Skocz do zawartości

Cena za rozrząd w sg - wata w kolanach i ciemno w oczach...


Tomforju

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, brunon napisał:

I własnie przez ludzi, którzy zgadzają się płacić tak kosmiczne ceny ten rynek jest zepsuty. Ty napisałeś temat na forum i na pewno im tego nie oddasz, ale ile osób się złapie na to? A później karuzela się kręci.

nie do końca jest tak jak piszesz. Wiesz że Subaru to marka niszowa prawda? Widzisz ile jeździ aut marki bmw skody itp itd po naszych drogach a ile Subaryn. Jeżeli marka jest niszowa to aut jest mało. Jak aut jest mało i się nie często psują to takie ASO specjalizujące się tylko w tej marce musi mieć ceny wyższe niż  inni bo inaczej zwyczajnie splajtuje. Przykład : do ASO Skody dziennie przyjedzie 30 pojazdów, do ASO Subaru 7. Kto zarobi więcej oferując identyczne stawki za naprawę czy czynności serwisowe? Jak już sobie odpowiedziałeś to wiesz że ceny nie mogą być wszędzie takie same i zapewne wiesz czym są już podyktowane. Każdy ze swoimi $$ robi co uważa , jedni wolą zapłacić i mieć święty spokój inni wolą taniej. Niestety utrzymanie zakładu to podatki, pensje, zus'y, szkolenia pracownicze, narzędzia, maszyny itp itd. Zwyczajnie prowadzenie zakładu musi się opłacac bo jeżeli się nie opłaca to nie warto go prowadzic.  Absolutnie nie bronie cen w ASO bo również uważam że są  za wysokie ale doskonale rozumiem dlaczego takie są.

I też zawsze szukam taniej  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

nie do końca jest tak jak piszesz. Wiesz że Subaru to marka niszowa prawda? Widzisz ile jeździ aut marki bmw skody itp itd po naszych drogach a ile Subaryn. Jeżeli marka jest niszowa to aut jest mało. Jak aut jest mało i się nie często psują to takie ASO specjalizujące się tylko w tej marce musi mieć ceny wyższe niż  inni bo inaczej zwyczajnie splajtuje. Przykład : do ASO Skody dziennie przyjedzie 30 pojazdów, do ASO Subaru 7. Kto zarobi więcej oferując identyczne stawki za naprawę czy czynności serwisowe? Jak już sobie odpowiedziałeś to wiesz że ceny nie mogą być wszędzie takie same i zapewne wiesz czym są już podyktowane. Każdy ze swoimi $$ robi co uważa , jedni wolą zapłacić i mieć święty spokój inni wolą taniej. Niestety utrzymanie zakładu to podatki, pensje, zus'y, szkolenia pracownicze, narzędzia, maszyny itp itd. Zwyczajnie prowadzenie zakładu musi się opłacac bo jeżeli się nie opłaca to nie warto go prowadzic.  Absolutnie nie bronie cen w ASO bo również uważam że są  za wysokie ale doskonale rozumiem dlaczego takie są.

I też zawsze szukam taniej  ;)

 parafrazują to tez "nie do końca jest tak jak piszesz" skoro marka jest niszowa to nie jest tak ,  że "do ASO Skody dziennie przyjedzie 30 pojazdów, do ASO Subaru 7" - dlaczego?  bo dealerów Subaru w Warszawie jest 5 (żrodło https://dealerzy.subaru.pl/) , a dealerów Skody  16 (źródło: http://dealers.skoda-auto.com/456/pl-pl), oczywiście trzeba by jeszcze  podać dane ile  jest zarejestrowanych Subarynek, a ile Skodzianek zarejestrowanych w Warszawie...

idąc dalej Twoim tokiem rozumowania, to jeżeli teoretycznie była by bardzo niszowa marka, która sprzedawała by w Polsce cały jeden samochód rocznie to utrzymanie serwisu gwarancyjnego w Polsce przekraczało by kilkakrotnie wartość samochodu i użytkownik tegoż samochodu jakby wstawił samochód do serwisu , to juz by go tam zostawił i kupił sobie nowy :) OCZYWIŚCIE  to tylko TEORIA, bo rozwiązaniem  na to jest  serwis wielu marek np MitCar, czy Dawoj gdzie już nie tylko tylko 7 Subaru przyjedzie, ale i jeszcze 7 Mitsubishi 16 KIA  i w sumie bedzie 30 dziennie - wniosek: ceny powinny być takie same jak w ASO Skody ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, miroman napisał:

parafrazują to tez "nie do końca jest tak jak piszesz" skoro marka jest niszowa to nie jest tak ,  że "do ASO Skody dziennie przyjedzie 30 pojazdów, do ASO Subaru 7" - dlaczego?  bo dealerów Subaru w Warszawie jest 5 (żrodło https://dealerzy.subaru.pl/) , a dealerów Skody  16 (źródło: http://dealers.skoda-auto.com/456/pl-pl), oczywiście trzeba by jeszcze  podać dane ile  jest zarejestrowanych Subarynek, a ile Skodzianek zarejestrowanych w Warszawie...

wejdz  na samar.

https://www.samar.pl/__/75/Ranking-TOP-50-TOP-10.html

masz tam  dane ile zarejestrowano pojazdów danej marki np skoda  styczen-pazdziernik 51119 aut  Subaru jest tak niszowe ze nawet nie uwzględniane ,nawet w pierwszej  50tce...

20 minut temu, miroman napisał:

bo rozwiązaniem  na to jest  serwis wielu marek np MitCar, czy Dawoj gdzie już nie tylko tylko 7 Subaru przyjedzie, ale i jeszcze 7 Mitsubishi 16 KIA  i w sumie bedzie 30 dziennie - wniosek: ceny powinny być takie same jak w ASO Skody ;) 

jest to niezłe rozwiązanie ,natomiast istnieje bardzo duża szansa że klient idący po Subaru do takiego salonu  wyjedzie z niego KIA ;) Co powoduje że Subaru staje się jeszcze bardziej niszową marką

tak jak  napisałem nie bronie ASO bo uważam że  Subaru to nie Porshe czy premium i że ceny są nie adekwatne do rangi marki ale doskonale rozumiem dlaczego takie są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, akir napisał:

Chyba przespałes ostatnie lata, w Polsce są już od dawna

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 

No to skąd te ceny jeżeli rynek nie jest tak niszowy jak piszą powyżej. Rozumiem (jakoś) ceny części bo chyba ustala je producent ale robocizna :toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skąd te ceny jeżeli rynek nie jest tak niszowy jak piszą powyżej. Rozumiem (jakoś) ceny części bo chyba ustala je producent ale robocizna :toobad:

W przypadku regulacji zaworów cena z MTS jest podbijana przez jak szef serwisu powiedzial ( nie jest to cytat) - nie bawię sie w takie rzeczy na aucie, łatwiej wyjąć silnik

I tym sposobem cennik zaczyna sie od 2kpln + reszta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jadnak na "bezpieczną" opcję - drogo, ale renoma firmy i gwarancja przekonały mnie - nie chcę ryzykować. Cena, którą podałem to całkowity koszt rozrządu, pompy wody i ewentualnej regulacji wszystkich zaworów. Czyli jest szansa, że będzie trochę taniej -  jak pisałem wcześniej -  nie zauważam żadnych niepokojących objawów pracy silnika. No cóż, zakupy dla żony też nie sa tanie....ale jak się kogoś kocha...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.12.2017 o 21:00, Patryk Andrzej napisał:

Jak tam, zadowolony ? ;)

Aaaaa....chodzi o rozrząd i zawory:D. Jadziemy w poniedziałek -  to był najbliższy termin - mają masę roboty . Auto zostaje tam na kilka dni...Dam znać jak poszło.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomforju napisał:

Aaaaa....chodzi o rozrząd i zawory:D. Jadziemy w poniedziałek -  to był najbliższy termin - mają masę roboty . Auto zostaje tam na kilka dni...Dam znać jak poszło.

Aaaaaaaa........ że  żona  ma  duży  przebieg i jest  do  wymiany ? :biglol:   

:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Daj znać, jak będziesz po zabiegu z Forkiem. W zeszłym roku zapłaciłem za wymianę kompletnego rozrządu ( oryginalny taki jak fabryka zakłada)   + świece irydowe + sprawdzenie luzów, zapłaciłem 2 k. Myślę, że gdyby były jakieś luzy, to pewnie skończyłoby się w okolicach 3-3,5 k. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po  trudnym, pełnym tęsknoty za członkiem rodziny, czasie.;)

Forek w domu. Cena za rozrząd, regulacę luzów, pasek od alternatora i klimy, żarówki, śrubke....i kupę drobiazgów ( auto - jeżeli chodzi o silnik -  prześwietlone, mam wrażenie, w każdą mozliwą stronę a całość trwałą od wtorku doponiedziałku) to 4 tyś. z haczykiem.  Firma zrobiła na nas bardzo dobre wrazenie, a nasze auto takież same na mechanikach. Żona zadowolona - czego chcieć więcej przed świętami. Tak więc, korzystając z okazji i dobrego humoru, życzę wszystkim forumowiczom spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, śnieżnej zimy i mijania innych aut z uśmiechem na ustach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady 

Zestaw paska rozrządu + zestaw paska osprzętu z napinaczami oraz pompą płynu chłodniczego w ASO Renault 3200 zł 

sama robocizna 1200 zł materiał poza ASO oryginał 800 zł    

Ja wole wziąć 2 dni wolnego i sam sobie zrobić.

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...