Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Po 3 letnich sezonach sypią mi się Pirelli P7 Cinturato... bieżnika jeszcze sporo, ale guma na bokach popękana, sfatygowane jakieś, łapię kapcie tak często, że musiałem dętki założyć, a i tak popękana od środka opona dętkę przedziurawiła ... porażka jakaś z tymi oponami.

miałem P7 cintourato 16", zrobiłem 100kkm w darmowozie i byłem super zadowolony

 

wadą było to ,że nie ma rantu. teraz mają 4mm bieżnika i przy głębszych kałużach włączało się ESP. Bardzo dobre na suchym i mokrym. Kiedyś kupiłem je za 200pln+ ale ceny się mocno zmieniły na świecie.

 

Mam super ofertę na fuldy w 17-tce ale mam ogromne uprzedzenia bo kolego się 3 krotnie rozwalił na mokrym - nic nie hamowało. W końcu zmienił na dunlopa i mówi, że inny świat.

Oczywiście czasy się zmieniają itd ale jednak niespam pozostał

 

Słyszałem dobre opinie o nokian z czy jakoś tak Conti 3 też super pomysł. Ale gdzie to kupić w dobrej cenie?

Generalnie nie chce niczego choinkowego symetrycznego - nie miałem żadnej która fajnie i prosto by się prowadziła. świetne wspomnienie po conti sport contact ale na suchym- auto idealnie się prowadziło.

 

w sumie wolałbym 17-stki kupił bym felgi na lato do fiata. na nazimówkę miłbym 16" (obecnie 15")

 

wielki szok mnie ogarnął kiedy w tesco zobaczyłem, że ta sama opona w 15" ma o 1mm niższy zimowy bieżnik od obok stojącej 16-stki.

 

dlatego na przyszłą zimę 16" a na lato 17" ale zobaczymy co wyjdzie.

 

wulkanizatorzy nie zrzędzą chyba tylko na bridgestone i coś tam jeszcze. Podobno goodyear i pirelli to dramat w przy wyważaniu a ja takie miałem już parę kpl i wszystko było ok. Fakt że goodyear wymagał reklamacji ale teraz jest idealnie,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno goodyear i pirelli to dramat w przy wyważaniu a ja takie miałem już parę kpl i wszystko było ok.
A propos wyważania, to ja miałem z kolei koszmarne doświadczenia z Michelinami Pilot Sport. Po dwóch sezonach zwyczajnego jeżdżenia były nie do wyważenia (dwie opony szczególnie). Bicie było do tego stopnia, że Michelin uznał mi gwarancję. Ale co się namęczyłem z różnymi testami przez jakiś miesiąc to moje..... :angry: Pewnie miałem pecha, ale trauma pozostała i może to irracjonalne, ale więcej tej marki opon nie kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do poszukania opon na lato 17''

Chodzą mi po głowie : Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 215/45 R17 91W

Coś powiecie na jej temat?

Właśnie przymierzam się do poszukania opon na lato 17'' Chodzą mi po głowie : Bridgestone Potenza Adrenalin RE002 215/45 R17 91W Coś powiecie na jej temat?

Powiem tylko, że ja wybrałem tą oponę na przyszły sezon B)

 

Pisałem już wcześniej o tej oponie, co prawda 16'' 205/55.

Dla mnie to jest strzał w 10, zrobiłem ponad 10kkm w tym roku, opona posiada twardy bok, dzięki czemu nie kładzie się w zakrętach, co prawda mój wolny ssak do demonów szybkości nie należy, ale zakręty dzieki tej gumie pokonuje gładko i na pewno lepiej niż bfgoodrich. Na mokrym miałem mały problem na początku z wyczuciem granicy przyczepności przy hamowaniu (brak ABS i kiepskie hamulce...)ale z czasem nauczyłem się jej reakcji.

Bardzo dobrze zachowuje się podczas wjazdu w kałużę...w sumie za cenę 250zł/szt nie mogę nic złego jej zarzucić :).

 

Co do ścieralności to nie jestem mierzyłem ile jej zjadło po 10kkm, zaraz postaram się zrobić update i podać średnio głębokość bieżnika;).

Na oko wydaje się, że prawie w ogóle nie znikła.

 

EDIT: Pomiar głębokości 4 opon, każda opona mierzona w 4 punktach na środku co 90stopni. głębokość bieżnika od 6,9 do 7,15mm.

Edytowane przez betun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie brydki i dunlopki maja [edycja moderatora] twarde boki, czasami aż trudno je sie montuje , prawie jak runoflaty :)

kiedyś RE 050A była kozak, znajomy latał FQ400 po torze i po kilku rundach nie było opon, ale mówił że dobrze kleiły .

ta adrenalin fajnie wyglada i nie droga w 17 mniej niż 400 zł.

Edytowane przez tzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako, że zimy w tym roku nie ma to już rozglądam się za letnimi oponami.

Teraz mam pytanie do was: Czy kupować opony teraz czy poczekać i kupić na przełomie Marca-Maja ? Kiedy są najlepsze oferty i kiedy jest najtaniej.

 

 

PzDr

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zimy w tym roku nie ma to już rozglądam się za letnimi oponami.

Teraz mam pytanie do was: Czy kupować opony teraz czy poczekać i kupić na przełomie Marca-Maja ? Kiedy są najlepsze oferty i kiedy jest najtaniej.

 

 

PzDr

 

 

Podbiję moje pytanie kiedy najlepiej (najtaniej) kupić opony letnie ?

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od sklepu widzę że w większości są opony z rocznika produkcji 2013,2012 ale zdążają się 2014 lecz większość to 2013.

Z tym akurat nie ma problemu taką oponę z 2012 roku przy dobrej cenie to bym kupił, przy dobrym składowaniu minimalnie straciła na właściwościach. Czytałem,że nawet oponę 4 letnią można

spokojnie kupić i użytkować. Wszystko to pod warunkiem dobrego składowania.

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ją już kupiłem, pirelli zeno nero, teraz szukam zimowek mocnych na śniegu w rozmiarze 205/55R16 koniecznie z rantem ochronnym felgi.

 

planuje w tym roku wyjazd fwd w góry i nie chce co 5 sec zakładać łańcuchów.

 

pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thomac ZTCW Mike85 kupił już.

 

Ja się przymierzam do zakupu 225/40/18 92

Typy:

1. Bridgestone Potensa S001

2. Dunlop SP Sport Maxx RT

3. Goodyear F1 Assymetric V2

 

@lukass daj znać proszę co sądzisz o każdej z nich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od kilku dni przeglądam oferty i rozglądam się za oponami.

@@thomac, Sprawdź jeszcze te sklepy:

 

http://www.netcar.pl/

 

http://www.opony.com.pl/

 

http://www.4opony.pl/

 

http://www.tirendo.pl/

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?dsco=162&cart_id=59978933.162.13080&s_p=opony

 

PzDr

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thomac ZTCW Mike85 kupił już.

 

Ja się przymierzam do zakupu 225/40/18 92

Typy:

1. Bridgestone Potensa S001

2. Dunlop SP Sport Maxx RT

3. Goodyear F1 Assymetric V2

 

@lukass daj znać proszę co sądzisz o każdej z nich :)

Wszystkie sa ok aczkolwiek trochę sie różnią od siebie charakterystyką

Tak czytam opinie o Potenzie Adrenalin i chyba w przyszłym tygodniu zamówię. Jest gdzieś taniej niż na oponeo?

Wg mnie to nie jest najlepszy wybór do Forka z standardowym zawieszeniem. Do takiego z przeszczepionym zawiasem z STi to tak, ale do serii wg mnie bez sensu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po wnikliwych poszukiwaniach znalazłem swojego faworyta na letnie opony.Jest to oczywiście mój wybór subiektywny.

Teraz prosiłbym @@lukass, oraz resztę forumowiczów o polecenie opony do Forka XT :

-zawieszenie tylne zmieniony na KAYABA (wywaliłem SLS-y)

-silnik totalna seria -_-

-użytkowanie 45% miasto 50% autostrada 5% lekki OFF-ROAD ( w znaczeniu drogi bez asfaltu ;)

- felga 16/6.5

 

Celowo nie podaję mojego faworyta by zobaczyć co powiedzą bardziej obeznani w temacie

 

PzDr

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy tak wszyscy w Bridżach zakochani?

Ksiądz na kolędzie Wam zalecił? ;)

Czytałem bardzo dobre opinie o Toyo Proxes T1-R. Podobno są dość komfortowe. Jako że nie mam wielkiej mocy, zależy mi na bardziej na komforcie, niż na gumach z kamienia.

Swoją drogą na zimie mam Bridże Blizzaki i jestem bardzo zadowolony, mogę polecić :thumbup:

Edytowane przez Simpson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...