Skocz do zawartości

Jaki rocznik wybrać


et3

Rekomendowane odpowiedzi

Od MY2015, OBK 3.6 jest dostepny w USA ale nie w Polsce.  Plusem tego auta jest ladniejsza sylwetka i wnetrze (IMHO), i lepsze spalanie od poprzedniej wersji.  Minusem jest to ze automat CVT inaczej dziala od 5EAT (w poprzedniku) i wydaje mi sie ze poprzedni OBK daje wiecej przyjemnosci z jazdy ze wzgledu na rozdzial napedu bardziej skupiony na tylnej osi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj te 100 tysi w salonie i bierz nowy OBK lub używkę 2015. Resztę rozłóż na jakiś kredyt czy coś. Auto zacne i bez obwiniania w bawełnę "będziesz Pan zadowolniony" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: mam OBK z 2008 roku, 2.0 D, nalatane 230 tys km i z silnikiem nie działo się i nie dzieje się (odpukać 3x :D) NIC :) jedynie świece do wymiany, bo nie odpala przy minus 5 :P jeździ się super, moment w sam raz, mógłby być niżej, ale nie jest to warunek mega konieczny. Jeździłem nowym OBK z 2,5 benzyna to ten nie jedzie wcale, zero fun z jazdy, no ale jednak silnik pewniejszy :) na pewno jest to mega trwały samochód, zawieszenie super, ale te trzeszczące plastiki i audio to dramat..

 

edit: no EGR wymieniałem, nie wiem czy to się zalicza do części silnika w sumie ..

Edytowane przez czlowiek-pajak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czlowiek-pajak napisał:

Jeździłem nowym OBK z 2,5 benzyna to ten nie jedzie wcale, zero fun z jazdy,

Nie zgodzę się z tym zdaniem. Outback to nie auto pościgowe tylko duże, komfortowe, rodzinne kombi. Optymalny dla rodziny 2+2, pakujesz bagażnik, rowery na hak i heja na wakacje. Jak dla mnie już kolejny raz wprost piszę "złoty środek". Jakby mi budżet pozwolił brałbym w ciemno :)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także się nie zgodzę że Outback 2.5 benzyna nie jedzie, jedzie i to świetnie, wygodnie i jak trzeba to i leci ale nie jest to bryka do masowania pleców :), ujeżdżam takiego już chwilę i jestem super zadowolony :). Do ścigania to wrx i takie tam potworki.

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze odczucia tego czy 2.5i jedzie czy nie w duzej mierze zaleza od tego z czym sie je porownuje, bo jednak jest roznica w przyspieszeniu 3.6, 2.5 xt i 2.5i.  Nie mam watpliwosci ze z 2.5i trzeba wiecej planowac w czasie jazdy.  Na codzien moge porownac 2007 OBK 2.5i oraz 2015 OBK 3.6, no i przyspieszenie nie jest mocna strona 2.5 w tym zestawieniu - w szczegolnosci z automatem 4eat.  Natomiast z prowadzeniem jest troche inaczej.  Nasz 2.5i ma amortyzatory z poprzedniej generacji i sprezyny oraz staby Ralliteka, wiec ma sztywniejsze zawieszenie niz fabrycznie na rynku US, no i w zakretach jedzie o niebo lepiej od 3.6, ktory ma jedynie tylni stab od STI. Takze w zakreatach 3.6 jedzie mniej pewnie.  Moge powiedziec ze i jednym i drugim autem jezdzi sie z usmiechem na twarzy (po zmianach ktore wspominalem) - ale w odmiennych sytuacjach.

 

Gdybum mial tylko jedno auto to wybralbym 6 cylindrow lub wersje z turbo, modele po 2010 roku maja wiekszy bak i wiecej miejsca na tylniej kanapie, ale wyglad poprzedniej wersji jest najladnieszy IMHO.  Takze wybor zalezy od osobistych upodoban i potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.01.2018 o 19:33, kriskristoffers napisał:

Nie zgodzę się z tym zdaniem. Outback to nie auto pościgowe tylko duże, komfortowe, rodzinne kombi. Optymalny dla rodziny 2+2, pakujesz bagażnik, rowery na hak i heja na wakacje. Jak dla mnie już kolejny raz wprost piszę "złoty środek". Jakby mi budżet pozwolił brałbym w ciemno :)

Kris a co dla rodziny 2+3 proponujesz?

 

Bo tak prawdę mówię że żonie nie jest wygodnie siedzieć po środku w moim Outbacku... w sumie patrzyłem Forestera ale tam bagażnika nie ma... Outback najbardziej w sumie pojemny.

 

Tak myślę nad Hondą Odyssey, Toyota Sienna XLE AWD oraz Mercedesie R350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kriskristoffers napisał:

Tribeca :D

Tribeca ma mniejszy zbiornik paliwa od obecnego OBK i wiecej od niego pali... nawet porownujac wersje 3.6. Jezeli jest 3 dzieci w fotelikach to Subaru nie ma dobrego auta (do momentu az pojawi sie Ascent).  Mazda cx-9 jest tutaj godnym polecenia pojazdem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...