Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Lekki OT, za który sorry! Mój Tata uszkodził w swoim aucie w poniższy sposób oponę (przytarcie przy ostrym krawężniku). Czy to się kwalifikuje do naprawy czy od razu wymiana?
 
 
opona.thumb.jpg.93b3e8723b34d04a3ddaecde268d666a.jpg


Miałem kiedyś podobne uszkodzenie tak, o połowę mniejsze, ale też w takim miejscu i wtedy dało się to zawulkanizować. Podjedź do wulkanizatora, niech oceni. Może też się da naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pan Dziedzic napisał:

Skaleczenie powierzchowne gumy, widać płótno czy mi sie wydaje ? wybrzusza w tym miejscu? Powietrze uchodzi ?

Nie widać płótna, ale odcięty "plasterek" najcieńszy nie jest. Nie wybrzusza i nie uchodzi powietrze.

Dzięki za odpowiedzi, powiem żeby podjechał do wulkanizacji - chodzi mi głównie o bezpieczeństwo przy wyższych prędkościach. Może lepiej jednak wymienić na nową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qóba Ja bym wymienił, ale to chyba zboczenie ;) Z drugiej strony jak obejrzysz na yt filmik z testowania zawieszenia BMW M5 to tam widać jak opona potrafi pracować, a miejsce jest dość newralgiczne... czy warto ryzykować dla tych kilku stów całe auto i/lub życie? Bo jak strzeli to nie przy jeździe 30km/h na wprost, tylko w konkretnym zakręcie, przy hamowaniu... no chyba, że liczysz na spadek ;)

Edytowane przez PR7EMEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada była podobna, także chyba będę ją dalej forsował - szczególnie, że w samochodzie i tak nie ma zapasu, to jak już chce ją zostawić to niech wrzuci na zapas. Tak finalnie poradzę ;) Dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek dostał nowe buty 225/55 r17 Uniroyal Rainsport 3

WRX - Dunlop Sport Maxx Rt2 225/45 w porównaniu do zalecanych 215/45 nie czuje różnicy, nie nosi dużo bardziej w koleinach, no i lepiej wygląda 225/45

Teraz tylko jeździć i testować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dr.elich napisał:

Podpowiedzcie jaki rozmiar do Forka: 225/55/17 czy 225/50/17? ORyginalnie 215/55/17, ale chcę ciut szerzej z racji remapu i felg 7,5.

 

W innym aucie miałem 215 na feldze 7,5 i już bym w to nie poszedł. Felga trochę za szeroka jak na takiego kapcia. Wizualnie nie przeszkadza, ale np. zjazdy wzdłuż krawężnika kończą się zarysowaniem, obtarciem felgi. Tutaj balon nie przykrywa felgi i kiedyś na wąskiej asfaltowej drodze, przy wymijaniu się, konieczne było zjechanie z asfaltu jednym kołem, a że asfalt wysoko był od pobocza, to dostało się feldze po wewnętrznej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dr.elich napisał:

Podpowiedzcie jaki rozmiar do Forka: 225/55/17 czy 225/50/17? ORyginalnie 215/55/17, ale chcę ciut szerzej z racji remapu i felg 7,5.

W Forku SG 225\55\17 jest bardzo ciasno w przednim nakolu, 225\55 jest Ok  i świetnie w zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dr.elich napisał:

Faktycznie kalkulator podpowiada, że rozmiar 225/55/17 ma średnicę o 11mm większą. Ale czy to na tyle dużo, by było ciasno w nadkolu?

Ciasnota to właśnie powód wyższości 50 nad 55?

 

Ciasnota to jedno.

Drugi powód to większa sztywność boczna profilu 50. Zależy co kto lubi. Do jeżdżenia po krawężnikach czy po dziurach to 55 lepiej zamortyzuje. Natomiast 50 lepiej się sprawdzi na asfalcie a szczególnie w zakrętach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zorba128 napisał:

Szybkie pytanko - do forestera sh (2010), oryginalne opony 225/55r17 da się założyć na fabryczne felgi coś w rozmiarze 235/55r17, czy nie za bardzo?

 

marcin

 

 

Jeśli tam jest szerokość felgi 7JJ to 235 będzie już za szeroka. Jeśli 7,5JJ to 235 wejdzie spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was opona Dunlop Sport Maxx RT2 225/45 r17 na feldze 7,5" też wygląda jak balon? Chyba nawet większy niż SZ90 o tych samych parametrach. Nie jest to najważniejsze, ale liczyłem na lepszy wygląd ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony Dunlop Sport Maxx RT2 215/55R17 do forka. Będą ok, czy powinienem wybrać inne?
Rozsądny wybór raczej tylko nie z opneo bo oczywiście drożyzna. Opony miałem w Rav4 i mogę polecić

Hmm... no właśnie tam znalazłem najtaniej jak do tej pory. Co prawda w wersji XL, ale komplet poniżej 1900. Polecisz jakieś inne miejsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bednarcm napisał:

Opony Dunlop Sport Maxx RT2 215/55R17 do forka. Będą ok, czy powinienem wybrać inne?

Kupiłem je do OBK- niby wg etykiety są jednymi z cichszych, ale w użyciu są głośne jak moje zimowe Semperity, a nawet głośniejsze. Do trakcji nie mam zastrzeżeń. Moje są wyprodukowane w Polsce.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...