Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem ,poradzcie mi czy moge założyc opony o wysokosci55 16 cali 205 do imprezy MY07 wolnossącej ,mam obecnie wysokie na50 i strasznie mi sie nie podobają bo wyglądają nieproporcionalnie dlatego zwiekszając na55 chciałem dodac subarynce gabarytu ,macie jakies zdanie na ten temat?

Chętnie łyknę Twoje oponki. :mrgreen:

Szukam 205/50/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem ,poradzcie mi czy moge założyc opony o wysokosci55 16 cali 205 do imprezy MY07 wolnossącej ,mam obecnie wysokie na50 i strasznie mi sie nie podobają bo wyglądają nieproporcionalnie dlatego zwiekszając na55 chciałem dodac subarynce gabarytu ,macie jakies zdanie na ten temat?

hmmmmm.... ja odpowiem tak: jeśli autko służy Ci do oglądania, to zakładaj oponki jakie Ci się podobają. Jeśli zaś do szybkiej jazdy, to im niższy profil, tym lepsze prowadzenie. Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez dopadl temat wymiany opon. Jeszcze nie zdecydowalem sie na konkretna marke. Jak na razie czytalem dobre recenzje ponizszych opon:

- Goodyear Eagle F1 GSD3

- Uniroyal Rain Sport 1

- Dunlop SP Sport 9000

- Continental Sport Contact 2

- Bridgestone Potenza RE050

 

aczkolwiek - Dunlop, ktory jest calkiem dobry widze, ze ma duza wrazliwosc na jakiekolwiek chodzenie bokiem, a RE050 sa nieosiagalne, co mi znowu zaweza liste. No chyba, ze przyjdzie zajrzec na zakupy np. do Berlina...

 

Ciekawostka jest, ze ostatni test opon 225/45/17 w Auto Motor i Sport wygral

... Kleber Hydraxer. test robiony na Octavii RS

 

Czy ktos moze podpowiedziec, ktore opony warto wybrac?

 

pozdr.

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez dopadl temat wymiany opon. Jeszcze nie zdecydowalem sie na konkretna marke. Jak na razie czytalem dobre recenzje ponizszych opon:

- Goodyear Eagle F1 GSD3

- Uniroyal Rain Sport 1

- Dunlop SP Sport 9000

- Continental Sport Contact 2

- Bridgestone Potenza RE050

 

aczkolwiek - Dunlop, ktory jest calkiem dobry widze, ze ma duza wrazliwosc na jakiekolwiek chodzenie bokiem, a RE050 sa nieosiagalne, co mi znowu zaweza liste. No chyba, ze przyjdzie zajrzec na zakupy np. do Berlina...

 

Ciekawostka jest, ze ostatni test opon 225/45/17 w Auto Motor i Sport wygral

... Kleber Hydraxer. test robiony na Octavii RS

 

Czy ktos moze podpowiedziec, ktore opony warto wybrac?

 

pozdr.

Szymon

 

 

A jaki rozmiar tych RE050 ? że nie osiągalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno wybrał bym bym RE050 tylko możesz mieć problem z ich zakupem, nie widnieja w oficjalnym cenniku Bridgestona Polska, choć takowe istnieją. Tylko pewnie teraz dostaniesz RE050A ( asymetryczne ) bo RE050 to stary wzór i juz ich produkować nie będą.

 

tak wywnioskowalem z Twojej wypowiedzi :)

 

a rozmiar - seria 205/50/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit, będziesz ew. miał 050 w rozmiarze 215/45/17? Pytałem już w Ułężu i się przypominam, bo mogą w kwietniu być potrzebne.

 

mam u siebie sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pumex bój się Boga i nie kupuj tych opon, oczywiście jęsli chcesz mogę Ci sprzedac za 450ZŁ ale prosze Cie zastanów się !!! W tamtym roku kolega mnie też nie posłuchał i kupił do Evo 8 te opony, a teraz mi przyznaje rację. ( Bedzie w Kielcach na superosie ) możesz go zapytać.

 

Jęsli mam Ci cos polecić to wybierz coś z tych.

1. Bridgestone Turanza ER300 W 270km/h

2. Dunlop SP SPORT FASTRESPONSE w indeksie W tj. nowość ale Dunlop generalnie nie robił złych opon o wysokich osiągach

3. Continental Sport Contact w indeksie Z

4. Michelin Primacy HP w indeksie W

5. TOYO PXT1R w indeksie W

 

 

Jeśli bedziesz cokolwiek kupowal pamiętaj o indeksie prędkości, moim skromnym zdaniem totalne minimum tj. indeks V - 240km/h. i tu nie chodzi wbrew opinia że nie jeździsz z takimi prędkościami, tu chodzi o skład mieszanki , a przede wszsytkim o twardość bocznych ścianek, oraz inny oplot opony.

 

Zobacz tu: http://www.adac.de/Tests/Reifentests/So ... geID=8772#

 

 

Powinno Ci pomóc

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego F1 GSD3 sa wedlug was slabe ?

 

Jeździłem na GSD3, i potwierdzam że są tragiczne. Póki są nowe jest jeszcze ok, ale jak tylko troche się złużyją tracą jakiekolwiek własności trakcyjne.

 

Pumex, bierz Dunlop'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego F1 GSD3 sa wedlug was slabe ?

 

Jeździłem na GSD3, i potwierdzam że są tragiczne. Póki są nowe jest jeszcze ok, ale jak tylko troche się złużyją tracą jakiekolwiek własności trakcyjne.

 

Pumex, bierz Dunlop'y.

 

dokładnie tak i jeszcze ja się troche upala, F1 ma bardzo slabe barki opony, potwoernie sie ugina i zewnętrzne części opony znikaja w oczach, dla mnie opona jest na za bardzo owalna na styku powierzchni pionowej i poziomej, ja często z ( nudów :mrgreen: ) porównuje sobie nowe opony pod względem powierchni styku z asfaltem i np. RE070 pomimo szerokosci 225 ma identyczna powierzchnie styku jak opona 235 !!! i uwierzcie mi na słowo, jak sobie weżmierz kilka opon o tej samej szerokości, i bedziesz mierzyć , różnice widac gołym okiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego F1 GSD3 sa wedlug was slabe ?

 

Jeździłem na GSD3, i potwierdzam że są tragiczne. Póki są nowe jest jeszcze ok, ale jak tylko troche się złużyją tracą jakiekolwiek własności trakcyjne.

 

Pumex, bierz Dunlop'y.

 

O, właśnie, o to chodzi. Póki są nowe trzymają dobrze i nie zgodzę się że to kiepska opona bo przerobiłem 2 komplety. Ale zdzierają się w sporym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca saint, specjalnie napisałem że są "ok". Dobrze trzymają np. Dunlopy Sportmaxx które mam teraz. Jedyne co Goodyear ma dobre to dział marketingu.

 

A tu się z Toba niezgodzę opony zimowe maja bardzo dobre, Gooduear Ultra Grip Performance jest dla mnie fenomenalny, nie jeździłem nigdy na tak dobrych zimowych oponach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat zimowych Goodyearów nie mogę się wypowiadać bo nigdy nie jeździłem na nich. Zawsze miałem Conti wintercontact, albo Dunlop Wintersport. Ostatnio do dupowozu założyłem Nokian'y WR i miło mnie zaskoczyły. Na przyszłą zime zamontuje je do Imprezy.

 

Wracając do opon Goodyear, to jedynym pozytywnym przykładem jaki spotkałem były Wranglery F1 które były o niebo lepsze od Pirrelli Scorpion Zero na Nissanie Terrano którym kiedyś jeździłem, oczywiście tylko po asfalcie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...