Skocz do zawartości

Skrzynia Biegów-Szarpanie


_dycha_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety ale chyba skończyła mi się skrzynia w Imprezie GG , mianowicie przy pełnym skręcie i powolnym ruszaniu ewidentnie samochód zachowuje się tak jakby jednej satelity w koszyczku przegubu nie było, zarówno w lewo jak i prawo. Dodam że dopiero kupiłem Impreze i robiłem w niej sprzęgło bo samochód nawet nie miał siły ruszyć. Od razu po zrobieniu odczuwałem jeszcze jedną rzecz przy ruszaniu z 1 lub przy redukcji z 2 na 3 ( zwłaszcza ) i puszczaniu sprzęgła szarpało skrzynią ( teoretycznie jakby poduszka była zerwana ) ale nic z tego. 

 

Stąd tylko podpowiedź, a chyba uświadomienie mnie że dyfer w skrzyni się skończył ? I dalej mam możliwość zakupu skrzyni od Forka również 2000 również 125km to będzie to samo ?

Edytowane przez _dycha_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej bedzie druga skrzynie zwlaszcza ze za mala kase wlasnie z forka moge miec to chyba to samo ? Na czym polega regeneracja tak naprawde tylko na wymianie oleju ? A co ze sprzeglem wyczytalem ze kilka osob z forum zalozylo exeda i mieli to samo z szarpaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12/8/2017 o 23:20, _dycha_ napisał:

Chyba lepiej bedzie druga skrzynie zwlaszcza ze za mala kase wlasnie z forka moge miec to chyba to samo ?

 

Jeśli problem tkwi w wiskozie, to ta z tego Forka może być również zatarta, albo może się zatrzeć lada dzień. Sprzęgło wiskotyczne pada normalnie po 150-200kkm więc nawet jeśli to w Forku jest jeszcze OK to nie wiesz ile pociągnie. Na regenerację niektórzy dają 1-3 lata gwarancji. Z tym że trzeba wiskozę wymontować, wysłać do regeneracji, wmontować spowrotem, co oznacza przynajmniej parę dni w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...