z opcją lawety  a funu dla somsiada.. 

W dniu 16.12.2017 o 16:10, Andrzej Koper napisał:

 

tak powinno być ....:D  no i bez tej szmatki przy kierownicy ....:)

Jak bez szmatki, co bez szmatki, ma byc szmatka i już. 

W dniu 17.12.2017 o 22:20, Sebastian.R napisał:

 

Zgłaszam reklamacje... W nowej imprezie nie ma szmatki :mellow: prosze o dosłanie brakującego elementu kurierem. 

Czyli jednak, :o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Xawery1939 napisał:

Kontynuowanie tego wątku nie ma sensu....wystarczy zerknąć na forum....końca Subaru nad Wisłą nie widać

 

A po czym wnosisz? Po statystykach sprzedaży? Zarobku firmy w Polsce? A może z obserwacji forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2017 o 11:02, Jaro_G napisał:

Subaru jako marka dosyć mocno powiązana finansowo z Toyota Motor Corporation nie będzie "szalała" w kierunkach na które nie dostała przyzwolenia

Niecałe 17% posiadanych akcji raczej nie daje znaczącego głosu. Relatywnie niewielka produkcja a tym samym budżet na rozwój wymaga od Subaru dosyć ostrożnych kroków w projektach i skutecznie blokuje (niestety) bardziej szalone pomysły. Skupiać się muszą na swoich głównych rynkach i idzie im to nieźle, a my musimy się pogodzić z tym, że jesteśmy gdzieś tam przy okazji. Może jakby mieli większe zdolności produkcyjne to by się na rozdrobnioną Europę nieco przychylniej patrzyli.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2017 o 17:00, Sebastian.R napisał:

Ogrzewanie przedniej szyby to problem drutów w szybach. Nikt tego w fordach nie chciał. Dopiero ostatnimi czasy pojawiły sie w VW wersje bez drutów.

 

Wczoraj się zorientowałem że mam to coś w aucie... fantastyczna sprawa, działa super :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Motorze są europejskie wyniki sprzedaży. W porównaniu do zeszłego roku Subaru zjechało o 7.2 %. Na 50 marek spadki miało około 10. Aby nie było smutno to zjazd o 11% zaliczyła Honda. I nie ma czemu się dziwić. Cena za CRV 2.0 jest z kosmosu. 

Subaru sprzedało 11 tysięcy Forków, 8 XV i z tego co pamietam 6 OBK.  W kwestii SUVów 11 tysięcy Forka to plankton w porównaniu do Kia sportage (80 tysięcy) czy XC60 (60 tysięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że w Szczecinie co drugi podwyższony samochód to Tucson albo Quakaszkaj, a właściwie ostatnio widzę więcej Tocsonów. Nie ma jazdy...tfu wyjścia z domu bym Tucsona nie spotkał na ulicy:mrgreen: XV naspotykałem jednego dnia trzy a od świąt ani jednego, tzn.swojego widziałem :mrgreen: jedyne Subaru jakie spotykam to takie z bucami za kierownicą co paczą jakbym im ojca harmonią zabił gdy pomacham do nich, od jakiegos czasu właściwie przestałem już całkiem machać bo jak idiota się czuje. Nawet właściciele super oklejonych Subaryn olewają nie ma jednak ich zbyt dużo, w około same Tucsony:( (czasami mam wrażenie że właściciele innych modeli, w sensie nie XVła, traktują właśnie te XVły jak nie pełnoprawne Subaru, :cry:), niestety panowie ale w mojej części Polski wiecej kierowców Subaru to buce, więc lepiej niech te buce kupują sobie inne marki przynajmniej nie zepsują wizerunku Subaru jak zrobili to z BMW i Audi.

Edytowane przez adamW202
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2017 o 16:23, OBK CVT napisał:

Tak, miałem Alfę  :yahoo:

 

Witaj w klubie. :)

Żadnym samochodem nie jeździło mi się w życiu lepiej.

I... nigdy więcej! :D

Godzinę temu, adamW202 napisał:

Wydaje mi się że w Szczecinie co drugi podwyższony samochód to Tucson albo Quakaszkaj, a właściwie ostatnio widzę więcej Tocsonów. Nie ma jazdy...tfu wyjścia z domu bym Tucsona nie spotkał na ulicy:mrgreen:

 

W Irlandii mam ten sam problem. Właściwie to podniesiony do kwadratu. Każda pańcia koniecznie MUSI mieć SUV-a by wozić pociechy do przedszkola.

W rezultacie - otaczają mnie Tuscony i Quashkschkschkaje.

Nie pojmuję tej mody. Jak musisz wozić więcej to kup sobie jakieś kombi - taniej wyjdzie.

Przecież one (piszę "one" bo za kierownicą Tuscona i Quashkschkschkaja NIGDY nie widziałem mężczyzny) nawet nie mają w tych autach 4x4. Po kij wysoki prześwit jak w IRL nie ma lasów? Gdzie one jeżdżą tymi samochodami? Wszystkie drogi dobrej jakości, równe, bo nie ma mrozów, asfalt nie pęka, po cholerę im te SUV-y?

Oczywiście nie moje małpy, nie mój cyrk, nic mi do tego, na co ludzie wydają swoją kasę. Zresztą też nie jestem bez grzechu, bo córce kupiłem Urban Cruisera. Usprawiedliwi niech mnie fakt, że nie szukałem SUV-a, tylko opakowania dla genialnego 1.33VVTi a akurat Yarisy z tym motorem jak na złość na rynku wtórnym nie były dostępne w ludzkiej specyfikacji bo w IRL ludzie kupują na ogół auta w wersji "absolutny golec" - to nie UK.

A trafił się akurat tani Urban Cruiser wszystkomający... alusy 16, klima, elektryka, bezkluczykowy dostęp itp. No i przede wszystkim ten fantastyczny silnik. Tyle tłumaczenia się. :)

Załączam statystykę najpopularniejszych aut w IRL z lipca. Z grudnia jeszcze nie ma... Zobaczcie jaka porażka:

Top 5 models January-June 2017:

  1. Hyundai Tucson
  2. Nissan Qashqai
  3. Skoda Octavia
  4. Volkswagen Golf
  5. Ford Focus

I załączam reakcję kobiety, która właśnie stała się właścicielką SUV-a... co jest z tymi babami??? :D

2d7802e661232.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...