Skocz do zawartości

Ciekawe jak to wpłynie na ceny


Sapher

Rekomendowane odpowiedzi

To pierwszy mój post na tym forum więc witam wszystkich.

Przymierzam się w przeciągu roku do zakupu nowego Outbeck'a i właśnie przeczytałem taki oto artykuł:

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22759185,wielkie-porozumienie-pomiedzy-unia-europejska-a-japonia-zniesie.html#MTstream

 

Czy ktoś jest w stanie oszacować jak to by mogło wpłynąć na ceny samochodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Dealer będzie zarabiał odrobinę więcej to się cieszmy. 

Ważne aby ktoś się dzielił z urzytkownikami

Czy to będzie SIP czy dealer nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MKK napisał:

Ważne aby ktoś się dzielił z urzytkownikami

Mam w przeglądarce słownik. Chętnie podzielę się.

Chyba, że należysz do grona osób, dla których nie ma znaczenia czy robią komuś laskę czy łaskę.

  • Haha 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w najbliższym czasie  w kwestii motoryzacyjnej nic się nie zmieni:

„Ponadto porozumienie ma, dzięki okresom przejściowym poprzedzającym otwarcie rynków, chronić wrażliwe sektory gospodarki Unii. Jednym z nich jest m.in. przemysł motoryzacyjny.”

Pytanie, jak długie będą okresy przejściowe, o ile w ogóle porozumienie wejdzie w życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Sapher napisał:

Przymierzam się w przeciągu roku do zakupu nowego Outbeck'a i właśnie przeczytałem taki oto artykuł:

 

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22759185,wielkie-porozumienie-pomiedzy-unia-europejska-a-japonia-zniesie.html#MTstream

 

Czy ktoś jest w stanie oszacować jak to by mogło wpłynąć na ceny samochodów?

 

 

A doczytałeś do końca :rolleyes: ?  W przeciągu roku "śmiem raczej co poniekąd wątpić", aby w którymkolwiek kraju UE zniesiono cła. 

 

Cytat

Aby porozumienie między Unią a Japonią zaczęło obowiązywać, musi zostać zaakceptowane przez Parlament Europejski i poszczególne państwa unijne. Komisja Europejska liczy, że uda się uzyskać zgody PE i państw Unii do końca obecnej kadencji KE - ta kończy się 31 października 2019 r.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to Japonii zależało na tym porozumieniu m.in. głównie ze względu na przemysł motoryzacyjny. Więc po to je podpisali, by mogli konkurować cenowo w EU z miejscowymi producentami. Jak długi będzie okres przejściowy to nie wiem. Pytanie ważniejsze, na ile to wpłynie na ceny końcowe dla klienta. Obawiam się, ze może się skończyć tak jak z cenami ropy - gdy drożeje, to i na stacjach cena w górę, a gdy tanieje, to rośnie jedynie marża producenta i dystrybutora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie pesymistyczne opinie :) gdyby faktycznie miała nastąpić obniżka ceł lub ich zniesienie, to ceny bedą sie kształtowały zgodnie z prawami rynku. Jeśli rynek zażąda niższych cen, to sie obniżą. Jeśli nie, to nie. Nie rozumiem, czemu w tej sprawie (jak i w wielu innych) podmioty gospodarcze traktowane są jak diabeł wcielony, który zamiast rozdawać samochody za pół darmo, prędzej dzięki dodatkowej marży bedzie finansował trzecia wojnę światowa (przejaskrawienie celowe). W japońskich przedsiębiorstwach pracują tez ludzie. Wiec jeśli dojdzie do tego, że ceny sie obniża, a jednocześnie wzrośnie marża, to przecież dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...