Skocz do zawartości

Wymiana tylnych amorow MY04 Kombi


grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się na dniach do wymiany:

Tylnych amortyzatorów

Sprężyn

Górnych mocowań (poduszek)

Czy po wymianie trzeba później ustawiać (i ewentualnie jak) zbieżność lub cokolwiek innego?

Ja tu wiedzy jakiejś większej nie mam, ale kolega mechanik amator z moja pomocą w myślę 3-4h da sobie rade z tym zadaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem

Znaczy kolega

I tak

Jest elegancko i zajefajnie

Nowe sprezyny wzmacniane lesjofors

Nowe gorne mocowania kyb

Nowe amorki bilstein B6

I

Siedzi ciut wyzej niz ten niebieski powyzej, tak na ok 3palce

A wczesniej to na styk z tendencja do opadania

Teraz za bardzo nie reaguje na gosci a drogi sie trzyma jak opetany (wczesniej to juz kiepsko)

Jest ciszej na wybojach mniej buja itp. Generalnie super. To moje pierwsze w zyciu tak dobre amorki. Bede teraz zbieral na przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to i ja się cosik dopytam,  po wpadnięciu w studzienkę jednym kołem,  która jest niżej niż asfalt o jakieś 5 cm, auto dziwnie sie zachowuje tak jakby zarzuci tyłkiem. Moje pytanie jest następujące:  czy to wina siedzącego tyłu i amorka z prawej strony który jest lekko zapocony czy może już czas zajrzeć do tulejek wahaczy? 

Dodam że w zawieszeniu raczej nic nie puka w koleinach raczej nie zauważyłem większych problemów (może jeszcze nie wjechałem w tak wielkie aby problem można było zauważyć)

 

Co o tym myślicie?

 

20 godzin temu, Adam Marciniak napisał:

Koledzy a jaki użyć sprężyny i skórki do legacy kombi 2007r 2.0b+G bo mi siedzi tył i coś się jeszcze dodaje bo gdzieś słyszałem że jakieś podkladki

 o sprężynach i amorkach przeczytałem, że podobno jest git taki zestaw jak poniżej. Tekst z innego forum.

 

"Zamocowałem sprężyny od Outbacka KYB RA6429, amory Bilsteiny 19-158686, no i mocowanie KYB.
Grubsza sprężyna utwardziła lekko tył, no i pełny bagażnik nie powoduje siadania tyłu, wszystko równe nawet przy pełnych zbiornikach i 4 osobach."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Trochę odgrzebię. Czy żeby wyjąć tylni amortyzator ze sprężyną, górne mocowanie można odkręcić od spodu czy trzeba mieć dostęp również od środka?

W środku mocowanie wypada w okolicach oparcia, trzeba demontować oparcie, czy może coś innego. Dopiero się przymierzam do demontażu a nie chce rwać plastików w środku na oślep. Dziękuje.

Pacjent OBKII, EJ25, BH9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...