Skocz do zawartości

Czy to będzie przegub wewnętrzny?


kana23

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzić przeguby wewnętrzne w Legacy iv? Podczas redukowania z 3 na 2 czuje przy puszczaniu sprzęgła czuje wibracje, trzepanie. Z 4 na 3 czasem też czuć ale słabo. Zmiana biegów w górę nic nie czuć. Wymieniana kiedyś była wiskoza bo strzelała na zakrętach i było zrobione sprzęgło bo stare było wadliwe (krzywy docisk - było w innym temacie) i poduszka skrzyni bo miękka że szok.  Co może być przyczyną? przeguby wewnętrzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że wystarczy skręcić kierownicę na maks w jedną stronę i zrobić koło i w drugą stronę tak samo i powinieneś słyszeć "stukanie" jeśli chodzi o przeguby (dodatkowo powinieneś być w stanie określić z której strony to stukanie dochodzi) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamul napisał:

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że wystarczy skręcić kierownicę na maks w jedną stronę i zrobić koło i w drugą stronę tak samo i powinieneś słyszeć "stukanie" jeśli chodzi o przeguby (dodatkowo powinieneś być w stanie określić z której strony to stukanie dochodzi) .

 

stukanie na ciasnych zakrętach (przy ruszaniu albo przy dodawaniu gazu) to objaw problemów z przegubem zewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lojszczyk napisał:

Przegubu wewnętrznego raczej nie słychać. Jak powstaje luz, to zaczyna być słychać dopiero na równej drodze powyżej 120km/h

 

1 minutę temu, kruque napisał:

stukanie na ciasnych zakrętach (przy ruszaniu albo przy dodawaniu gazu) to objaw problemów z przegubem zewnętrznym.

 

Ok, wiedziałem, że o jakiś przegub chodzi, dobrze wiedzieć, że to nie ten ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wewnętrzny może być słychać np. przy podniesionym samochodzie, wtedy koła wiszą w powietrzu i przegub jest w innej pozycji niż kiedy auto stoi na kołach. Ja u siebie np, słyszę przegub kiedy dość szybko wyjeżdżam z garażu podziemnego pod stromą górkę. Tył siada, przód się podnosi i to wystarczy, żeby przegub dał o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2017 o 10:16, kana23 napisał:

Jak sprawdzić przeguby wewnętrzne w Legacy iv? Podczas redukowania z 3 na 2 czuje przy puszczaniu sprzęgła czuje wibracje, trzepanie. Z 4 na 3 czasem też czuć ale słabo. Zmiana biegów w górę nic nie czuć.

Miałem zajechane przednie przeguby wewnętrzne w OBK i było czuć bardzo wyraźne poprzeczne wibracje całej budy podczas przyśpieszania (najlepiej dynamicznego i na niskich biegach). W innych okolicznościach bez objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...