Skocz do zawartości

Czy to smutny koniec subaru w Polsce?


AK80

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, chojny napisał:

Na szybko czasy 0-100km/h

 

Aygo  - 13,8s

Yaris - 15,3s albo 11,0s w najlepszej wersji 

Auris - 12,6s albo 10,9s w najlepszej wersji 

HR-V - 11,4s albo 10,9s w najlepszej wersji 

Corolla - 10,0s

Avensis - 10,4 albo 9,5 w najlepszej wersji i to "w dieslu"

GT86 - 8,2s ale to jest Subaru :P

Prius - 10,6s 

Rav4 - 9,9s lub 8,3 hybryda 

Land Cruiser - 12,7s

To jak miałem pierwszą generację Yarisa TS to tylko RAV4 w hybrydzie miała by coś do "powiedzenia" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

bardzo sluszna uwaga: wiekszosc ludzi kupuje nie czas przyspieszenia do setki czy trakcje w ekstremalnie trudnych warunkach, tylko caloksztalt

 

 

Tadam!!

 

 

Czyli temat możemy zamykać, bo co do całokształtu zgoda jest, że w sumie jest dobrze prawda? ;)

 

 

Trakcja w ekstremalnych warunkach (czyli pewnie masz na myśli offroad) to jedno a trakcja w sytuacji zagrożenia to coś innego.

 

Ta druga trakcja potrzebna jest czasem tylko raz podczas posiadania samochodu ale decyduje czy wyratujesz się z sytuacji czy przydzwonisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gregorius napisał:

Rok temu testowalem Rav4 w hybrydzie i duzo przyjemniej mi sie jechalo OBK-iem mimo teoretycznie slabszych osiagow.

Toyote trzeba bylo mocno wkrecic na obroty, zeby zaczela przyspieszac - nie podoba mi sie CVT w Toyotach hybrydach. Kazde przyspieszanie konczy sie wyciem silnika.

Poza tym moje dzieci po 5 minutach jazdy Toyota dostaly choroby lokomocyjnej, co im sie zdarza w OBK-u po duzo dluzszej jezdzie.

 

 

Zachowanie CVT zależy do stylu jazdy w normalnych warunkach nie jest to uciążliwe. Co do komfortu to jak dla mnie dość dobry. O spalaniu nie piszę bo nie ma co porównywać :-).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

co te foty maja miec wspolnego z tym, co oferuje Subaru z fabryki? <_<

 

To, że jak się chce, to można mieć fajniej niż z fabryki i to w Salonie Subaru w Polsce :)

 

1 minutę temu, llkuba napisał:

Nie do wiary. Sama Królowa Elżbieta nie pogardziła by tym wnętrzem :)

 

Hehe coś w tym jest ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chojny napisał:

 

To, że jak się chce, to można mieć fajniej niż z fabryki i to w Salonie Subaru w Polsce :)

 

 

Hehe coś w tym jest ;)

 

 

czyli ze z fabryki jest tak bardzo tak sobie, ze od razu trzeba poprawiac? :D

 

lepsze wnetrze, poprawione wygluszenie i audio - o to w caloksztalcie Subaru chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, chojny napisał:

 

 

Tadam!!

Czyli temat możemy zamykać, bo co do całokształtu zgoda jest, że w sumie jest dobrze prawda? ;)

Trakcja w ekstremalnych warunkach (czyli pewnie masz na myśli offroad) to jedno a trakcja w sytuacji zagrożenia to coś innego.

Ta druga trakcja potrzebna jest czasem tylko raz podczas posiadania samochodu ale decyduje czy wyratujesz się z sytuacji czy przydzwonisz.

 

A to zależy czy się jeździ defensywnie czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, eddie_gt4 napisał:

 

czyli ze z fabryki jest tak bardzo tak sobie, ze od razu trzeba poprawiac? :D

 

 

 

Czyli, że jeżeli klientowi odpowiada filozofia, technologia, gabaryty, osiągi, jakość, obsługa serwisu ale w środku chciałby jednak trochę inaczej to jak widać się da ;) 

 

2 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

lepsze wnetrze, poprawione wygluszenie i audio - o to w caloksztalcie Subaru chodzi???

 

To jest pytanie do klienta, mnie się nie pytaj ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chojny napisał:

 

To, że jak się chce, to można mieć fajniej niż z fabryki i to w Salonie Subaru w Polsce :)

 

 

Hehe coś w tym jest ;)

 

 

Bo to bardzo fajny projekt jest :-). Ale rozmowa tyczy się samochodów seryjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dobi1972 napisał:

 

A to zależy czy się jeździ defensywnie czy nie. 

 

Tzn. jak?

 

Co to za styl, który uchroni cię w 100% od niebezpiecznych sytuacji na drodze, złej pogody, śliskiej nawierzchni?

 

Opisz to może zrezygnuje się z ABS, SRS, EBD, AirBag, itd.. auta będą dużo tańsze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

Czyli, że jeżeli klientowi odpowiada filozofia, technologia, gabaryty, osiągi, jakość, obsługa serwisu ale w środku chciałby jednak trochę inaczej to jak widać się da ;)  (...)

 

pewnie, ze sie da! nawet w Subaru :)

btw, w tym biznesie wlasnie tak byc powinno - wszelkie kaprysy za wasz koszt :biglol::biglol::biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dobi1972 napisał:

 

Bo to bardzo fajny projekt jest :-). Ale rozmowa tyczy się samochodów seryjnych.

 

Może się kiedyś doczekamy ;)

1 minutę temu, eddie_gt4 napisał:

 

pewnie, ze sie da! nawet w Subaru :)

btw, w tym biznesie wlasnie tak byc powinno - wszelkie kaprysy za wasz koszt :biglol::biglol::biglol:

 

No to się zgadzamy ;)

 

Sam modzisz to wiesz, że najfajniej jest jak masz auto przygotowane pod siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, chojny napisał:

To nie jest "widzimisie" Subaru że jest jak jest a podziękować możemy ekomatołkom...  :(

Prawda....

11 minut temu, eddie_gt4 napisał:

wiekszosc ludzi kupuje nie czas przyspieszenia do setki czy trakcje w ekstremalnie trudnych warunkach, tylko caloksztalt

.....tylko ten "całokształt" w UE jest lansowany przez lokalne koncerny....

21 minut temu, eddie_gt4 napisał:

no i bawia mnie sytuacje, jak ktos kupuje wozidlo spod znaku Plejad i rozplywa sie nad tym, jakie to auto ma wyjatkowy klimat, rodowod, jak bardzo dychawiczny silnik n/a jest adekwatny do obecnej sytuacji, jednoczesnie wysmiewajac "nijakie" Skody

zatem taki producent jak Subaru....jeśli myśli poważnie o europejskim rynku również skazany jest na "nijakość" ....Toyota ten krok uczyniła w pierwszej dekadzie XXI w...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojny napisał:

 

Tzn. jak?

 

Co to za styl, który uchroni cię w 100% od niebezpiecznych sytuacji na drodze, złej pogody, śliskiej nawierzchni?

Opisz to może zrezygnuje się z ABS, SRS, EBD, AirBag, itd.. auta będą dużo tańsze ;) 

 

100% to jest jak się nie używa samochodu :-). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojny napisał:

 

Może się kiedyś doczekamy ;)

 

 

Ja by tam raczej wolal doczekac sie maski na silownikach, a nie na patyku ( :mrgreen: ), nawiewu na tylna kanape i pamieci ustawien fotela kierowcy... ludzka / przyjazna w uzytkowaniu klapka do wlewu plynu na spryskiwacz tez bylaby mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, eddie_gt4 napisał:

 

Ja by tam raczej wolal doczekac sie maski na silownikach, a nie na patyku ( :mrgreen: ), nawiewu na tylna kanape i pamieci ustawien fotela kierowcy... ludzka / przyjazna w uzytkowaniu klapka do wlewu plynu na spryskiwacz tez bylaby mile widziana

 

Było w OBK H6 MY10 :-)

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

Ja by tam raczej wolal doczekac sie maski na silownikach, a nie na patyku ( :mrgreen: ), nawiewu na tylna kanape i pamieci ustawien fotela kierowcy... ludzka / przyjazna w uzytkowaniu klapka do wlewu plynu na spryskiwacz tez bylaby mile widziana

 

 

Mam pomysł... może ankieta Subaru marzeń? :twisted:

 

 

 

 

 

12 minut temu, Dobi1972 napisał:

Miało być defensywnie i 100% skuteczne :D

 

Tak, bunkier jest bez dwóch zdań defensywny tak bardzo, że bardziej się nie da :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dobi1972 napisał:

 

Może się okazać, że będzie to krótka lista dodatków - aby obecne Subaru stało się ideałem.

 

Ideał jest tylko jeden ;) 

 

 

file-146.jpeg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoadRunner napisał:

 

Jakby Subaru nie miało turbo silników (co niedługo prawdopodobnie będzie) to też byś tak szybko wyszedł ? :)

 

Znając aktualną wtedy ofertę Subaru to nawet nie planowałem odwiedzin i patrząc w jakim kierunku idą może okazać się, że szybko nie zawitam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dobi1972 napisał:

Może się okazać, że będzie to krótka lista dodatków - aby obecne Subaru stało się ideałem

Lista:

 

1) Wystarczy żeby paliło 1l na 100km przy obecnej cenie paliwa i miało 555 koni i masę  od 1100 do 1200kg 

2) Żeby 2.5T przejechał bez remontu 555 tys km.

Edytowane przez llkuba
555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...