Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też własnie szukam, czekałem na ten okres bo ponoć stare roczniki są mocno przecenione.

 

Szkoda tylko,że komplet 205 potrafi być o 400zł droższy niż 215 :huh:

 

a mam tylko 125km + OZ Crono 17" :P wolałbym węższe.

 

Chyba wybór padnie na Kumho KU39 lub KU31, Znalazłem też Federale SS595 ,ale boje sie troche brać aż tak tanich :wacko: W fajnej cenie są też Toyo T1R ale ponoć są przereklamowane :rolleyes:

 

Aha aktualnie mam Micheliny pilotsporty 2,ale ktoś był na nich na pojeżdzawce i są juz strasznie porozcinane i sparciałe. W końcu jedna pękła na bocznej ściance.

 

Ktoś używa tych Kumho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie szukam 205, jednak nie wiem, czy nie będą za wąskie na felgę 8". Opną się i "obciągnięty" :D profil odbije się na komforcie. No chyba, że jestem w błędzie. Lato mam 225, zima 205 i zupełnie inna jazda. Przy tak małej mocy każdy opór się liczy.

O tych Toyo czytałem bardzo dobre opinie. Przereklamowane czy nie, użytkownicy chwalą - kwestia obiektywności i kto czego oczekuje. Wiadomo, każdy żyd swoje chwali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też Federale SS595 ,ale boje sie troche brać aż tak tanich

Mam w GT te oponki i złego słowa nie powiem.Nawet na Kielcach byłem zaskoczony ich przyczepnością.

Tylko nie wiem gdzie były wyprodukowane,bo teraz to chyba Chiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy o federalach znalazłem na forum streetracing chyba, sporo osób ich uzywa do wyscigów lub pojezdzawek.

 

Z tym że mają ponoć dość duże opory toczenia, przy moich 125km pewnie to bedzie czuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że mają ponoć dość duże opory toczenia, przy moich 125km pewnie to bedzie czuć

To pewnie i zużycie paliwa byłoby wyższe,a nie zauważyłem.W GT-eku robię spokojnie ponad 400 km na jednym zbiorniku,nawet jadąc dość szybko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po wnikliwych poszukiwaniach znalazłem swojego faworyta na letnie opony.Jest to oczywiście mój wybór subiektywny.

Teraz prosiłbym @@lukass, oraz resztę forumowiczów o polecenie opony do Forka XT :

-zawieszenie tylne zmieniony na KAYABA (wywaliłem SLS-y)

-silnik totalna seria -_-

-użytkowanie 45% miasto 50% autostrada 5% lekki OFF-ROAD ( w znaczeniu drogi bez asfaltu ;)

- felga 16/6.5

 

Celowo nie podaję mojego faworyta by zobaczyć co powiedzą bardziej obeznani w temacie

 

PzDr

 

Podbije moje pytanie, bo na razie jest echo, proszę o sugestie.

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam ContiPremiumContact 5. bardzo dobrze wspominam Conti w tym rozmiarze, choć ja bym nie wydawał 500 zł ale 350 zł i kupił Nokiany ZG2 - spora oszczędność a opona naprawdę świetna

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam trochę o tej gumie, dzięki lecz od razu ci napiszę, że nie przepadam za tą firmą i na pewno jej nie zakupie, (żeby uciąć czemu nie, to nie wspieram niemieckiego przemysłu jestem nastawiony anty niemiecko :evil2::P :P i zawsze szukam alternatyw, pomimo że wiem rzeczy produkują bardzo dobrej jakości) czekam na dalsze propozycje...

 

 

PzDr

 

Edyta:

 

Zrobiłeś edycje swojego posta nie pisałeś wcześniej o Nokianach

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za propozycje, jak pisałem poczytam o tych Nokianach ale jak pisałem na wstępie mam już swojego faworyta i te Nokiany to nie jest on. Sorry, że jestem taki tajemniczy i nie piszę od razu jakie wybrałem ale nie chcę nic sugerować albo otrzymywać odpowiedzi typu "to bierz je, będziesz zadowolony" ;)

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbije moje pytanie, bo na razie jest echo, proszę o sugestie.

Napisze cos więcej póxniej jak sie ogarnę czasowo.

polecam ContiPremiumContact 5. bardzo dobrze wspominam Conti w tym rozmiarze, choć ja bym nie wydawał 500 zł ale 350 zł i kupił Nokiany ZG2 -

Tylko ze te dwie opony będa dosc słbe w tych 5% offroad - tu lepiej sprawdzi sie trochę opona z bardziej agresywnym bieżnikiem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @@lukass, powiem szczerze, że na twoją wypowiedź najbardziej czekam :rolleyes: sorry dla każdego innego forumowicza, oczywiście wasze3 sugestie też bardzo mile widziane :)

Po tym jak odpiszesz, napiszę jaką oponę wyselekcjonowałem dla siebie przed zadaniem pytania.

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zalężności od indywidualnych preferencji czy bardziej sztywno, czy komfortowo itp to ja bym rozważył (oczywiście jeżeli zakłądamy że czasami zjeżdżamy z drogi i przydałoby sie trochę nacieć poprzecznych bieznika):

- Uniroyal Rainexpert

- Hankook optimo k415

- Firestone TZ300

- Bfgoodrich G-grip

- Goodyear excellence

- Barum Bavuris 2

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @@lukass, poczytam o nich.

A ja wcześniej myślałem i jestem zdecydowany na goodyear efficientgrip performance, jakieś przeciwwskazania ?

Z tym off-roadem to tak jak wspomniałem chodzi o drogi bez asfaltu, klasy"bez klasy" ;)

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goodyear efficientgrip performance,
To dobra guma, ale nie polecałem jej ze względu że napisałes o tej jeździe poza asfaltem. O ile na suchym szutrze poradzi sobie w Forku praktycznie każda guma, o tyle jak sie zrobi błoto, to na oponach jeak ten GY, Conti premium5, ZG2 itp. to brak wyraźnych i dośc szerokich poprzecznych nacięc bieznika zdecydowanie osłabi trakcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To polecam ContiPremiumContact 5.

 

Sam Conti twierdzi, że to opona bardziej energooszczędna od poprzedniczki CPC2. Czyli w praktyce bardziej nadająca się do Skody.

 

Do CPC2 też zastrzeżeń nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za sugestie w sprawie opon, poczytałem, poszperałem o wszystkich propozycjach i jednak zostanę przy swoim wyborze czyli

Goodyear EfficentGrip Performance. W cenie do 500 PLN za sztukę nie znalazłem lepszej opony.

Dzięki jeszcze raz dla wszystkich.

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do poszukania opon na lato 17''

Chodzą mi po głowie : Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 215/45 R17 91W

Coś powiecie na jej temat?

Właśnie przymierzam się do poszukania opon na lato 17'' Chodzą mi po głowie : Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 215/45 R17 91W Coś powiecie na jej temat?

Powiem tylko, że ja wybrałem tą oponę na przyszły sezon B)

 

Pisałem już wcześniej o tej oponie, co prawda 16'' 205/55.

Dla mnie to jest strzał w 10, zrobiłem ponad 10kkm w tym roku, opona posiada twardy bok, dzięki czemu nie kładzie się w zakrętach, co prawda mój wolny ssak do demonów szybkości nie należy, ale zakręty dzieki tej gumie pokonuje gładko i na pewno lepiej niż bfgoodrich. Na mokrym miałem mały problem na początku z wyczuciem granicy przyczepności przy hamowaniu (brak ABS i kiepskie hamulce...)ale z czasem nauczyłem się jej reakcji.

Bardzo dobrze zachowuje się podczas wjazdu w kałużę...w sumie za cenę 250zł/szt nie mogę nic złego jej zarzucić :).

 

Co do ścieralności to nie jestem mierzyłem ile jej zjadło po 10kkm, zaraz postaram się zrobić update i podać średnio głębokość bieżnika;).

Na oko wydaje się, że prawie w ogóle nie znikła.

 

EDIT: Pomiar głębokości 4 opon, każda opona mierzona w 4 punktach na środku co 90stopni. głębokość bieżnika od 6,9 do 7,15mm.

 

W zeszłym tygodniu dotarły do mnie te oponki , zobaczymy jak się będą sprawować te Adrenaliny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się nad zmianą opon w OBK MY10 na lato, w rozmiarze homologowanym (225/60R17 99V)nie ma dużego wyboru z tych co znalazłem pasowałyby mi (priorytetem jest mały hałas, komfort jazdy zachowanie na mokrym):

 

1. Michelin PRIMACY 3

2. Dunlop SP Sport MAXX TT

3. Pirelli P7 Cinturato

 

kolejność wg. etykiet EU, prośba o poradę co wybrać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Zaczynam się rozglądać za nowymi letnimi oponami do mojego Forka. Zawieszenie mam standard, felgi OEM 16" (na razie, bo planuję zakup jakichś fajnych alusów 16"), rozmiar opony to też standard - 215/60 R16. Głównie jeżdżę w trasy 200-400 km po Polsce, czasem wjadę do miasta, rzadko w teren, procentowo to mniej więcej trasy 75 %, miasto 20 %, teren 5 %. Dodatkowo w tym roku planuję wyjazd do Francji, więc zrobię kilka tyś.km po niemieckich i francuskich autobanach. Co możecie ciekawego i sprawdzonego polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...