Skocz do zawartości

Czym wypełnić dokładkę?


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, koledzy czym mogę wypełnić przednią dokładkę zderzaka? Mam ori dokładkę przedniego zderzaka, tylko plastik na niej jest mega twardy... Myślałem ją wypełnić wewnątrz, wg mnie wypełnienie powinno wtedy też działać jako absorber ewentualnego uderzenia - delikatnego oczywiście. :)
Myślałem o piance montażowej ale nie wiem czy jest to do końca dobry pomysł.

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, thomson0073 napisał:

Witam, koledzy czym mogę wypełnić przednią dokładkę zderzaka? Mam ori dokładkę przedniego zderzaka, tylko plastik na niej jest mega twardy... Myślałem ją wypełnić wewnątrz, wg mnie wypełnienie powinno wtedy też działać jako absorber ewentualnego uderzenia - delikatnego oczywiście. :)
Myślałem o piance montażowej ale nie wiem czy jest to do końca dobry pomysł.

 

Nie najtańsza opcja ale może TAC MAT nie wiem ile masz tam miejsca, ale absorbuje to dość nieźle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, thomson0073 napisał:

tylko plastik na niej jest mega twardy...

Czyli to pewnie plastik ABS lub podobny. Ja bym nie kombinował, bo jak uderzysz na tyle mocno, że pęknie to żadne wypełnienie tego nie uratuje i trzeba będzie spawać ;) Plus jest taki, że takie dokładki da się reanimować, a nie ulegają dezintegracji jak tani laminat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PR7EMEK napisał:

Czyli to pewnie plastik ABS lub podobny. Ja bym nie kombinował, bo jak uderzysz na tyle mocno, że pęknie to żadne wypełnienie tego nie uratuje i trzeba będzie spawać ;) Plus jest taki, że takie dokładki da się reanimować, a nie ulegają dezintegracji jak tani laminat ;)

Reanimowany już dwa razy... :biglol::biglol::biglol:
Dlatego chce zaoszczędzić następne 250pln...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, thomson0073 napisał:

Dlatego chce zaoszczędzić następne 250pln...

są dwie pewne opcje - udać się do kowala i wykuć ze stali lub nie uderzać w to w co uderzasz ;) możesz też spróbować dwuskładnikowej pianki PU, ale... wątpię w jej wzmacniające właściwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamul napisał:

A nie myślałeś o opcji włókno + żywica? Przynajmniej wzmacniająco by zadziałało :)

Przeszło mi to przez myśl, tylko zapełnić ją cała w środku czy miejscami? :)

 

 

2 godziny temu, PR7EMEK napisał:

udać się do kowala i wykuć ze stali lub nie uderzać w to w co uderzasz ;) możesz też spróbować dwuskładnikowej pianki PU, ale... wątpię w jej wzmacniające właściwości ;)

Hehe :D przyznaje, jest to całkiem oryginalna opcja. Co do tego uderzania, czasami wystarczył głębszy i twardszy śnieg, albo... zając... i pękła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, thomson0073 napisał:
6 godzin temu, kamul napisał:

A nie myślałeś o opcji włókno + żywica? Przynajmniej wzmacniająco by zadziałało :)

Przeszło mi to przez myśl, tylko zapełnić ją cała w środku czy miejscami? :)

 

Myślę, że po prostu kilka warstw da radę. Ja kiedyś używałem novola. Tylko jedna uwaga musisz to robić w ciepłym a najlepiej ogrzewanym miejscu. Do osłonięcia miejsc przed żywicą wystarczy zwykła taśma malarska - nie przesiąka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...