Skocz do zawartości

jaka skrzynia do legacy ii 2.2b


EnZo00

Rekomendowane odpowiedzi

witam.po długich poszukiwaniach stwierdziłem ze napisze post. Posiadam legacy II z 97r. z silnikiem wolnossacym o pojemności 2.2

. Legasia posiada skrzynie manualną z reduktorem, która niestety kończy swój żywot, od dawna już wydaje niepokojące dźwięki. I nawet po ostatniej wymianie sprzęgła, docisku,łapy a przy okazji łożyska wydaje z siebie głośny szum jak by tarcie i gwizdy na każdym biegu. Po wciśnięciu sprzęgła odgłosy znacznie ustają ale nadal słychać lekkie tarcie. Ze względu na wysoki koszt regeneracji i dość niski koszt używanych postanowiłem ze pora na wymianę skrzyni. I tu zaczynają się schody ponieważ skrzynie z legacy 2.2 jest bardzo trudno znaleźć a masa części jest taka sama jak przy pojemności 2.0 to jak to wygląda w sprawie skrzyni biegów? Czy są to takie same jak z 2.0 czy tez przełożenia czy cokolwiek się różni na tyle ze dyskwalifikuje zakup z 2-litrowki ?  proszę o radę kogoś kto ma na ten temat pojęcie. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie musisz dopasować do dyfra, tak żeby zgadzało się przełożenie główne, u siebie w Legacy 2.0 mam zamontowany silnik 2.2 i wszystko pasowało, więc w drugą stronę też będzie pasować. O resztę pytaj mądrzejszych :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...