Jump to content

6MT

kiedro

Recommended Posts

Skrzynie roznia sie przelozeniami, wkladami dyfrow, spec b bylo polaczone z dyfrem r160 sti ma r180.  Do r180 musisz miec inne polosie, hybrydowe (ukrecaja sie) lub z sti, ale do tego musisz kupic zwrotnice z sti. 

Sama skrzynia goła z bagnetem nie występuje poniżej 7klocków. Przeważnie od 8,5 w górę. Górnej granicy nie ma. Z DCCD, dyfrem , półosiami i kompem to spokojnie 12-16k może być.

Edited by Helmut

Nigdy nie widziałem kompletnej sprawnej skrzyni z STI GD poniżej 5,5 tysiaca złotych. Fakt ostatnio co raz rzadziej to śledzę. Oczywiście moje prognozy cenowe są z zakładką na koszt transportu/ wysyłki części i usługę mechanika (złożenie tego w kompletną całość). Każdemu życzę by udało mu się to załatwić za 5 tysi ale podejrzewam, że niestety niewiele się pomyliłem.

2 godziny temu, osamakiller napisał:

A jak z wytrzymałością takiej skrzyni i czym jest poszperowana, mówie o sti gd.

na pewno jest dużo wytrzymalsza niż 5mt, ale wszystko da się zepsuć ;) Szpery w zależności od konkretnej skrzyni i dyfra, od wiskozy po płytkę.

22 godziny temu, mly96 napisał:

na pewno jest dużo wytrzymalsza niż 5mt, ale wszystko da się zepsuć ;) Szpery w zależności od konkretnej skrzyni i dyfra, od wiskozy po płytkę.

Czyli 6MT Z STI GD może mieć zwykłe wisko? Myślałem że płytki itp.

1 godzinę temu, osamakiller napisał:

Czyli 6MT Z STI GD może mieć zwykłe wisko? Myślałem że płytki itp.

no jasne, że może mieć wisko,  a nawet większość ma wisko/suretracka/torsena, płytka to rzadkość, ale warto ją mieć, wrażeń z jazdy na innych szperach niż płytka nie komentuję bo szkoda czasu ;). Przód albo otwarty albo helikal ;)

Edited by mly96