Skocz do zawartości

Cena za rozrząd w sg - wata w kolanach i ciemno w oczach...


Tomforju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie mija termin ...stuknęło forkowi 305000 tyś. Auto z 2006r., 158 KM, na lpg od początku. Zadzwoniłem do Dzierżoniowa i tu mi się nogi ugieły....Rozrząd z pompą wody i regulacja luzów zaworowych to ponad 5 tyś. Jest oczywiści gwarancja na 105000 tyś albo na kilka lat....Auto warte zachdu. Czy ma ktoś jakieś alternatywne (czyt.  tańsze; )rozwiązanie....Ratunku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczna część tej kwoty to regulacja luzów zaworowych, ale oszczędziłeś sporo na LPG więc... ;)

A tańsze są zamienniki, jeżeli chcesz oszczędzić na częściach.

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same cześć kupisz bez marży ASO, rozrząd z pompą wody do twojego silnika to jakieś 900-1200zł max (nie wiem czy masz sohc, czy dohc)

Jeśli dohc, to połowa z tych 5kzł to regulacja zaworów, lecz być może nie jest konieczna.

Edytowane przez STomasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, STomasz napisał:

Te same cześć kupisz bez marży ASO, rozrząd z pompą wody do twojego silnika to jakieś 900-1200zł max (nie wiem czy masz sohc, czy dohc)

Jeśli dohc, to połowa z tych 5kzł to regulacja zaworów, lecz być może nie jest konieczna.

2500 za regulację zaworów? Chyba dwa razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oem czesci/ porządny japoński zamiennik kupisz np. carsport, subarak, spacecar, lub ASO . o polecany zakład pytaj w dziale spotkania forumowe albo na drugim forum subaru nie dealerskim.  Subaru to nie prom kosmiczny , mechanik siedzący w temacie spokojnie  ogarnie. A że ceny w ASO potrafią zabic cóż taka marka trzeba było kupic Skode:)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DOHC, do tego zagazowany, to wymaga jednak trochę pracy przy rozrządzie,regulacji zaworów no i rozłożeniu - montażu części instalacji lpg, ale 5 patoli to jednak za dużo. Zrobisz to taniej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomforju napisał:

Zadzwoniłem do Dzierżoniowa i tu mi się nogi ugieły...

No trafiłeś na polecany ale z tego powodu "oblegany" serwis. Daje im to swobodę "windowania" cen bez groźby utraty klientów. Taki przypadek braku konkurencji na rynku.

Powodzenia w szukaniu alternatywy życzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, akir napisał:

Rozrząd OEM bez pompy to 1200 zł, zanim regulacja to trzeba sprawdzić czy są szklanki które wymagają wymiany. Jeśli tak, to zamiast wymienić należy je szlifnac i całość zmieści się w 3 tys

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Dokładnie. Szlif jest dużo tańszy i pewnie tak samo skuteczny jak dopasowywanie nowych szklanek. I często dużo szybszy w zrobieniu. Warunek konieczny to dobry polecany fachowy warsztat obróbki głowic, który zna się na rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, ura_bus napisał:

Masz jakiś konkret na myśli - daj namiar. Może być priv.

Pozdrawiam,

 

Jest taki ale .....15km od Gdańska. U Ciebie na pewno też coś się znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2017 o 20:54, Zandeo napisał:

W lipcu za regulację zaworów + rozrząd bez pompy wody dałem 3230 zł.

W takim samym jak mój...? To dwa tyś. mniej....no różnica wyraźna. Ciekawe czy przy takim przebiegu jak u mnie możliwe jest że silnik nie wymaga regulacji zaworów, czy to jednak nieunikniona operacja mimo że ja nie odczuwam żadnych dziwnych zachowań silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2017 o 19:19, kriskristoffers napisał:

Pisz do Carfita może ma inny cennik :)

 

Tutaj zgodziłbym się w 100% :)

Z Dolnego Śląska do NS idzie dojechać w kilka h (autostrada), nawet wliczając jakiś ewentualny nocleg kalkuluje się taki wypad - tym bardziej że masz w pełni fachowo zrobione.

Ja do NS mam jakieś 160 km, a na takie operacje jeżdżę tylko (!) tam. Trzeba zadzwonić, pogadać, coś ustalić. Przy okazji wycieczka krajoznawcza gratis ;) 

 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie mija termin ...stuknęło forkowi 305000 tyś. Auto z 2006r., 158 KM, na lpg od początku. Zadzwoniłem do Dzierżoniowa i tu mi się nogi ugieły....Rozrząd z pompą wody i regulacja luzów zaworowych to ponad 5 tyś. Jest oczywiści gwarancja na 105000 tyś albo na kilka lat....Auto warte zachdu. Czy ma ktoś jakieś alternatywne (czyt.  tańsze; )rozwiązanie....Ratunku.....

Yhym właśnie odebrałem od @paulusa po regulacji (czyli +rozrząd) za jedyne 3/5 ceny z MTS

Takze alternatywa jest ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kriskristoffers napisał:

A po co 15 km od Gdańska jak w Gdańsku też można coś znaleźć?

Pewnie, że można, ale ja znam z autopsji akurat ten 15 km od Gdańska, zwłaszcza, że ze wsi jestem :) i łatwiej mi tam jechać, niż pchać się do Gda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I własnie przez ludzi, którzy zgadzają się płacić tak kosmiczne ceny ten rynek jest zepsuty. Ty napisałeś temat na forum i na pewno im tego nie oddasz, ale ile osób się złapie na to? A później karuzela się kręci.

 

Tak jak ktoś wyżej napisał. OK, subaru to bokser, może nie warto oddawać do pierwszego lepszego mechanika ale to nie prom kosmiczny! Tym bardziej wymiana rozrządu i regulacja zaworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...