Jump to content

Czym wypełnić dokładkę?

thomson0073
 Share

Recommended Posts

Witam, koledzy czym mogę wypełnić przednią dokładkę zderzaka? Mam ori dokładkę przedniego zderzaka, tylko plastik na niej jest mega twardy... Myślałem ją wypełnić wewnątrz, wg mnie wypełnienie powinno wtedy też działać jako absorber ewentualnego uderzenia - delikatnego oczywiście. :)
Myślałem o piance montażowej ale nie wiem czy jest to do końca dobry pomysł.

Edited by thomson0073

57 minut temu, thomson0073 napisał:

Witam, koledzy czym mogę wypełnić przednią dokładkę zderzaka? Mam ori dokładkę przedniego zderzaka, tylko plastik na niej jest mega twardy... Myślałem ją wypełnić wewnątrz, wg mnie wypełnienie powinno wtedy też działać jako absorber ewentualnego uderzenia - delikatnego oczywiście. :)
Myślałem o piance montażowej ale nie wiem czy jest to do końca dobry pomysł.

Nie najtańsza opcja ale może TAC MAT nie wiem ile masz tam miejsca, ale absorbuje to dość nieźle ;)

Ponoć taki cudak LINK też daje radę. Jak kosztowo to wygląda to nie mam pojęcia. Budżetowo to pewnie akcje typu baranek/styropian. Względnie wyklenie matą butylową może coś da.

3 godziny temu, thomson0073 napisał:

tylko plastik na niej jest mega twardy...

Czyli to pewnie plastik ABS lub podobny. Ja bym nie kombinował, bo jak uderzysz na tyle mocno, że pęknie to żadne wypełnienie tego nie uratuje i trzeba będzie spawać ;) Plus jest taki, że takie dokładki da się reanimować, a nie ulegają dezintegracji jak tani laminat ;)

Godzinę temu, PR7EMEK napisał:

Czyli to pewnie plastik ABS lub podobny. Ja bym nie kombinował, bo jak uderzysz na tyle mocno, że pęknie to żadne wypełnienie tego nie uratuje i trzeba będzie spawać ;) Plus jest taki, że takie dokładki da się reanimować, a nie ulegają dezintegracji jak tani laminat ;)

Reanimowany już dwa razy... :biglol::biglol::biglol:
Dlatego chce zaoszczędzić następne 250pln...

2 godziny temu, thomson0073 napisał:

Dlatego chce zaoszczędzić następne 250pln...

są dwie pewne opcje - udać się do kowala i wykuć ze stali lub nie uderzać w to w co uderzasz ;) możesz też spróbować dwuskładnikowej pianki PU, ale... wątpię w jej wzmacniające właściwości ;)

4 godziny temu, kamul napisał:

A nie myślałeś o opcji włókno + żywica? Przynajmniej wzmacniająco by zadziałało :)

Przeszło mi to przez myśl, tylko zapełnić ją cała w środku czy miejscami? :)

2 godziny temu, PR7EMEK napisał:

udać się do kowala i wykuć ze stali lub nie uderzać w to w co uderzasz ;) możesz też spróbować dwuskładnikowej pianki PU, ale... wątpię w jej wzmacniające właściwości ;)

Hehe :D przyznaje, jest to całkiem oryginalna opcja. Co do tego uderzania, czasami wystarczył głębszy i twardszy śnieg, albo... zając... i pękła...

2 godziny temu, thomson0073 napisał:
6 godzin temu, kamul napisał:

A nie myślałeś o opcji włókno + żywica? Przynajmniej wzmacniająco by zadziałało :)

Przeszło mi to przez myśl, tylko zapełnić ją cała w środku czy miejscami? :)

Myślę, że po prostu kilka warstw da radę. Ja kiedyś używałem novola. Tylko jedna uwaga musisz to robić w ciepłym a najlepiej ogrzewanym miejscu. Do osłonięcia miejsc przed żywicą wystarczy zwykła taśma malarska - nie przesiąka.