Skocz do zawartości

Czy to smutny koniec subaru w Polsce?


AK80

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MateuszWwa napisał:

czyli z ta mazda to prawda. Znajomy ma taka i myslalem ze bajdurzy troche ze wygrywa na swiatlach z mocniejszymi furami a dopiero potem loja mu tylek. on ma z ameryki 

W zasadzie to większość aut z automatem ma dobry start ze świateł o ile ktoś z ręczną skrzynią nie jest gotowy i bezbłędny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszWwa napisał:

czyli z ta mazda to prawda. Znajomy ma taka i myslalem ze bajdurzy troche ze wygrywa na swiatlach z mocniejszymi furami a dopiero potem loja mu tylek. on ma z ameryki 

Może kierowcy tych mocniejszych fur nie są świadomi, że ktoś się ściga :)

 

Nie ma bata aby silnik bez turbo o zbliżonej pojemności w aucie o podobnych gabarytach miał podejście do silnika 100 NM mocniejszego. Jeśli by tak było to znaczy, że CVT to nieporozumienie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś już chce ile do setki ma to lepiej ten filmik wrzucić, a nie z szóstką.

 

 

Charakterystyka silników benzynowych Mazdy jest ciekawa. Jako posiadacz trójki z 2.0 benzyna to kiedy tym autem mam okazje jeździć, a ostatnio nawet często to czuje się jakbym jechał dieslem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kukson napisał:

Charakterystyka silników benzynowych Mazdy jest ciekawa. Jako posiadacz trójki z 2.0 benzyna to kiedy tym autem mam okazje jeździć, a ostatnio nawet często to czuje się jakbym jechał dieslem.

 

Poczytaj o SkyActive będziesz wiedział czemu tak się czujesz. Mazda poszła w dobrą stronę z tym. Mi się super jeździ CX-3, pomimo że nie ma zawrotnych mocy.

Edytowane przez vince_snd
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, vince_snd said:

 

Poczytaj o SkyActive będziesz wiedział czemu tak się czujesz. Mazda poszła w dobrą stronę z tym. Mi się super jeździ CX-3, pomimo że nie ma zawrotnych mocy.

Ja mam z kolei mała dwójkę i bardzo lubię ten samochodzik. 115 KM przy masie ponad 900 kg, precyzyjny manual i brak turbopierdziawki. Powyżej 3000 obrotów wyrywa, aż miło. Szkoda, że nie ma trójki w stylu XV, bo CX-5 to już duży jest i nietani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peteres napisał:

Cx-3 fajny samochód, ale jeśli się nie mylę jest na płycie dwójki, choć ma większy bagażnik.

 

Ford podpatrzył subaru w nowym focusie, jakby mazda zrobiła tak samo z trójka, brałbym w ciemno.

Nowa 3ka ma być bardziej sportowym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Than_Junior napisał:

Kurcze, temat dalej otwarty czyli rozumiem, ze jeszcze nie nastąpił ten koniec Subaru??? :p

koniec świata też już był parę razy zapowiadany i jak na razie wszystko po staremu...

co nie znaczy, że kiedyś w końcu nie nastąpi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, radekk napisał:

Równie dobrze może kiedyś nastąpić koniec Skody... choć brzmi to mało prawdopodobnie:P

zważywszy na to, jak dobrą opinią cieszy się Skoda na forum Subaru, to faktycznie mało prawdopodobne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tamer9 napisał:

zważywszy na to, jak dobrą opinią cieszy się Skoda na forum Subaru, to faktycznie mało prawdopodobne ;)

więc właśnie, to dopiero by była tragedia, bez Subaru, świat, a przede wszystkim my się obędziemy, bez Skody stracilibyśmy całkowicie sens życia i dążenia do ideału którego już nie osiągnęlibyśmy :mrgreen:

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radekk napisał:

Równie dobrze może kiedyś nastąpić koniec Skody

Wtedy nastąpi wieszczony koniec Subaru...tzn koniec Forum Subaru, bo tu zrzeszają się miłośnicy postrzelonej kury.

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem imprezą 3 oraz XV 1.6. Mam też porównanie z innymi markami. Niestety, jeśli człowiek nie ma mentalności fanatyka, to przyzna, że współczesne subaru wysiada przy wielu innych autach. Fakt, wnętrza ostatnio poprawili, ale technicznie ten mały koncern jest już strasznie zapóźniony. Pamiętam, jak pierwszy raz jechałem zwykłym seryjnym golfem 1.4 z turbo z 2015 r. i na zakrętach nie mogłem uwierzyć, jak bardzo odstaje on (na plus) od niby legendarnego 4x4 z imprezy. A jeszcze ostatnio, jak usłyszałem w salonie, Unia tak mocno podkręciła normy ekologiczne, że za chwilę nowe XV będzie w Polsce dostępne tylko z silnikiem 1.6. Wersja 2.0 zniknie, choć i jej brakowało mocy w stosunku do konkurencji. Uwierzcie mi, do miasta 1.6 wystarcza, ale wyprzedzanie na trasie to czasem istny thriller. Dobrze, że chociaż awaryjność to auto ma wciąż dość niską

Edytowane przez Marecki67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Marecki67 napisał:

Jeździłem imprezą 3

 

15 minut temu, Marecki67 napisał:

Pamiętam, jak pierwszy raz jechałem zwykłym seryjnym golfem 1.4 z turbo z 2015 r. i na zakrętach nie mogłem uwierzyć, jak bardzo odstaje on (na plus) od niby legendarnego 4x4 z imprezy.

Tak to już jest z legendami, że smoki czasem są jaszczurkami ;) Byłbym zdziwiony swoją drogą gdyby na suchej drodze dekadę młodszy golf prowadził się gorzej od (domyślam się wolnossącej) imprezy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, aflinta napisał:

 

Tak to już jest z legendami, że smoki czasem są jaszczurkami ;) Byłbym zdziwiony swoją drogą gdyby na suchej drodze dekadę młodszy golf prowadził się gorzej od (domyślam się wolnossącej) imprezy. 

 

Moja żona "obiektywnie" uznała że jest inaczej ;) .Jeździła Mazdą 3 (2.0 automat), Aurisem (benzyna, manual), po jeździe Subaru stwierdziła, że wszystkie przednionapędowce jeźdżą identycznie, nasz stary tylnionapędowy jeździł inaczej, a Subaru jeszcze inaczej - lepiej. Co prawda, nie była w stanie wytłumaczyć, na czym ta "lepszość" miałaby polegać, ale wyglądała na zadowoloną po jeździe Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...