Jump to content

Wszystko o LETNICH oponach do subaru

komancz

Recommended Posts

czy lepiej RE 050 A ?

czy F1 ?

Forek to 2007r

wysokość opony musi być być 45, bo inaczej Forek ze swoim zawieszeniem wygląda komicznie :o

Do tego auta bedzie pasować 225/45R18 - tylko zwróć uwagę na nośność - musisz wziąć wersję XL z nośnością 95, bo seryjne 91 w tym rozmiarze to za mało i jest niezgodne z homologacją, gdzie minimum to 94.

witam wszystkich :) zastanawiam się nad zakupem opon

proszę o opinie przede wszystkim jazda cywilna czasem jakiś wypad na tor. z góry dzieki za opinie? BRIDGESTONE ADRENALIN 225/45R17 SEMI-SLICK

proszę o opinie przede wszystkim jazda cywilna czasem jakiś wypad na tor. z góry dzieki za opinie? BRIDGESTONE ADRENALIN 225/45R17 SEMI-SLICK

jeszcze zapomniałem dodać RE002 Edited by slavo-s8

jeszcze zapomniałem dodać RE002

O tej oponie w tym wątku zostało juz powiedziane chyba wszystko. Generalnie jest to jedna z najlepszych opcji połączenia jazdy codziennej z okazjonalnym upalaniem. Do tego jak sie poszuka to mozna ja kupić za około 375zł, wiec cena w stosunku do innych tego typu opon powala.

• 2 weeks later...

lukass

Muszę koniecznie wymienić opony pacjent: z podpisu rozmiar opony 225/55/17.

Proszę o radę Dunlop sport maxx rt 101Y czy Nokian zLine 101Y XL? Nokiany kuszą ceną, ale czy będzie dla mnie zauważalna różnica między nimi - przeciętny zjadacz chleba, który czasem lubi przycisnąć. Bez upalanek i torów.

Jeżdżę na Geolandarach i myślę, że obie wyżej wymienione są zdecydowanie lepsze. Proszę o poradę może o namiary dobrego zakupu (oponeo już znam ;) ).

Edited by karol76

Te Toyo są niezaspecjalne - szczególnie słabo wypadają na mokrym - niezaleznie od tego kto robi testy (Niemcy, Anglicy czy np Rosjanie), ale i faktycznie takie są.

W tym przediale cenowym zdecydownie bardziej wolałbym Fuldę SportControl - będzie nieporównywalnie lepsza szczególnie na mokrym

Potrzebuję opon 225/45 R 17. Czy sz90 nadal mają wysokie noty, czy może lepiej kupić coś innego? Jazda normalna dynamiczna miejska i trasy, bez pojedżawek. Auto to WRX.

Mam teraz na STi dokładnie takie opony i jestem mega zadowolony.

Dodatkowo dostałem Pirelli P Zero i jestem ciekawy jak ta opona się sprawdzi. Ponoć jest przyzwoita bardzo.

Na takiej fuldzie jeździ TZD w swoim forku

zgadza sie, mam SportControl w rozmiarze 215/55/17 - spoko opona, nie za miekka, nie za twarda, na suchym i mokrym OK, nie mam z nia wiekszych problemów (no może teraz mam, bo chyba przy zmianie z zimowych na letnie chyba coś mi pomieszano opony i auto myszkuje po drodze... trzeba będzie poprzekładać oponki miejscami/kierunkami i poszukać lepszego rozwiązania).

Chociaż szczerze, gdybym kupował jeszcze raz, dopłaciłbym trochę do Pirelli P7 albo jakiegoś Bridgestona.

Ja ostatnio za namową Lukasa ( wielkie dzieki !!!! ) kupiłem do forestera Semperity , priorytet był jeden. Komfort i normalne uzytkowanie , z powrotem preszdłem na rozmiar seryjny 215/55r17 , i jestem mega zadowolony. Nie chciałem juz opon 225/50r17 , twardych , z mocnym kordem na sciankach itp. Auto sie swietnie prowadzi , na mokrym jest naprawde rewelacja , na suchym normalnie , aczkolwiek bez szału , ale ja celowo , to jest auto rodzinne , ma nie czuc kolein , deszczu sie nie bac , a zona ma byc zadowolona , bo jej najlepiej sie jezdziło na zimowkach z seryjnym rozmiarem , i miekkie , na re050a , 225/55 nosiło ją i nawet ona czuła :)

Semperity

to to sama guma jaka jest w Uniroyalach Rainsport :)

miałem je w hondzie, dawały rade na mokrym a nawet śniegu (bo akurat wtedy spadło go dość sporo jak na Irlandie) ale do szybkich zakretów sie nie nadaja z racji miekkich scianek.

zastanawiałem sie nad nimi do B4 ale jednak wybór padł na Yoko Parada spec.2 (na suchym trzymają jak slicki na mokrym z reszta tez :D)

Ja ostatnio założyłem Nokiany zLine w fabrycznym rozmiarze. Jak dla mnie opona bardzo dobra. Dość twarda, nie kładzie się w zakrętach, nawet mam wrażenie, że mniej buja. Ale ja nie mam dobrego punktu odniesienia - wcześniej jeździłem na GEOLANDARACH - teraz dopiero zrozumiałem, jak bardzo są tragiczne.

Edited by karol76

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

co sądzicie o "używkach"?

właśnie kupiłem (skompletowałem z pojedyńczych sztuk) zestaw do imprezy - Bridgestone RE050A w rozmiarze 205 45 17, wszystkie z 2012 r., wszystkie 7,5-8mm (2x7,5 i 2x8) czyli prawie nówki, nie odarte boki, nienaprawiane, za cenę 55% nowego kompletu.

lukass

Muszę koniecznie wymienić opony pacjent: z podpisu rozmiar opony 225/55/17.

Proszę o radę Dunlop sport maxx rt 101Y czy Nokian zLine 101Y XL? Nokiany kuszą ceną, ale czy będzie dla mnie zauważalna różnica między nimi - przeciętny zjadacz chleba, który czasem lubi przycisnąć. Bez upalanek i torów.

Jeżdżę na Geolandarach i myślę, że obie wyżej wymienione są zdecydowanie lepsze. Proszę o poradę może o namiary dobrego zakupu (oponeo już znam ;) ).

Dunlop i Nokian jest dobry. Osobiście polecam opony Nokian. Sam poczytaj opinie:

http://www.nokian.info.pl

http://www.opony.inowroclaw.pl/model/dunlop/sp_sport_maxx_rt/