Skocz do zawartości

Nie działa odpalanie Forestera III SH


Jacek S.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaskoczył mnie nieprzyjemnie na polowaniu 4 km od najbliższych siedzib ludzkich . Bez wcześniejszych ostrzeżeń . Jak wiecie uruchamiany jest przyciskiem .

Po jego wciśnięciu wskazówki wędrują do końca skali , wracają , stuk przekaźnika i samochód powinien włączyć rozrusznik i odpalić . Idą tylko wskazówki  , wracają

potem cisza .... i nic się nie dzieje . Ściągnął mnie rolnik traktorem , na holu odpaliłem . Zmieniłem baterie w pilocie , próbowałem odpalić z kabli z innego akumulatora

, aby wykluczyć awarię akumulatora , nic ...  Co się mogło stać ? I byłbym wdzięczny za namiar na kogoś w Gdyni , Rumii , Wejherowie , który mogłby się tym zająć .

Sprawa dla elektryka ??? Silnik 2.0D .

 

pozdro

 

jacek

Edytowane przez Jacek S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpalił na lince, skoro liczniki i kokpit startuje i słyszysz PUK a oczekujesz rozrusznika a on nic - to chyba trzeba zagadać z tym rozrusznikiem lub jego bendiksem ?

Na serio to ostukaj rozrusznik młotkiem lub czymś tego typu = szczotki i bendiks powinny odreagować jeżeli się kończą a ty w ciemnym lesie.

Jak w cywilizacji to sprawdzenie czy dochodzi zasilanie na rozrusznik, jeżeli dochodzi to demontaż i na stół do reanimacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarninka dobra rzecz. Kiełbasa z dzika też nie najgorsza ;) Co do dzików to sam bym chętnie powystrzelał połowę albo więcej. Jest ich tyle, że miejscami strach jeździć wieczorem.  Fusionem przywaliłem parę lat temu w dwa dziki przy 80 km/h. Tremba, nie Twoim Fusionem, tylko drugim, granatowym. A co do rozrusznika, znam osobiście dwa przypadki, gdzie podczas odpalania na zaciąg poszedł pasek rozrządu i silnik się zdemolował, więc z tym ostrożnie please.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyjaśniło się . Przyczyną było zwarcie w instalacji świateł dziennych , które onegdaj kupiłem za namową forum za 650 zł na alledrogo ( dedykowane do tego modelu łączące funkcje dziennych i przeciwmgielnych - jest temat na forum o tym ). Komputer jakoś to wykrył i zablokował możliwość rozruchu . Zdemontowałem , odesłałem do reklamacji do Radomia na razie cisza ...

 

jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...