Skocz do zawartości

Subaru forester 2.0 125km 1998 dziwny odgłos


Muchen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegos czasu pojawilo mi sie stukanie wydaje mi sie w przedniej czesci samochodu przy dodawaniu gazu ,czasem przy zmianie biegów i przy odejmowaniu gazu na przegladzie nic nie wyszlo na kanale sprawdzalem tez niby nic poduszki sinika i skrzynia wygladaja ok i juz sam.nie wiem.o co biega moze ktos cos doradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puka w każdym mocniej lub słabiej. Zrobiły się luzy, w koszty nie ma sensu wchodzić. Wymieniłem pomimo rady mechanika, wróciło po niecałym roku. Zmiana biegu przy niższych obrotach gaz puk. Poruszanie się na wolnych obrotach, gaz mocniej puk. Kangurki /żabki w korku puk puk puk. Olać i zapomnieć. W żonie w padzie 4x4 też to jest jak zmienia na niskich obrotach. Nauczyła się i zmienia na wyższych obrotach biegi, to nie słychać

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie wszystko od sprzęgła do przegubów ;) Gdy suma luzów w układzie napędowym z biegiem eksploatacji robi się nadmierna, powstaje martwy moment między przejściami "napędza/hamuje", jest wtedy słyszalne i odczuwalne puknięcie. Suma luzów - to może być wszędzie po trochę lub w jakimś konkretnym miejscu bardziej, trzeba zdiagnozować na aucie, przez internet sie nie da ;)

 

Na początek warto sprawdzić poduszki tylnego dyfra i układu napędowego. Jeśli występuje mocne szarpnięcie przy odjęciu gazu, warto przyjrzeć się czujnikowi biegu neutralnego (o ile to manual).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, chudy__ napisał:

duzo roboty zeby wymienic ta poduszke?

 

Dosyć łatwo, ale z podnośnika. Warsztat wymienił mi to w godzinę. Niestety sama poduszka jest dosyć droga.

 

Zobacz sobie ten film, gość wszystko pokazuje o co biega (w 8:10 masz pokazane jak wygląda zużyta poduszka):

Edytowane przez dunbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odswierze temat.

Wczoraj wymieniłem ta poduszkę u siebie.

Stara była jeszcze OEM tyle że bardzo miękka ale nie zerwana.

Po wymianie całkiem inna jazda, płynnie bez szarpania itp.

Polecam wejść pod auto i sprawdzić jak miękka jest ta guma i wymienić na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...