Skocz do zawartości

Jaki rocznik wybrać


et3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu , budżet maksymalnie 70.000 zł. I mam problem bo otrzymałem tyle sprzecznych informacji że strach J. Chcę kupić benzynę 2,5 , diesla nie lubię i nie chcę , i tak jedni radzą kup nowszy mniej wytłuczony , inni kup z 2010r. bo wtedy były lepsze silniki, znowu kup z Ameryki , Szwajcarii Szwecji  a inni tylko z polskiego salonu.

Tak więc proszę o pomoc jaki rocznik polecacie , kraj pochodzenia ważny czy nie , co w wyposażeniu jest ważne a co nie etc. etc.

Witam ponownie

Widzę że dyskusja przybrała nieoczekiwany ale spodziewany obrót – przecież po moim poście można zorientować się można że jestem nowicjuszem z jakąś kwotą pieniędzy do kupna samochodu subaru outback .  Po uważnym przeczytaniu postów dalej jestem w d……

Prosiłem przecież o poradę a dostałem cztery informacje od  , cytuję w kolejności (czekker. Grzegorz, Grisha Rosiak, Eryk. house_1)

 

Pozostali  postanowili  pochwalić odpowiedziami do ww , nie zawsze pochlebnymi  oraz bełkotem  technicznym i info o wymienionych częściach.

Co w moim przypadku NIC nie wniosło

DALEJ NIC NIE WIEM O SAMOCHODACH SUBAEU OUTBACK

Ale chcę kupić ten samochód

 

 

Edytowane przez et3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBK 3gen. to ostatnia fajna generacja (szyby bez ramek, itp. ;)) czyli roczniki 2003-2009.
Z takim budżetem możesz mieć H6 z końca produkcji w idealnym stanie (i małym przebiegiem) i jeszcze zostanie Ci kupa kasy na ewentualne naprawy, gdyby mimo wszystko coś się przytrafiło.

 

Potem dopiero najnowsze (od 2015?) w miarę fajnie wyglądają - jak dla mnie (oczywiście de gustibus..).

Ale niestety na takie 70k to chyba za mało kasy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, czekker napisał:

OBK 3gen. to ostatnia fajna generacja (szyby bez ramek, itp. ;)) czyli roczniki 2003-2009.
Z takim budżetem możesz mieć H6 z końca produkcji w idealnym stanie (i małym przebiegiem) i jeszcze zostanie Ci kupa kasy na ewentualne naprawy, gdyby mimo wszystko coś się przytrafiło.

 

Potem dopiero najnowsze (od 2015?) w miarę fajnie wyglądają - jak dla mnie (oczywiście de gustibus..).

Ale niestety na takie 70k to chyba za mało kasy ..

Nic dodać, nic ująć. Jeszcze na LPG bedzie.

Edytowane przez Basmanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czekker napisał:

OBK 3gen. to ostatnia fajna generacja (szyby bez ramek, itp. ;)) czyli roczniki 2003-2009.
Z takim budżetem możesz mieć H6 z końca produkcji w idealnym stanie (i małym przebiegiem) i jeszcze zostanie Ci kupa kasy na ewentualne naprawy, gdyby mimo wszystko coś się przytrafiło.

 

Potem dopiero najnowsze (od 2015?) w miarę fajnie wyglądają - jak dla mnie (oczywiście de gustibus..).

Ale niestety na takie 70k to chyba za mało kasy ..

 

Na pewno III gen. lepiej wygląda, ale technicznie odstaje mocno od IV gen., poza tym 3,6 jest lepsze niż 3.0. A szyby bez ramek w tym typie  auta pasują trochę jak pięść do nosa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, GREGG napisał:

 

poza tym 3,6 jest lepsze niż 3.0. A szyby bez ramek w tym typie  auta pasują trochę jak pięść do nosa ;)

 

 

Heh, nie będę reagować na zaczepki :biglol:

 

A poza tym, tak jak pisze @Oczkoo15, mnie też coś się kojarzy, że ktoś (@carfit?) pisał kiedyś, że nowe H6 3.6 jest bardziej awaryjne od 3.0 - jeżeli coś pokręciłem to odszczekam ;)

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci osobiście i bardzo subiektywnie polecam Outback III, czyli roczniki 2005-2009 z silnikiem H6. Duży szklany dach, oczywiście szyby bez ramek, bardzo ciekawy silnik. Może i trudno znaleźć idealny egzemplarz, ale jest to możliwe. Budżet z pewnością wystarczy. Zadbana sztuka odwdzięczy się bezawaryjnością, a przebiegi 500kkm+ są realne (szczególnie widać to po przejrzeniu forów w US). Oczywiście pojawią się kwestie eksploatacyjne, jakaś cieknąca maglownica i mniejsze irytujące drobiazgi (zacinające się drzwi...). Ja jeźdzę już ponad 3 lata, zrobiłem ok 80kkm (aktualnie przjechane ponad 240kkm). Budzet, którym dysponujesz wystarczy na zakup rocznika 2008-2009 i zostanie ok 20-30kPLN na... paliwo (pali jak smok). Na opczątku tego roku rozważałem zmianę, ale tak poważnie to nie znalazłem alternatywy. No i najważniejsza rzecz: to ostatni moment na zakup, bo faktycznie ten model powoli zaczyna być wiekowy...

 

PS. Mam wszystkie rachunki z ostatnich 7 lat, więc jeśli interesują Cię prawdziwe koszty utrzymania pisz na priv. Chętnie "opowiem" więcej.  

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzegorz Grisha Rosiak napisał:

Mam wszystkie rachunki z ostatnich 7 lat, więc jeśli interesują Cię prawdziwe koszty utrzymania pisz na priv. Chętnie "opowiem" więcej

Mógłbyś zdradzić jakie rzeczy na przestrzeń tych lat robiłeś? Może być priv:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data

serwis

przebieg

informacja

20 października 2017

Kornecki Auto Sport

240 000 km

manżeta

7 czerwca 2017

Kornecki Auto Sport

230 800 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, poduszka stabilizatora 

16 marca 2017

Kornecki Auto Sport

227 180 km

tuleja wahacza tylnego, przekładnia kierownicza, olej, filtry, sworzeń wahacza, piasty przód i tył, geometria

19 stycznia 2017

Kornecki Auto Sport

224 000 km

tarcze, klocki, usunięcie błędu P0420, zamówienie nowej maglownicy

2 listopada 2016

Oponeo.pl

218 000 km

nowe całoroczne opony Nokian WeatherProof 225/55/R17

9 sierpnia 2016

Kornecki Auto Sport

214 040 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, tuleja tylna wahacza przedniego, łącznik stabilizatora, ustawienie geometrii

6 kwietnia 2016

Kornecki Auto Sport

206 500 km

regeneracja wału napędowego w Metcomp Sp. z o.o.

20 marca 2016

Bajeczna 22

205 500 km

wymiana poduszki pod dyfrem

15 marca 2016

Alnar

205 100 km

wymiana oleju w skrzyni biegów

1 marca 2016

Alnar

202 000 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny

1 marca 2016

Alnar

202 000 km

montaż zestawu głośnomówiącego Parrot

1 lutego 2016

Alnar

198 800 km

wymiana kloców hamulcowych

28 stycznia 2016

Alnar

198 400 km

wymiana sworzni wahacza

14 grudnia 2015

Alnar

195 100 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny

16 listopada 2015

Alnar

192 700 km

serwis

26 października 2015

Alnar

190 500 km

łączniki stabilizatora, gumy, wymiana opon

10 sierpnia 2015

Norauto

186 200 km

nowy akumulator

15 maja 2015

Alnar

180 000 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, ustawienie geometrii, olej w dyfrze, serwis klimatyzacji

4 listopada 2014

Dawoj

167 000 km

wymiana tylnych amortyzatorów

10 października 2014

Detailing

166 000 km

detailing wnętrza, regeneracja skóry

6 października 2014

Dawoj

166 000 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, tarcze hamulcowe przód

15 września 2014

Dawoj

164 000 km

przegląd przedzakupowy

data

serwis

przebieg

informacja

10 września 2014

Koper

163 200 km

manżeta, klocki hamulcowe

21 lipca 2014

Koper

-

wymiana obejmy węża wody, płyn chłodzący, sprawdzenie układu chłodniczego

5 listopada 2013

Koper

153 200 km

wymina piasty

1 października 2013

Koper

152 000 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, tarcze hamulcowe przód, wymiana gum i łączników stabilizatora

16 maja 2013

Koper

146 800 km

wymiana chłodnicy wody

30 kwietnia 2013

Koper

145 800 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, wymiana opon

7 listopada 2012

Koper

-

montaż lampy przeciwmgielnej ue

11 października 2012

Koper

-

bezgotówkowa naprawa blacharska

30 kwietnia 2012

Koper

-

wymiana paska wieloklinowego i rolki

13 kwietnia 2012

Koper

131 600 km

tarcze i klocki hamulcowe, serwis klimatyzacji

6 kwietnia 2012

Koper

131 000 km

klocki hamulcowe przód

14 marca 2012

Koper

130 444 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny

15 listopada  2011

Koper

-

olej, klocki hamulcowe przód, wymiana lusterka

17 sierpnia 2011

Koper

-

lakierowanie zderzaka

21 lipca 2011

Koper

118 040 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, klocki hamulcowe, wymiana UPG, planowanie głowic

Edytowane przez Grzegorz Grisha Rosiak
  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wybor rocznika Outbacka zalezy w duzej mierze od potrzeb kupujacego.  Bo na przyklad przy dwojgu malych dzieci polecalbym 4 generacje i wzwyz, poniewaz w 3 generacji tylnie dzwi nie otwieraja sie zbyt szeroko oraz jest odczuwalnie mniej miejsca na tylniej kanapie.  Jesli jednak nie ma malych dzieci to 3 genracja jest przemilym autem.  Warto dodac tez ze 4 generacja ma wiekszy zbiornik paliwa - co dla mnie ma pewne znaczenia.  Mam 3 i 5 generacje Outbacka, i powiem ze po pewnych przerobkach 3 generacja 2.5i wygrywa w zakretach z fabrycznym OBK 3.6 5 generacji - ale niestety tylko w zakretach.  Jak dla mnie wyglad 3 generacji jest nadal najbardziej atrakcyjnu ze wszystkich modeli, ale z praktycznego punktu widzenia, 5 generacja wygrywa.  Dodam jeszcze ze spalanie 5 generacji 3.6 jest na tym samym lub lepszym poziomie od 3 generacji 2.5i (oba automaty ale CVT vs 4eat), przy jezdzie 60% drogi wiejskie 40% droga szybkiego ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzegorz Grisha Rosiak napisał:

data

serwis

przebieg

informacja

20 października 2017

Kornecki Auto Sport

240 000 km

manżeta

7 czerwca 2017

Kornecki Auto Sport

230 800 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, poduszka stabilizatora 

16 marca 2017

Kornecki Auto Sport

227 180 km

tuleja wahacza tylnego, przekładnia kierownicza, olej, filtry, sworzeń wahacza, piasty przód i tył, geometria

19 stycznia 2017

Kornecki Auto Sport

224 000 km

tarcze, klocki, usunięcie błędu P0420, zamówienie nowej maglownicy

2 listopada 2016

Oponeo.pl

218 000 km

nowe całoroczne opony Nokian WeatherProof 225/55/R17

9 sierpnia 2016

Kornecki Auto Sport

214 040 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, tuleja tylna wahacza przedniego, łącznik stabilizatora, ustawienie geometrii

6 kwietnia 2016

Kornecki Auto Sport

206 500 km

regeneracja wału napędowego w Metcomp Sp. z o.o.

20 marca 2016

Bajeczna 22

205 500 km

wymiana poduszki pod dyfrem

15 marca 2016

Alnar

205 100 km

wymiana oleju w skrzyni biegów

1 marca 2016

Alnar

202 000 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny

1 marca 2016

Alnar

202 000 km

montaż zestawu głośnomówiącego Parrot

1 lutego 2016

Alnar

198 800 km

wymiana kloców hamulcowych

28 stycznia 2016

Alnar

198 400 km

wymiana sworzni wahacza

14 grudnia 2015

Alnar

195 100 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny

16 listopada 2015

Alnar

192 700 km

serwis

26 października 2015

Alnar

190 500 km

łączniki stabilizatora, gumy, wymiana opon

10 sierpnia 2015

Norauto

186 200 km

nowy akumulator

15 maja 2015

Alnar

180 000 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, ustawienie geometrii, olej w dyfrze, serwis klimatyzacji

4 listopada 2014

Dawoj

167 000 km

wymiana tylnych amortyzatorów

10 października 2014

Detailing

166 000 km

detailing wnętrza, regeneracja skóry

6 października 2014

Dawoj

166 000 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, tarcze hamulcowe przód

15 września 2014

Dawoj

164 000 km

przegląd przedzakupowy

data

serwis

przebieg

informacja

10 września 2014

Koper

163 200 km

manżeta, klocki hamulcowe

21 lipca 2014

Koper

-

wymiana obejmy węża wody, płyn chłodzący, sprawdzenie układu chłodniczego

5 listopada 2013

Koper

153 200 km

wymina piasty

1 października 2013

Koper

152 000 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, tarcze hamulcowe przód, wymiana gum i łączników stabilizatora

16 maja 2013

Koper

146 800 km

wymiana chłodnicy wody

30 kwietnia 2013

Koper

145 800 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, wymiana opon

7 listopada 2012

Koper

-

montaż lampy przeciwmgielnej ue

11 października 2012

Koper

-

bezgotówkowa naprawa blacharska

30 kwietnia 2012

Koper

-

wymiana paska wieloklinowego i rolki

13 kwietnia 2012

Koper

131 600 km

tarcze i klocki hamulcowe, serwis klimatyzacji

6 kwietnia 2012

Koper

131 000 km

klocki hamulcowe przód

14 marca 2012

Koper

130 444 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny

15 listopada  2011

Koper

-

olej, klocki hamulcowe przód, wymiana lusterka

17 sierpnia 2011

Koper

-

lakierowanie zderzaka

21 lipca 2011

Koper

118 040 km

olej, filtr oleju, filtr powietrza, filtr kabiny, klocki hamulcowe, wymiana UPG, planowanie głowic

 

Niektóre interwały wymian co najmniej zastanawiające. Sworznie wahaczy i piasty wytrzymały tylko 30000km? Klocki u Kopra co 10000? Co oni wkładają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2017 o 13:21, et3 napisał:

Noszę się z zamiarem zakupu , budżet maksymalnie 70.000 zł. I mam problem bo otrzymałem tyle sprzecznych informacji że strach J. Chcę kupić benzynę 2,5

 

Moim skromnym zdaniem 2,5 to nie najlepszy wybór - silnik awaryjne, lubiące olej.

Proponuję rozważyć:

Jeśli jeździsz sam, z rodziną 2+2 i wolisz bardziej przytulne miejsce pracy kierowcy (taki samochód zbudowany "dookoła" kierowcy, w którym od razu poczujesz się jak w domu), to rozważ zakup Outbacka 07-09 (polifta) z silnikiem 3.0 + wymiana zawieszenia na mniej bujające. 

 

Jeśli twój gabaryt jest "większy" lub masz rodzinę typu 2+3, lub lubisz przestrzeń w aucie i fotel typu "przedtelewizornik", to sugeruję Outbacka 2010 3.6. Spokojnie znajdziesz w założonym budżecie. Co prawda większość jest z USA, ale nie jest to wada. Forum w razie co pomoże, tylko trzeba kupować z rozwagą i sprawdzić VIN.

Trzeba przyznać, że silnik 3.6 w Tribecach z 2007-9 roku lubił paść bo brał olej, a ludziska tego nie sprawdzali. Ale jakoś w autach po 2009 chyba coś poprawiono, bo znam kilku i nie stwierdzają nadmiernego brania oleju.

 

A do tego zalecam montaż lpg, aby nie trzeba było jęczeć że dużo pali (na tle Passata B6 w "tedeiku" oczywiście).

Edytowane przez house_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Widzę że dyskusja przybrała nieoczekiwany ale spodziewany obrót – przecież po moim poście można zorientować się można że jestem nowicjuszem z jakąś kwotą pieniędzy do kupna samochodu subaru outback .  Po uważnym przeczytaniu postów dalej jestem w d……

 

Prosiłem przecież o poradę a dostałem cztery informacje od  , cytuję w kolejności (czekker. Grzegorz, Grisha Rosiak, Eryk. house_1)

 

Pozostali  postanowili  pochwalić odpowiedziami do ww , nie zawsze pochlebnymi  oraz bełkotem  technicznym i info o wymienionych częściach.

 

Co w moim przypadku NIC nie wniosło

 

DALEJ NIC NIE WIEM O SAMOCHODACH SUBAEU OUTBACK

 

Ale chcę kupić ten samochód

 

To co wybrałem do oceny

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-subaru-outback-iv-limited-dostepny-od-reki-ID6yRiKF.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-4x4-automat-szyberdach-2013-r-zamiana-ID6yx8OH.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

 

 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-2-5-benzyna-xenon-automat-szwajcar-aso-subaru-104-tys-km-ID6zfusm.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

  • Do kitu 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, et3 napisał:

Prosiłem przecież o poradę a dostałem cztery informacje od  , cytuję w kolejności (czekker. Grzegorz, Grisha Rosiak, Eryk. house_1)

Nikt tutaj za Ciebie decyzji nie podejmie jaki konktnie samochód masz kupić.Kieruj sie zdrowym rozsądkiem a nie zauroczeniem.Jeżeli od strony mechanicznej jesteś nie w temacie to poproś kogoś ze znajomych, może innych właścicieli Subaru o pomoc w weryfikacji samochodu lub podjeć do ASO/nie ASO co tam wolisz.

Bez pretensji proszę bo każdy ma prawo się w tym wątku wypowiadać:angry: ( czasem OT równierz )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, et3 napisał:

Witam ponownie

 

Widzę że dyskusja przybrała nieoczekiwany ale spodziewany obrót – przecież po moim poście można zorientować się można że jestem nowicjuszem z jakąś kwotą pieniędzy do kupna samochodu subaru outback .  Po uważnym przeczytaniu postów dalej jestem w d……

 

 

Mysle ze moznaby bylo poradzic cos wiecej gdybys od siebie podal wiecej informacji - gdzie jezdzisz (miasto, drogi wiejskie, autostrady), czy masz rodzine ktora musisz wozic, czy spalanie ma dla ciebie znaczenie, jaki jest twoj styl jazdy (jezdzisz szybko czy raczej spokojnie).... itp itp.  Akurat sie tak zlozylo ze roznica miedzy OBK 3 i 4 generacji to jak zupelnie inne modele, i takie dodatkowe detale maja znaczenie.  A jesli chodzi o wybor auta z ogloszenia, to kto co moze powiedziec z internetu. - trzeba pojechac obejrzec.  Napisz konkretnie co chcesz wiedziec to ci napiszemy co wiemy... to tak najlepiej dziala.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...