Jump to content

Forester III 2.0d check

andrzejtabaka80
 Share

Recommended Posts

Witam:-) Od niedawna jestem posiadaczem forestera. Autko jak dotąd spisywało się dobrze. Aż Zapaliła się kontrolka check i kontrola trakcji po podpięciu kompa wyświetla się błąd p0409 egr. I tu moje pytanie ci może być uszkodzone egr? 351d9ccf5bfc8c38fcd8e330c1473a82.jpgCo ma wspólnego egr z kontrola trakcji?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Witam ponownie problem z egr rozwiązany wymiana pomogła kontrolki znikły. Lecz nurtują mnie jeszcze dwa pytania
1 Czy to normalne ze jak silnik pracuje na jałowym biegu kilka minut głos jest równy po jakiś czasie silnik zaczyna rechotać tak jak by zmieniał się kat wtrysku i po chwili wraca do normy.

Druga sprawa Komuter pokładowy pokazuje spalanie 6l a samochód spalił 8.5 te typy tak maja? Czy coś nie tak?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Cześć.

Ad.1: Fenomen, który opisujesz, to prawdopodobnie kalibracja wtryskiwaczy, która uruchamia się samoczynnie w razie potrzeby. Pozwolić się skończyć (trwa kilkadziesiąt sekund) i spokój na kilkaset km (w zależności od stanu i czystości wtryskiwaczy)

Ad.2: Tak, TTTM. Na www.subdiesel.wordpress.com znajdziesz opis, jak skorygować to wskazanie.

Zdrówka!

Luke