Skocz do zawartości

Hamulce a łożyska? problem


vonsal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

STI 04, nowe tarcze, klocki, przod tyl, regeneracja zaciskow, wymiana plynu hamulcowego.

3 tys km zalozone nowe piasty (5x100) i lozyska.

I teraz problem: co jakis czas pedal hamulca jakby wpadal glebiej podczas hamowania, tak jakby trzeba bylo napompowac pedalem. a niekiedy, tzn. przewaznie bierze z odpowiedniego momentu. 

Czy to moze byc kwestia lozysk niewlasciwych i tloczek sie chowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cybel napisał:

Przy łożyskach,piastach mających luzy będzie występował taki efekt po ostrym,szybkim łuku czy serii zakrętów,ale to przy sportowej jeździe.Mogą być jeszcze krzywe tarcze hamulcowe.

 

no wlasnie to nawet przy jezdzie typowo po bulki,  + no moze troche ambitniej.

A tarcze przod, klocki, piasty lozyska - 3 tys km i nie skrzywilem ich raczej na pewno. Pilnuje tego. Gładkie brembo.

Na szarpaku widac od spodu jak chodzi na lozysku, ale zeby to mialo taki wplyw?

No i tak jak piszę - 3 tys km zalozyli mi nowe lozyska...

A to nie kwestia serwo? 

ps. o... Holowczyc mial kiedys podobny problem :P 

 

Edytowane przez vonsal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz luz na łożysku to piasta razem z tarczą rusza się na boki i 'rozpycha' się w zacisku wciskając tłoczki bardziej niż to potrzebne. W takiej sytuacji układ hamulcowy będzie wydawał się zapowietrzony, czyli trzeba podpompować żeby działał normalnie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kiedro napisał:

Jak masz luz na łożysku to piasta razem z tarczą rusza się na boki i 'rozpycha' się w zacisku wciskając tłoczki bardziej niż to potrzebne. W takiej sytuacji układ hamulcowy będzie wydawał się zapowietrzony, czyli trzeba podpompować żeby działał normalnie. 

tak, to by sie zgadzalo...tylko dziwne jest dla mnie to lozysko, na ktorych przejechalem 3tys km i to lajtowo...

nie wiem co mi tam zalozyli wowczas, ale cos tu nie gra. 

Jesli wysraly sie te lozyska, to pytanie czemu tak szybko i czy nastepnych podobny los nie spotka rownie szybko.

 

No i ten efekt jest mocno wkur...jak sie idzie, bo nigdy niewiadomo jak bedzie z tym hamulcem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tamer9 napisał:

sprawdź również samą zwrotnicę - może się okazać że łożyska masz ok, a luz jest na zwrotnicy (łożysko "się rusza" w zwrotnicy)

 

Przypadek bardzo rzadki ale fakt sam miałem tak z zwrotnicą po prawej stronie. Kupiłem używkę i przed montażem założyłem nowe łożysko i do dziś spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty test nacisnij pare razy hamulec na jakims placu pote pojezdzij pare zakretow i znow nacisnij jak wpada i inie ma hamulca to lozyska lub zwrotnice piasty,a zeby sprawdzic czy to noe pompa to napompuj hamulec przejedz prosto i znowu nacisnij jak jest to napewno lozyska piastu mialem przypadek w sti 2002 ze lozysko z przodu mialo zatara jedna bierznie i wyrobilo piaste w polowie i byla do wyzucenia,jedz na gwarancje i niech gosc poprawia cos jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam inną łamigłówkę: wciśnijcie na postoju pedał hamulca ’ile wlezie’. Pod sam koniec skoku może kliknąć lub nie, to bez znaczenia.

Po takim ćwiczeniu zaobserwujcie gdzie hamulec ’łapie’. Zarówno w legacu jak i imprezie, przez kilkanaście km łapie wyżej.

Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.01.2018 o 21:26, Sławek1 napisał:

A mógłbyś podać nazwę tego "serwisu" .

 

Zanim ich ewentualnie "obsmaruje", pojade do nich pogadac. Zobaczymy co powiedza, jak sie zachowaja.

Wlasciciel moze nie miec swiadomosci o gospodarnosci czlowieka, ktory go reprezentuje, albo moze mechanik taki kreatywny...no zobaczymy, jak sie rozmowa potoczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...