Jump to content
RallyManiak

Ej205 Wrx pracuje na 2 cylindry

Recommended Posts

Mam następujący problem z moją imprezą. Byłem zmuszony wymienić silnik w moim wrx 2001 bugeye. Zamontowałem longblock z gt. Założyłem kompletny osprzęt z poprzedniego silnika, wszystkie czujniki, koło na wale rozrządu również itp. Po odpaleniu silnik mocno trzęsie. Iskra jest na każdym cylindrze. Na wolnych obrotach nie ma impulsu na wtryskiwaczach z 1 i 4 cylindra. Po większym otwarciu przepustnicy jakiś tam impuls się pojawia. Przy próbie jazdy wkręcanie silnika to katastrofa. Dlawi się, przerywa. Dopiero na wysokich obrotach zaczyna pracować godnie. Rozrząd ustawiony dobrze, cewki i wtryski dobre. Co może być przyczyną? Już nie wiem gdzie szukać. Proszę o pomoc.

Check się świeci ? Jak tak to sprawdź błędy. Sprawdź czy masz dokręcone masy od wiązki silnikowej, połączenia wiązki silnikowej na kielichu, sprawdź ciągłość wiązki wtrysków od kompa do wtyczek wtrysków.

Edited by Shabat

Check świeci- błąd nr 18

Wszystkie masy na miejscu, dokrecone. Ciągłość wiazki jest. Impuls do wtryskow dochodzi ale tylko na wysokich obrotach. Na niskich idzie na dwa gary.

Jesteś pewny, że 18 ? Jak i czym odczytałeś błędy ?

Edited by Shabat

Błąd 18 - obciążenie elektryczne.

Taki błąd mi pokazuje komputer OBD Delphi.  Nie mogę wymrugać kodów standardowo bo mam tylko jedną czarna wtyczkę pod deską. 

Sprawdź innym kompem, bo wydaje mi się, że błąd powinien zostać podany w postaci pxxxx, gdzie x to cyfry 0-9 . Ogólnie opisu błędu 18 nigdzie nie ma (tylko info, że dotyczy 5-tego wtryskiwacza dla svxa).