Skocz do zawartości

KALENDARZ FORUMOWY 2024


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Lagravis napisał:

Lista będzie. Póki co czekam na zdjęcia w dużej rozdzielczości. Jak dostanę zdjęcia to wrzucę projekt, wycenę i ogłoszę zapisy. Może tak być?

Pewnie. Tylko jak przesłać Ci zdjęcia? PW czy jakiś mejl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia poproszę przez wiadomość na forum, kilka już dostałem. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie to w niedzielę wrzucę projekt.

Proszę o nadsyłanie zdjęć. Do zdjęć proszę dołączyć info o samochodzie. Wersja, silnik, rocznik, kolor.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proszę o nadesłanie wybranych zdjęć. Póki co mam jedynie od 5-ciu forumowiczów + moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2018 o 09:25, Lagravis napisał:

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Proszę o nadesłanie wybranych zdjęć. Póki co mam jedynie od 5-ciu forumowiczów + moje.

3 moje tu sie przewalają w wątku, możesz se je wziąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopadło mnie lekkie przeziębienie i stąd opóźnienie. Zdjęcia prawie wszystkie już dotarły. Większość dobrej rozdzielczości. Dzisiaj jak wrócę z pracy (niestety, nie mam czasu na L4) to postaram się przygotować i wrzucić projekt na poszczególne miesiące. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda się ruszyć na ostro z tematem.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ok. Wrzucam projekt. W przypadku niektórych zdjęć był problem z rozmiarem i musiałem je odrzucić. Z tego powodu trzech forumowiczów ma po dwa zdjęcia. Wrzuciłem też jedno, którego nie brałem pod uwagę wcześniej.

Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś fajne zdjęcia (i dobrej rozdzielczości), szczególnie na miesiące marzec, październik i listopad to proszę wysyłać.

Proszę również o sprawdzenie czy zgadzają się wszystkie podpisy pod zdjęciami - nazwy użytkowników, dane samochodu.

W poniedziałek-wtorek postaram się zrobić okładkę.

 

01_styczen.jpg

02_luty.jpg

03_marzec.jpg

04_kwiecien.jpg

05_maj.jpg

06_czerwiec.jpg

07_lipiec.jpg

08_sierpien.jpg

09_wrzesien.jpg

10_pazdziernik.jpg

11_listopad.jpg

12_grudzien.jpg

-----------------------------------

Okładka zrobiona na szybko

-----------------------------------

00_okladka.jpg

00_okladka2.jpg

Edytowane przez Lagravis
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lagravis napisał:

Proszę również o sprawdzenie czy zgadzają się wszystkie podpisy pod zdjęciami - nazwy użytkowników, dane samochodu.

Hej! 

Styczniowy Forek to nie mój (chociaż identyczny kolorek ;)  ), natomiast grudniowy Forek to mój! 

Kalendarz jest mega! Szacun!

 

Luke

 

PS: prośba do Forumowiczów o podpowiedź, jak nazywał się oficjalnie ten metalikowy seledynek w Forkach III ? Jasmine green czy Sage green? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Luke Skywalker napisał:

Styczniowy Forek to nie mój (chociaż identyczny kolorek ;)  ), natomiast grudniowy Forek to mój!

 

Dobrze, że zauważyłeś. Wygląda na to, że podpisy grudniowy ze styczniowym się mi pomieszały. Poprawię.

-----------------------------------------------

I jeszcze jedno. Co z "blachami"? Mogę spróbować je zakryć.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester styczniowy jest mój. Tzn. był mój, gdy robiłem zdjęcie i jeszcze długo potem.

 

Kolor nazywa się Sage Green (czyli zieleń szałwiowa). Od jakiejś azjatyckiej odmiany szałwii; europejska jest bardziej zielona.

 

Na PW wysłałem zdjęcie o lepszej rozdzielczości i z niezasłoniętą blachą.

 

A jeśli trzeba, to mam jeszcze ładne zdjęcie niebieskiego XT w lesie (poglądowe w mojej galerii na Forum). Też dostępne w dużej rozdzielczości i z rejestracją.

 

Warto może ujednolicić oznaczenie roku?

 

Projekt bardzo ładny.  :hi:Ponieważ zdjęcia są ogólnie ciemne, warto skonsultować z drukarnią.

 

Edytowane przez subarutux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2018 o 20:34, gumas_72 napisał:

 to by pasowało na okładkę:

 

 

20180600_subaru_chlejady_2018_0314-la.thumb.jpg.dff5977158c42f2453da6ec7bdaa519d.jpg

Coś na co dopiero teraz zwróciłem uwagę - z klasyków jest tylko jedna Impreza GC. W ogóle są tylko 3 Imprezy, po jednej z GC, GD i GH. Dwa razy Legacy IV/OBK3, a poza tym miażdżąca dominacja Foresterów - 7 na 12. Może się czepiam po obiedzie z musztardą, ale trochę mała dywersyfikacja modelowa. Jakby stare modele były na wymarciu.

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, subarutux napisał:

Kolor nazywa się Sage Green (czyli zieleń szałwiowa). Od jakiejś azjatyckiej odmiany szałwii; europejska jest bardziej zielona.

@Lagravis: skoro subarutux daje sobie uciąć paznokieć, że to Sage Green, to poproszę uprzejmie pod moim Forkiem rownież go podpisać. 

Wielkie dzięki!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2018 o 13:30, subarutux napisał:

Forester styczniowy jest mój. Tzn. był mój, gdy robiłem zdjęcie i jeszcze długo potem.

Przed zleceniem druku wrzucę jeszcze raz cały projekt celem ostatecznej weryfikacji. Podmieniłem już podpisy.

 

W dniu 8.12.2018 o 13:30, subarutux napisał:

Kolor nazywa się Sage Green (czyli zieleń szałwiowa). Od jakiejś azjatyckiej odmiany szałwii; europejska jest bardziej zielona.

Ok. Wprowadzę.

 

W dniu 8.12.2018 o 13:30, subarutux napisał:

Na PW wysłałem zdjęcie o lepszej rozdzielczości i z niezasłoniętą blachą.

Wykorzystałem to zdjęcie. Blachę zasłoniłem z własnej inicjatywy, mogę odsłonić jednym kliknięciem.

 

W dniu 8.12.2018 o 13:30, subarutux napisał:

A jeśli trzeba, to mam jeszcze ładne zdjęcie niebieskiego XT w lesie (poglądowe w mojej galerii na Forum). Też dostępne w dużej rozdzielczości i z rejestracją.

Podeślij do mnie proszę. Chociaż Forków jak już inni zauważyli jest trochę za dużo.

 

W dniu 8.12.2018 o 13:30, subarutux napisał:

Warto może ujednolicić oznaczenie roku?

Tak. Opisy aut powinny być ujednolicone. Niestety ja nie mam w tej materii odpowiedniej wiedzy. Dlatego prosiłbym kogoś o pomoc.

 

W dniu 8.12.2018 o 13:30, subarutux napisał:

Projekt bardzo ładny.  :hi:Ponieważ zdjęcia są ogólnie ciemne, warto skonsultować z drukarnią.

Ja nie jestem tak do końca zadowolony, ale jako grafik amator (w dodatku z chronicznym brakiem wolnego czasu) nie potrafiłem zrobić nic lepszego. Oczywiście projekt będzie weryfikowany przez drukarnię na dniach.

 

W dniu 8.12.2018 o 15:51, DETT napisał:

Coś na co dopiero teraz zwróciłem uwagę - z klasyków jest tylko jedna Impreza GC. W ogóle są tylko 3 Imprezy, po jednej z GC, GD i GH. Dwa razy Legacy IV/OBK3, a poza tym miażdżąca dominacja Foresterów - 7 na 12. Może się czepiam po obiedzie z musztardą, ale trochę mała dywersyfikacja modelowa. Jakby stare modele były na wymarciu.

Ta sytuacja wynika niestety tylko i wyłącznie z zaangażowania forumowiczów w kalendarz. Zdecydowana większość to właściciele Foresterów. Część nadesłanych zdjęć innych modeli nie nadawała się do druku. Też wolałbym większą różnorodność. Najbardziej boli mnie, że nie udało się zebrać 12 dobrych zdjęć od różnych użytkowników. Gdyby jakieś nowe fajne zdjęcia się pojawiły to chętnie wykorzystam.

Być może to odzwierciedla populację Subaru w PL?

 

W dniu 8.12.2018 o 16:48, Luke Skywalker napisał:

@Lagravis: skoro subarutux daje sobie uciąć paznokieć, że to Sage Green, to poproszę uprzejmie pod moim Forkiem rownież go podpisać.

Tak zrobię.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W ciągu najbliższych dni prześlę projekt do kilku drukarni celem wyceny. Jak tylko poznam koszt druku to przedstawię na forum i otworzę listę zapisową. Obecnie cena oscyluje pomiędzy 20-30zł za sztukę + wysyłka.

Jeżeli jest presja to zapisy możemy zacząć już.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Beavis napisał:

 

To jaka jest minimalna rozdzielczość?

Rozmiar ramki na zdjęcie w projekcie kalendarza to 3287x2356 pixela przy rozdzielczości 300 dpi. W załączeniu plik obrazujący ten rozmiar. Zdjęcie może być trochę mniejsze, ale przy konieczności dużego powiększenia (>150%) na wydruku może być widać piksele, a tego chcemy uniknąć.

Rozmiar.jpg

3 godziny temu, Dorsz914 napisał:

Coś takiego możę się nada ?

47132071_2472056532868757_5919642755654483968_o.jpg

Tak, to zdjęcie jest fajne. Proponuję wrzucić na marzec.

3 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

Skoro Forków dużo wrzucam swoje GD a nuż sie nada :D

Pierwszy z lewej rzecz jasna :mrgreen:

 

image.jpeg

Niestety to są typowe zdjęcia, które dobrze wyglądają na monitorze, ale do druku się nie nadają. No chyba, że wielkości wizytówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...