Jump to content

Nie działa odpalanie Forestera III SH


Jacek S.
 Share

Recommended Posts

Zaskoczył mnie nieprzyjemnie na polowaniu 4 km od najbliższych siedzib ludzkich . Bez wcześniejszych ostrzeżeń . Jak wiecie uruchamiany jest przyciskiem .

Po jego wciśnięciu wskazówki wędrują do końca skali , wracają , stuk przekaźnika i samochód powinien włączyć rozrusznik i odpalić . Idą tylko wskazówki  , wracają

potem cisza .... i nic się nie dzieje . Ściągnął mnie rolnik traktorem , na holu odpaliłem . Zmieniłem baterie w pilocie , próbowałem odpalić z kabli z innego akumulatora

, aby wykluczyć awarię akumulatora , nic ...  Co się mogło stać ? I byłbym wdzięczny za namiar na kogoś w Gdyni , Rumii , Wejherowie , który mogłby się tym zająć .

Sprawa dla elektryka ??? Silnik 2.0D .

 

pozdro

 

jacek

Edited by Jacek S.
Link to comment
Share on other sites

Skoro odpalił na lince, skoro liczniki i kokpit startuje i słyszysz PUK a oczekujesz rozrusznika a on nic - to chyba trzeba zagadać z tym rozrusznikiem lub jego bendiksem ?

Na serio to ostukaj rozrusznik młotkiem lub czymś tego typu = szczotki i bendiks powinny odreagować jeżeli się kończą a ty w ciemnym lesie.

Jak w cywilizacji to sprawdzenie czy dochodzi zasilanie na rozrusznik, jeżeli dochodzi to demontaż i na stół do reanimacji.

Link to comment
Share on other sites

Sarninka dobra rzecz. Kiełbasa z dzika też nie najgorsza ;) Co do dzików to sam bym chętnie powystrzelał połowę albo więcej. Jest ich tyle, że miejscami strach jeździć wieczorem.  Fusionem przywaliłem parę lat temu w dwa dziki przy 80 km/h. Tremba, nie Twoim Fusionem, tylko drugim, granatowym. A co do rozrusznika, znam osobiście dwa przypadki, gdzie podczas odpalania na zaciąg poszedł pasek rozrządu i silnik się zdemolował, więc z tym ostrożnie please.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wyjaśniło się . Przyczyną było zwarcie w instalacji świateł dziennych , które onegdaj kupiłem za namową forum za 650 zł na alledrogo ( dedykowane do tego modelu łączące funkcje dziennych i przeciwmgielnych - jest temat na forum o tym ). Komputer jakoś to wykrył i zablokował możliwość rozruchu . Zdemontowałem , odesłałem do reklamacji do Radomia na razie cisza ...

 

jacek

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...