Jump to content
Sign in to follow this  
karol_nd

Centralny zamek z lewej strony nie działa -brak obwodu.

Recommended Posts

Witam,

mam problem z centralnym zamkiem w Outbacku. Centralny nie działa ani z pilot ani, ani z klucza po lewej stronie - drzwi LP i LT. Wykluczam przewody czy styki na kostce bo centralny ze sterowania z drzwi kierowcy działa na zamki w prawej stronie i bagażnik. Tak samo działa sterowanie wszystkich szyb z drzwi kierowcy. Na komputerze błąd - brak obwodu zamka centralnego. Może mi ktoś podpowiedzieć gdzie szukać przyczyn ?

Edited by karol_nd

Może na weekendzie będzie chwila to spróbuje się dostać do siłownika i dam znać. Jak mogę sprawdzić czy siłownik działa ? Na krótko pod baterie ?

8 godzin temu, karol_nd napisał:

Może na weekendzie będzie chwila to spróbuje się dostać do siłownika i dam znać. Jak mogę sprawdzić czy siłownik działa ? Na krótko pod baterie ?

Zdejmij boczek tapicerki. Odepnij wtyczkę 2 pinową od obudowy zamka. Sprawdź multimetrem/próbnikiem czy pojawia się napięcie na wtyczce podczas zamykania/otwierania. Jeżeli jest, szukaj silniczków np. tu:

https://pl.aliexpress.com/item/20mm-Long-Shaft-Car-Door-Lock-Actuator-For-Mabuchi-Motor-Repair-For-Lexus-For-Toyota-Car/32779589168.html

Jak przyjdą, powtórz operację, wymieniając silniczki. Opis wymiany masz gdzieś na forum.