Skocz do zawartości

Czy to smutny koniec subaru w Polsce?


AK80

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RoadRunner napisał:

Jeśli Volvo w Nimczech oferuje Polestar pakiety zwiększające moc ( a tym samym emisję) to musi być jakaś legalna droga robienia tego.

Tylko legalna droga pewnie uwzględnia dodatkową emisję i równie dobrze można sprzedawać od razu silnik z turbo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RoadRunner napisał:

Jeśli Volvo w Nimczech oferuje Polestar pakiety zwiększające moc ( a tym samym emisję) to musi być jakaś legalna droga robienia tego.

W Polsce też można dokupić program Polestar w ASO. Samochód przechodzi badania homologacyjne na standardowej mapie, a potem nikt mapy nie sprawdza. Obstawiam, że standardowa analiza spalin nie wykazuje nieścisłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. standardowej analizy na przeglądzie corocznym, mój mercedes w202 z 1998 roku z silnikiem 1.8 benzyna,  miał porównywalne parametry z nowo produkowanymi autami (tak przynajmniej usłyszałem od pana który przeprowadzał przegląd, mowil to ze zdumioną miną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, RoadRunner napisał:

Jeśli Volvo w Nimczech oferuje Polestar pakiety zwiększające moc ( a tym samym emisję) to musi być jakaś legalna droga robienia tego.

w Polsce też to oferuje. To nie chodzi czy można zaoferować takie rozwiązanie, tylko o ową emisję, widocznie i tak się mieszczą w limitach więc mogą sobie na to pozwolić, zauważ że mają też hybrydy co w dużym stopniu obniżają emisję flotową, Subaru też ma takie modele? Jak będą mieli to pewnie nawet by i zaoferowali silnik od razu z turbo, a nie że sam byś musiał dokładać;)

 

11 minut temu, adamW202 napisał:

Wg. standardowej analizy na przeglądzie corocznym, mój mercedes w202 z 1998 roku z silnikiem 1.8 benzyna,  miał porównywalne parametry z nowo produkowanymi autami (tak przynajmniej usłyszałem od pana który przeprowadzał przegląd, mowil to ze zdumioną miną).

pewnie jakieś Mercedesgate;) jedź jeszcze raz i przed badaniem krzyknijcie zaraz będziemy badali analizę spalin, pewnie wyjdzie że oczyszcza środowisko:P

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

Zresztą jeśli już próbujemy mniej skażać środowisko

O czym my rozmawiamy? Problem jest tutaj:

"W raporcie pt. „Hodowla zwierząt a zmiany klimatu”, opublikowanym w 2009 r. przez Worldwatch Institute, obliczono, że emisje związane z hodowlą zwierząt stanowią aż 51% całkowitej światowej emisji gazów cieplarnianych, czyli ok. 32,6 mld ton ekwiwalentu dwutlenku węgla. To więcej niż globalna emisja transportu (13,5%) i wszystkich elektrowni węglowych na świecie."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
2 godziny temu, radekk napisał:

Dyrekcja kiedyś też coś o tym pisała, więc jeśli tu wpadnie to pewnie bliżej przybliży temat.

Wpadam :) . Jeżeli mamy homologację części ( np. inna felga ), to nie trzeba do TÜV. Jeżeli zmieniamy podstawowe parametry samochodu ( tu przy montażu turbo : moc silnika, prędkość maksymalna, zużycie paliwa / emisja CO2, emisja innych spalin ) konieczna wizyta i odpowiednie badania.

 

Pozdrowienia 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Guliwer napisał:

O czym my rozmawiamy? Problem jest tutaj:

"W raporcie pt. „Hodowla zwierząt a zmiany klimatu”, opublikowanym w 2009 r. przez Worldwatch Institute, obliczono, że emisje związane z hodowlą zwierząt stanowią aż 51% całkowitej światowej emisji gazów cieplarnianych, czyli ok. 32,6 mld ton ekwiwalentu dwutlenku węgla. To więcej niż globalna emisja transportu (13,5%) i wszystkich elektrowni węglowych na świecie."

 

http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-krowy-emituja-wiecej-gazow-cieplarnianych-niz-transport-117

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ketivv napisał:

Możemy się spotkać w połowie drogi - Brzostek :D - i pogadać na ten temat, aczkolwiek nie zamierzam nikogo do niczego przekonywać. Wiara we wszystko jest sprawą indywidualną :D ale to nie ten temat. Ja zamierzam po wsze czasy jeździć z turbo, 200KM+, w przyszłości V8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radekk napisał:

 

 

pewnie jakieś Mercedesgate;) jedź jeszcze raz i przed badaniem krzyknijcie zaraz będziemy badali analizę spalin, pewnie wyjdzie że oczyszcza środowisko:P

A nie oczyszcza:blink:? Chodziło o to w przytoczonym przykładzie że te testy na normalnych stacjach kontroli pojazdów najwyraźniej nie są miarodajne...albo nowe auta wcale nie są aż tak przyjazne środowisku jak chwalą się producenci. Szczerze mówiąc to w nosie mam jaki skład spalin mają moje auta, żadno z nich nie jest dieslem i za żadnym z nich nie śmierdzi gdy się stanie za nim w korku czago nie można powiedzieć o autach z silnikiem diesla, nawet tych współczesnych.:P

3 godziny temu, aflinta napisał:

To przez te jeże....

 

Życzyłbym Wszystkim aby ich auta były tak niezawodne jak ten model.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radekk napisał:

jak sobie sam zbudujesz:P

Na słynnym portalu są 1643 samochody z V8, więc mi nie grozi. Ale jakby co, to odkurzę stare zeszyty z Polibudy ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamW202 napisał:

Życzyłbym Wszystkim aby ich auta były tak niezawodne jak ten model.

A dziękuję, mój mimo 22 lat miewa się doskonale :) Jak to już było wiele razy na forum napisane: kiedyś producenci robili samochody, a teraz robią pieniądze. Im się po prostu nie opłaca robić niezawodnych i długowiecznych samochodów.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeglądałem Motor sprzed kilku miesięcy i były tam wyniki sprzedaży w Europie różnych marek za 2017. Spośród japońskich Subaru na szarym końcu z nędznymi 35 000 i spadkiem prawie 5%. Już niszowy Lexus opchał 47 000 a Hondy, Toyoty, Nissany czy Suzuki po kilkaset tysięcy. Najbardziej imponujący wzrost zanotowało Suzuki ze sprzedażą 240 000 i wzrostem 20 %.  Mam nadzieję, że Subaru pójdzie po rozum do głowy i zacznie poważniej traktować Europe - no chyba, że mają hasło "against everyone else"

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jumpman napisał:

Jaki ten wątek ma sens przy drugim najlepszym w historii pod względem sprzedaży Subaru w Polsce ?

Taki sens, że jak Europa jest drugą ligą dla Subaru to sprzedaż w Polsce nie ma już w ogóle żadnego znaczenia dla Subaru w ujęciu globalnym a tym samym nie ma co się spodziewać specjalnych akcji typu inne modele na rynek polski - w sumie czy polski czy europejski nie ma znaczenia.

Edytowane przez RoadRunner
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli faktycznie mieć w nosie nasz rynek (EU) to we wrześniu zakończyliby sprzedaż, po co się męczyć dla tych kilku %. A jednak z jakichś względów zamierzają tu trwać. Zastanawiam się, czy Subaru planuje powiększyć znacząco swoje zdolności produkcyjne, czy raczej będą oscylować wokół jednego miliona samochodów na co pozwala im obecna infrastruktura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Największym problemem Subaru w EU jest to, że nie mają jakiejś podmarki czy linii modelowej, która zaniżałaby emisję dla całej oferty. Merc ma Smarta, BMW -Mini itd. A biedne Subaru w Europie postrzegane jako marka przynajmniej ze sportowym pazurem musi kastrować swoje fajne co by nie mówić auta i chodzić na zgniłe kompromisy. Nie wiem jaki stopień powiązania muszą mieć dwie marki, żeby były łączone w jednym koszyku do emisji flotowej ale może rozwiązaniem byłby jakiś alians z Suzuki? Suzuki raczej nie ma mocniejszych aut w ofercie i bez szkody dla siebie mogłoby umożliwić normalne funkcjonowanie Subaru w EU. Jednocześnie Subaru nie musiałby sprzedawać duszy jakiemuś dużemu koncernowi. No ale to takie marzenie ściętej głowy pewnie. Gdyby było tak łatwo to już by to zrobili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 20:35, Jumpman napisał:

Jaki ten wątek ma sens przy drugim najlepszym w historii pod względem sprzedaży Subaru w Polsce ? :) Jednak nie ma się czego obawiać, wszystko idzie w dobrym kierunku.

@Dyrekcja, tylko pogratulować :)

A gdzie można znaleźć te dane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...