Skocz do zawartości

forester - hamowanie


adammaj1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Dyrekcja napisał:

 

Zapewne Forester może osiągnąć lepsze rezultaty z typowo szosowym ogumieniem.

 

czyli testowany model miał ogumienie "nieszosowe" ? 

Jakie opony ma aktualnie dostępny w salonie Forester ?  

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, adammaj1 napisał:

czyli testowany model miał ogumienie "nieszosowe" ? 

Jakie opony ma aktualnie dostępny w salonie Forester ?

na 1 stronie masz napisane że winne są opony..

zwykły forek Yokahama geolandag g95/g91, forek xt bridgestone dueler- o wiele lepsze niż geolandar. Sprawdz sobie w internecie co to za gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karas napisał:

na 1 stronie masz napisane że winne są opony..

zwykły forek Yokahama geolandag g95/g91, forek xt bridgestone dueler- o wiele lepsze niż geolandar. Sprawdz sobie w internecie co to za gumy

 bridgestone dueler - hamowanie na mokrej nawierzchni : klasa B

geolander g95 - hamowanie na mokrej nawierzchni : klasa C

 

słabo opony rzeczywiście,  zwłaszcza jak na firmę która szczyci się bezpieczeństwem swoich samochodów

Czy są testy że po wymianie opon na lepsze Forester jest w czołówce ? ( a nie w tyle stawki) 

Jeśli założymy że Subaru dobiera opony odpowiednie do jakości hamulców  to na podstawie Europejskiej Etykiety opon ( hamowanie na mokrej nawierzchni) można powiedzieć że 

* Forester zwykły jest w 3 klasie skuteczności hamowania 

* Forester XT w 2 klasie skuteczności hamowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę wątek od samego początku i do tej pory nie wiem jakiej autor oczekuje odpowiedzi :) 
Nie ma opony idealnej, nie ma niestety standaryzacji w kwestii testów drogi hamowania (identyczne warunki, temperatura, powierzchnia i identyczne opony w kazdym aucie), podobnie ma się przy testach przyśpieszenia (można poczytać np. o "one foot rollout"), gdzie również wysokość n.p.m oraz temperatura powietrza może mieć znaczenie.
Podobnie mają się testy spalania. Geolandary to mocno uniwersalne opony, dobrze się spisują w lekkim terenie, kosztem osiągów na asfalcie. Są standardem w większości modeli. Przejechałem Foresterami II generacji ponad 160000 km, na różnych oponach (m.in. wspomnianych Gelonadarach, oponach wielosezonowych, typowo szosowych Bridgestoneach, czy na zimówkach ze średniej półki) i na każdym komplecie auto zachowuje się inaczej. Hamulce same w sobie nigdy mnie nie zawiodły, poza jazdą torową, gdzie po prostu się przegrzewały. Zresztą nawet na torze, nasłabszym ogniwem były właśnie opony.
Jeśli autor tak drąży temat, to dziwię się, że jeszcze nie odbył jazdy próbnej tylko wciąż 'męczy' i analizuje wyniki na papierze... :)

Edytowane przez marhof
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marhof napisał:

Śledzę wątek od samego początku i do tej pory nie wiem jakiej autor oczekuje odpowiedzi :) 
Nie ma opony idealnej, nie ma niestety standaryzacji w kwestii testów drogi hamowania (identyczne warunki, temperatura, powierzchnia i identyczne opony w kazdym aucie), podobnie ma się przy testach przyśpieszenia (można poczytać np. o "one foot rollout"), gdzie również wysokość n.p.m oraz temperatura powietrza może mieć znaczenie.
Podobnie mają się testy spalania. Geolandary to mocno uniwersalne opony, dobrze się spisują w lekkim terenie, kosztem osiągów na asfalcie. Są standardem w większości modeli. Przejechałem Foresterami II generacji ponad 160000 km, na różnych oponach (m.in. wspomnianych Gelonadarach, oponach wielosezonowych, typowo szosowych Bridgestoneach, czy na zimówkach ze średniej półki) i na każdym komplecie auto zachowuje się inaczej. Hamulce same w sobie nigdy mnie nie zawiodły, poza jazdą torową, gdzie po prostu się przegrzewały. Zresztą nawet na torze, nasłabszym ogniwem były właśnie opony.
Jeśli autor tak drąży temat, to dziwię się, że jeszcze nie odbył jazdy próbnej tylko wciąż 'męczy' i analizuje wyniki na papierze... :)

OK. Jest to pewne wyjaśnienie. Opony są słabsze na szosie ale dobre w lekkim ternie. Brzmi sensownie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...