Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

czy lepiej RE 050 A ?

czy F1 ?

 

Forek to 2007r

 

wysokość opony musi być być 45, bo inaczej Forek ze swoim zawieszeniem wygląda komicznie :o

Do tego auta bedzie pasować 225/45R18 - tylko zwróć uwagę na nośność - musisz wziąć wersję XL z nośnością 95, bo seryjne 91 w tym rozmiarze to za mało i jest niezgodne z homologacją, gdzie minimum to 94.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :) zastanawiam się nad zakupem opon

proszę o opinie przede wszystkim jazda cywilna czasem jakiś wypad na tor. z góry dzieki za opinie? BRIDGESTONE ADRENALIN 225/45R17 SEMI-SLICK

 

witam wszystkich :) zastanawiam się nad zakupem opon

proszę o opinie przede wszystkim jazda cywilna czasem jakiś wypad na tor. z góry dzieki za opinie? BRIDGESTONE ADRENALIN 225/45R17 SEMI-SLICK

jeszcze zapomniałem dodać RE002 Edytowane przez slavo-s8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :) zastanawiam się nad zakupem opon

proszę o opinie przede wszystkim jazda cywilna czasem jakiś wypad na tor. z góry dzieki za opinie? BRIDGESTONE ADRENALIN 225/45R17 SEMI-SLICK

 

witam wszystkich :) zastanawiam się nad zakupem opon

proszę o opinie przede wszystkim jazda cywilna czasem jakiś wypad na tor. z góry dzieki za opinie? BRIDGESTONE ADRENALIN 225/45R17 SEMI-SLICK

jeszcze zapomniałem dodać RE002

O tej oponie w tym wątku zostało juz powiedziane chyba wszystko. Generalnie jest to jedna z najlepszych opcji połączenia jazdy codziennej z okazjonalnym upalaniem. Do tego jak sie poszuka to mozna ja kupić za około 375zł, wiec cena w stosunku do innych tego typu opon powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lukass

Muszę koniecznie wymienić opony pacjent: z podpisu rozmiar opony 225/55/17.

Proszę o radę Dunlop sport maxx rt 101Y czy Nokian zLine 101Y XL? Nokiany kuszą ceną, ale czy będzie dla mnie zauważalna różnica między nimi - przeciętny zjadacz chleba, który czasem lubi przycisnąć. Bez upalanek i torów.

 

Jeżdżę na Geolandarach i myślę, że obie wyżej wymienione są zdecydowanie lepsze. Proszę o poradę może o namiary dobrego zakupu (oponeo już znam ;) ).

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Toyo są niezaspecjalne - szczególnie słabo wypadają na mokrym - niezaleznie od tego kto robi testy (Niemcy, Anglicy czy np Rosjanie), ale i faktycznie takie są.

W tym przediale cenowym zdecydownie bardziej wolałbym Fuldę SportControl - będzie nieporównywalnie lepsza szczególnie na mokrym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję opon 225/45 R 17. Czy sz90 nadal mają wysokie noty, czy może lepiej kupić coś innego? Jazda normalna dynamiczna miejska i trasy, bez pojedżawek. Auto to WRX.

 

Mam teraz na STi dokładnie takie opony i jestem mega zadowolony.

 

Dodatkowo dostałem Pirelli P Zero i jestem ciekawy jak ta opona się sprawdzi. Ponoć jest przyzwoita bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej fuldzie jeździ TZD w swoim forku

zgadza sie, mam SportControl w rozmiarze 215/55/17 - spoko opona, nie za miekka, nie za twarda, na suchym i mokrym OK, nie mam z nia wiekszych problemów (no może teraz mam, bo chyba przy zmianie z zimowych na letnie chyba coś mi pomieszano opony i auto myszkuje po drodze... trzeba będzie poprzekładać oponki miejscami/kierunkami i poszukać lepszego rozwiązania).

Chociaż szczerze, gdybym kupował jeszcze raz, dopłaciłbym trochę do Pirelli P7 albo jakiegoś Bridgestona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio za namową Lukasa ( wielkie dzieki !!!! ) kupiłem do forestera Semperity , priorytet był jeden. Komfort i normalne uzytkowanie , z powrotem preszdłem na rozmiar seryjny 215/55r17 , i jestem mega zadowolony. Nie chciałem juz opon 225/50r17 , twardych , z mocnym kordem na sciankach itp. Auto sie swietnie prowadzi , na mokrym jest naprawde rewelacja , na suchym normalnie , aczkolwiek bez szału , ale ja celowo , to jest auto rodzinne , ma nie czuc kolein , deszczu sie nie bac , a zona ma byc zadowolona , bo jej najlepiej sie jezdziło na zimowkach z seryjnym rozmiarem , i miekkie , na re050a , 225/55 nosiło ją i nawet ona czuła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semperity

to to sama guma jaka jest w Uniroyalach Rainsport :)

miałem je w hondzie, dawały rade na mokrym a nawet śniegu (bo akurat wtedy spadło go dość sporo jak na Irlandie) ale do szybkich zakretów sie nie nadaja z racji miekkich scianek.

zastanawiałem sie nad nimi do B4 ale jednak wybór padł na Yoko Parada spec.2 (na suchym trzymają jak slicki na mokrym z reszta tez :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio założyłem Nokiany zLine w fabrycznym rozmiarze. Jak dla mnie opona bardzo dobra. Dość twarda, nie kładzie się w zakrętach, nawet mam wrażenie, że mniej buja. Ale ja nie mam dobrego punktu odniesienia - wcześniej jeździłem na GEOLANDARACH - teraz dopiero zrozumiałem, jak bardzo są tragiczne.

Edytowane przez karol76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

co sądzicie o "używkach"?

 

właśnie kupiłem (skompletowałem z pojedyńczych sztuk) zestaw do imprezy - Bridgestone RE050A w rozmiarze 205 45 17, wszystkie z 2012 r., wszystkie 7,5-8mm (2x7,5 i 2x8) czyli prawie nówki, nie odarte boki, nienaprawiane, za cenę 55% nowego kompletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukass

Muszę koniecznie wymienić opony pacjent: z podpisu rozmiar opony 225/55/17.

Proszę o radę Dunlop sport maxx rt 101Y czy Nokian zLine 101Y XL? Nokiany kuszą ceną, ale czy będzie dla mnie zauważalna różnica między nimi - przeciętny zjadacz chleba, który czasem lubi przycisnąć. Bez upalanek i torów.

 

Jeżdżę na Geolandarach i myślę, że obie wyżej wymienione są zdecydowanie lepsze. Proszę o poradę może o namiary dobrego zakupu (oponeo już znam ;) ).

 

Dunlop i Nokian jest dobry. Osobiście polecam opony Nokian. Sam poczytaj opinie:

http://www.nokian.info.pl

http://www.opony.inowroclaw.pl/model/dunlop/sp_sport_maxx_rt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...