Skocz do zawartości

Forester III 2.0d check


andrzejtabaka80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:-) Od niedawna jestem posiadaczem forestera. Autko jak dotąd spisywało się dobrze. Aż Zapaliła się kontrolka check i kontrola trakcji po podpięciu kompa wyświetla się błąd p0409 egr. I tu moje pytanie ci może być uszkodzone egr? 351d9ccf5bfc8c38fcd8e330c1473a82.jpgCo ma wspólnego egr z kontrola trakcji?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie problem z egr rozwiązany wymiana pomogła kontrolki znikły. Lecz nurtują mnie jeszcze dwa pytania
1 Czy to normalne ze jak silnik pracuje na jałowym biegu kilka minut głos jest równy po jakiś czasie silnik zaczyna rechotać tak jak by zmieniał się kat wtrysku i po chwili wraca do normy.

Druga sprawa Komuter pokładowy pokazuje spalanie 6l a samochód spalił 8.5 te typy tak maja? Czy coś nie tak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ad.1: Fenomen, który opisujesz, to prawdopodobnie kalibracja wtryskiwaczy, która uruchamia się samoczynnie w razie potrzeby. Pozwolić się skończyć (trwa kilkadziesiąt sekund) i spokój na kilkaset km (w zależności od stanu i czystości wtryskiwaczy)

 

Ad.2: Tak, TTTM. Na www.subdiesel.wordpress.com znajdziesz opis, jak skorygować to wskazanie.

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...