Skocz do zawartości

Czy to smutny koniec subaru w Polsce?


AK80

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.05.2018 o 21:45, RoadRunner napisał:

Taki sens, że jak Europa jest drugą ligą dla Subaru to sprzedaż w Polsce nie ma już w ogóle żadnego znaczenia dla Subaru w ujęciu globalnym a tym samym nie ma co się spodziewać specjalnych akcji typu inne modele na rynek polski - w sumie czy polski czy europejski nie ma znaczenia.

Ponoć ma znaczenie, bycie na rynku europejskim to prestiż dla marki. Oznacza to, że  są w stanie sprostać wysokim wymaganiom europejskich klientów i spełniać  restrykcyjne normy dotyczące bezpieczeństwa i ekologii.  

22 godziny temu, kunu napisał:

Największym problemem Subaru w EU jest to, że nie mają jakiejś podmarki czy linii modelowej, która zaniżałaby emisję dla całej oferty. Merc ma Smarta, BMW -Mini itd. A biedne Subaru w Europie postrzegane jako marka przynajmniej ze sportowym pazurem musi kastrować swoje fajne co by nie mówić auta i chodzić na zgniłe kompromisy. Nie wiem jaki stopień powiązania muszą mieć dwie marki, żeby były łączone w jednym koszyku do emisji flotowej ale może rozwiązaniem byłby jakiś alians z Suzuki? Suzuki raczej nie ma mocniejszych aut w ofercie i bez szkody dla siebie mogłoby umożliwić normalne funkcjonowanie Subaru w EU. Jednocześnie Subaru nie musiałby sprzedawać duszy jakiemuś dużemu koncernowi. No ale to takie marzenie ściętej głowy pewnie. Gdyby było tak łatwo to już by to zrobili...

Jak już by mieli się z kimś bratać to z Toyotą, wszak Subaru należy do Toyoty w 16,5 % 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2018 o 20:31, mechanik napisał:

Na Forum tutaj :

 

 

Ja korzystam z tej strony: http://carsalesbase.com/us-car-sales-data/subaru/

Ciekawostka jest to, ze w USA Subaru sprzedaje rocznie ponad 650 000 samochodow (2017), z udzialem w rynku na poziomie 3.76%. 2017 był w USA rekordowy i kolejne miesiace pokazuja ze 2018 bedzie jeszcze lepszy.

 

Za to w Europie jest to ~19x mniej - ok  35 000 rocznie (2017) z udzialem w rynku na poziomie 0.23%. 

 

W takiej Australii w 2017, Subaru sprzedało ponad 50 000 pojazdów, w Kanadzie blisko 55 000. 

Globalny target na 2017 to 1.2 mln pojazdów, prorytowe są USA i Japownia: https://www.subaru.co.jp/en/ir/library/pdf/fact/2017/fact_all.pdf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2018 o 18:00, Barton2B napisał:

Ponoć ma znaczenie, bycie na rynku europejskim to prestiż dla marki. Oznacza to, że  są w stanie sprostać wysokim wymaganiom europejskich klientów i spełniać  restrykcyjne normy dotyczące bezpieczeństwa i ekologii. 

Dzisiaj znaczenie ma rynek chiński...li tylko podtrzymuj się jeszcze mit o autorytarnym wpływie Europy na rynek motoryzacyjny :D

Temat wysokich norm....wymagań europejskich klientów i restrykcyjnych norm.....w szczególności nadto zakrzywionych bananów....... może przemilczmy.......

dekadę temu Europa promowała diesle....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Miałki napisał:

A po co komu hybrydowe Subaru? To ślepa uliczka i bezsensowna idea.

No jak to po co, żeby się sprzedawało i miało małą emisję co2, dzięki czemu będzie można sprzedawać nie hybrydowe WRX STI w europie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pumex1 napisał:
Cytat

Niewykluczone, że Subaru skorzysta z rozwiązania znanego z hybrydowej Toyoty RAV4, czyli E-Four, w którym napęd na tylną oś jest realizowany przez silnik elektryczny.

Bredzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dobi1972 napisał:

Oby, bo ten napęd jest dość słaby to raczej taki "wspomagacz" coś tam daje, ale do S-AWD daleko.

na mój gust Subaru będzie szło drogą przetartą przez pierwszego XV gdzie silnik wspomagający był w skrzyni. Teraz pewnie jednostka będzie mocniejsza, od Toyoty wezmą sterowanie przepływem energii i akumulatorami. Oczywiście to moje przemyślenia, a co będzie w rzeczywistości to się do końca roku przekonamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, aflinta napisał:

na mój gust Subaru będzie szło drogą przetartą przez pierwszego XV gdzie silnik wspomagający był w skrzyni.

 

 

Subaru jest za małe aby popełnić błąd w wyborze drogi, muszą się wstrzelić w trend i technologię, która będzie obowiązująca w przyszłości.

 

Lepiej żeby ryzyko i podejmowali wielcy a Subaru skorzystało z technologii opracowanej przez innych i dostosowało do swojej filozofii. 

 

To ciężki czas dla przemysłu motoryzacyjnego, nie czas na eksperymenty.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, aflinta napisał:

Czekamy zatem do jesieni/zimy aż ujawnią co wymyślili. Napęd Toyoty kojarzy mi się głównie z poprzecznie montowanym silnikiem i kompaktową skrzynią, zupełnie inna bajka niż Subaru. 

 

Toyota nie kojarzy mi się z niczym.... :(

 

Subaru ma swój charakter i chciałbym aby jakoś to udało się utrzymać. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, llkuba napisał:

Niezawodność :P

 

Jeździłem kilka razy i prócz Land Cruisera resztą* byłem bardzo zawiedziony :P

 

*GT86 to BRZ więc się nie liczy jako Toyota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, chojny napisał:

 

Jeździłem kilka razy i prócz Land Cruisera resztą* byłem bardzo zawiedziony :P

 

*GT86 to BRZ więc się nie liczy jako Toyota. 

2 JZ czyli supra :P celica gt4 :P.

 

Jeźdiłem Yarisami od 1.0 do T-Sport i nigdy mnie nie zawiodły :).

 

Znajomy ma Supre i jest po prostu Świetna. 

 

 

A Lexus ? 

 

Ale Subaru i tak lepsze ;)

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chojny napisał:

Nie widziałem w salonie :P

Wcale mnie to nie dziwi, jak podjechaliśmy do salonu Toyoty pierwszą generacją Yarisa TS pracownicy pierwszy raz zobaczyli na żywo to małe cudo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Miałki napisał:

Co Cię tak rozczarowało w Lexusie ?

 

Miała być konkurencja dla wielkiej trójki a samochody zdecydowanie poniżej oczekiwań, tak jeżeli chodzi o jazdę, wnętrze jak i osiągi. 

 

Wygląd zewnętrzny to już kwestia gustu ale moim zdaniem bliżej mu do popularnej Hondy niż klasy premium. 

 

 

 

  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem subaru kiedyś bo widziałem jak na drodze kierowcy fajnie b. Szybki jeździli tymi autami. Teraz zastanawiam się na co się przesiedli Ci kierowcy :) bo ich b.rzadko spotykam. Owszem czasem , ale wtedy go 70 %robiło tylko bul bul i tyle go widział. Dodam że nie były to przykłady brawury, nadmiernego ryzyka itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chojny napisał:

Miała być konkurencja dla wielkiej trójki a samochody zdecydowanie poniżej oczekiwań, tak jeżeli chodzi o jazdę, wnętrze jak i osiągi. 

 

Za to jeśli chodzi o trwałość i bezawaryjność jest bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chojny napisał:

 

Toyota nie kojarzy mi się z niczym.... :(

 

Subaru ma swój charakter i chciałbym aby jakoś to udało się utrzymać. 

 

MR-2, Celica GT-Four, Supra... Landruiser / Prado... ja wyroslem sliniac sie na te auta, niektore z nich nawet mialem...

 

o sukcesach Toyoty we wszelkiej masci rajdach i wyscigach tez nic nie szlyszales? 

 

http://www.toyota-global.com/company/history_of_toyota/75years/data/automotive_business/products_technology/motor_sports/index.html

 

Spojrzmy prawdzie w oczy: sukcesy sportowe Subaru wobec Toyoty to... zart... 

 

5 godzin temu, chojny napisał:

 

Miała być konkurencja dla wielkiej trójki a samochody zdecydowanie poniżej oczekiwań, tak jeżeli chodzi o jazdę, wnętrze jak i osiągi. 

 

Wygląd zewnętrzny to już kwestia gustu ale moim zdaniem bliżej mu do popularnej Hondy niż klasy premium. 

 

 

Po prostu nie czujesz "klimatu"... obecna stylistyka nie kazdemu musi sie podobac, to prawda... ale fakty sa takie, ze tam, gdzie sa naprawde trudne warunki, niemieckie auta padaja jak muchy, a Toyota / Lexus pokazuje, co to znaczy "built to last"

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, eddie_gt4 napisał:

MR-2, Celica GT-Four, Supra... Landruiser / Prado... ja wyroslem sliniac sie na te auta, niektore z nich nawet mialem...

 

o sukcesach Toyoty we wszelkiej masci rajdach i wyscigach tez nic nie szlyszales? 

 

http://www.toyota-global.com/company/history_of_toyota/75years/data/automotive_business/products_technology/motor_sports/index.html

 

Spojrzmy prawdzie w oczy: sukcesy sportowe Subaru wobec Toyoty to... zart... 

Chojnemu chyba chodziło że z obecnie oferowanych przez nich samochodów nie kojarzy mu się z niczym ciekawym

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...