Jump to content

Wymiana tylnych amorow MY04 Kombi

grzybu
 Share

Recommended Posts

Przymierzam się na dniach do wymiany:

Tylnych amortyzatorów

Sprężyn

Górnych mocowań (poduszek)

Czy po wymianie trzeba później ustawiać (i ewentualnie jak) zbieżność lub cokolwiek innego?

Ja tu wiedzy jakiejś większej nie mam, ale kolega mechanik amator z moja pomocą w myślę 3-4h da sobie rade z tym zadaniem.

Zrobilem

Znaczy kolega

I tak

Jest elegancko i zajefajnie

Nowe sprezyny wzmacniane lesjofors

Nowe gorne mocowania kyb

Nowe amorki bilstein B6

I

Siedzi ciut wyzej niz ten niebieski powyzej, tak na ok 3palce

A wczesniej to na styk z tendencja do opadania

Teraz za bardzo nie reaguje na gosci a drogi sie trzyma jak opetany (wczesniej to juz kiepsko)

Jest ciszej na wybojach mniej buja itp. Generalnie super. To moje pierwsze w zyciu tak dobre amorki. Bede teraz zbieral na przod

Witam, to i ja się cosik dopytam,  po wpadnięciu w studzienkę jednym kołem,  która jest niżej niż asfalt o jakieś 5 cm, auto dziwnie sie zachowuje tak jakby zarzuci tyłkiem. Moje pytanie jest następujące:  czy to wina siedzącego tyłu i amorka z prawej strony który jest lekko zapocony czy może już czas zajrzeć do tulejek wahaczy? 

Dodam że w zawieszeniu raczej nic nie puka w koleinach raczej nie zauważyłem większych problemów (może jeszcze nie wjechałem w tak wielkie aby problem można było zauważyć)

Co o tym myślicie?

20 godzin temu, Adam Marciniak napisał:

Koledzy a jaki użyć sprężyny i skórki do legacy kombi 2007r 2.0b+G bo mi siedzi tył i coś się jeszcze dodaje bo gdzieś słyszałem że jakieś podkladki

o sprężynach i amorkach przeczytałem, że podobno jest git taki zestaw jak poniżej. Tekst z innego forum.

"Zamocowałem sprężyny od Outbacka KYB RA6429, amory Bilsteiny 19-158686, no i mocowanie KYB.
Grubsza sprężyna utwardziła lekko tył, no i pełny bagażnik nie powoduje siadania tyłu, wszystko równe nawet przy pełnych zbiornikach i 4 osobach."